Akın Akça: Hakkında ziyaretçi görüşleri..

Akın Akça
1865

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

 • Nilgün Budak
  Nilgün Budak 11.11.2006 - 19:37

  yeni tanımaya başladığım bi kimlik.. şiir başlıklarını ilginç buluyorum. konular da öyle.. edebi yorum yapmak istemiycem bi şair gibi geldi şimdilik bana. çünki edebi olmak amacıyla yazmıyor sanki.. derdi içini dökmek, derdi bilgileri ve ideallerini paylaşmak gibi geldi.. eh.. şimdilik bu kadar.. sevgili şair sevgili yeni dost.. sayfana ben de uğruycam artık fırsat buldukça.. detaylarda boğulan adam :)

 • Aynur Özbek
  Aynur Özbek 09.02.2006 - 14:51

  KARMAŞANIN ŞAİRİNE;

  Yaşam pek çok farklı gibi görünen alanıyla bile birbiriyle ilintilidir. Senin pek çok farklı ürününde (şiir ve deneme yazılarında) bu bakışı kavrayabilen bir yerden ele aldığın, konuları böylesi bir mercekten bakarak gözden geçirdiğin, olguları birbirine katıp sonra yeniden ayrıştırıp bir bütün oluşturduğun gözlemleniyor.

  Bazen bir resimden hareketle, evreni algılıyor, bazen bir montun fermuarından dünyanın resmini çekiyorsun. İşlediği, gördüğü, tanık olduğu, ucundan köşesinden bile olsa yaşadığı her malzeme bakmayı bilen için bir başka pencere sunar. Sürekli sunar, iş görmeyi ve ordan hareketle anlamlandırmayı bilmekte.

  Seni bu anlamda tebrik ediyorum sevgili Akın Akça :)

  Sevgilerimle

  Aynur Özbek Uluç