Bir Yerden Başla Şiiri - Aziz Çınar

Aziz Çınar
104

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Bir Yerden Başla

Her şey o kadar hızla akıyor ki…
Neydim, şimdi ne oldum demekten alamıyorsun kendini. Geçmişte çok iyi şarkıcıyken, ekmek almaya para bulamıyorsun bazen. Bazen 1 numara politikacı olup, şehrin ortasına gökdelen diktireceğini vaat edip, kafanı çevirdiğinde aslında hiçbir şey olmadığını fark ediyorsun. İnsanlarla konuştuğun şeyler bazen mutlu ederken, neden bazen sinirlendirir ya da neden gıcık eder gereksiz yere seni. Kendini odaya kilitleyip, son ses müzik verirsin bazen. Ağladığını kimseler duymasın, ne oldu sormasın diye. Yada kaldırımda oturup, cebindeki son sigaranı tüttürürken insanların adımlarını sayarsın. Kaç kişi ne kadar yol kat etmiştir hayatında, nereye gelebilmiştir yürüdüğüyle, merak edersin. Yeşillik kokusunu çekerken ciğerlerine, bir “ah” çektikten sonra:
- Keşke piknik yapsak bu Pazar bizimkilerle. Dersin.
Hayat bu ya! Kime ne zaman güleceği belli değil. Güçlü olmak için saçmalarcasına gülersin. Çünkü annen sana öğüt vermiştir.
“ Aman evladım, kimseyi kırma. Güler yüzlü ol. “ diye.
Sen içinden bağırarak desende: “ Peki ben anne! “. Anneciğin iyi niyetlidir hep. Senin iyi davranmanla sorunların çözüleceğini düşünür. Yada öyle olmasını istediği için sana öyle der. Arkadaşla geçirdiğin muhteşem ama bir o kadarda yorucu geceden sonra, yatağa uzandığında yıldızlardan birinin fazla parladığını fark edersin. Yada bazen canın sıkılır, gece vakti sokağa dalarsın. Huzur olacak ya sana, gezmek istersin boş boş. Gördüğün kuşa göz kırpar, uçağa el sallar, kediye pişt dersin, mutlu olursun. Ve bütün bunlar bir yana, yine sabah… yine akşam… ve yine sabah…
Peki niye böyle paradokslar yaşar insan. Neden hep olmak istediğini hayal ederde olduğunun farkında değildir. Bu kadar severek, isteyerek yaptığımız şeylerin içinde hep bir yosun tadı gizlidir. Neden niyeleri çoktur insanın. Halbuki mutlusun.
Neden bir yanın eksik…
Bazılarınızın ALLAH SEVGİSİ yada İSLAM diye içinden geçirdiğini hisseder gibiyim. Bunun kararını siz verin. Ama insanın hep bir yanının eksik olması, çocuğunu savaşın ortasında vatan uğruna savaştıran annenin telaşı gibidir.
Bir yanın eksiksiz ve mutlu olmaya bir yerden başlayacaksan ŞEHADETten başla:

EŞHADÜ ENLA İLAHE İLLALLAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDÜHÜ VE RASULÜHÜ………

Aziz Çınar
Kayıt Tarihi : 30.9.2007 00:04:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


bu yazıyı bir arkadasım yazdı kendısine cok teşekkür ederim..Elifcim yazın için teşekkür ederimmm

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Aziz Çınar