Zafer Zengin Etnika: Hayatı, Biyografisi ...

1608

ŞİİR


9

TAKİPÇİ

ZAFER ZENGİN ETNİKA HAYATI

..
Ankara doğumlu / aşk direnmek, insan ve aşk için yazmak en büyük amacı.

Dünyanın en güzel şiirlerini 'iç' yazar diyor..'iç' içimizdeki saf temiz samimi kalan yan diyor..

Niyeti mükemmel şiiri yazmak değil..yaşamak.. kendini denize atmıştır..ta ki bir ağ'a takılana kadar orada olacaktır. 'her şair en mükemmel bulduğu şiirini yazana kadar kendini tekrar eder' demektedir. sürekli tekrarlar yaparak o tekbaşına koca bir hayata dair o şiiri yazacağı günden ümidi kesmiştir ama şiiri yaşamanın damarına bastığı bir zamanda, bir sürede şiiri yaşamanın şart olduğunu anlamıştır.

o şiiri acıbiber (aşkla sevmiştir) olarak görmüş, eline, yüzüne, yüreğine ve hayatına sürmüştür. şiirlerinde görülmeyen coşku acıbiberin verdiği hüzündedir. tutuk, kararsız, derin, daldan dala konan uçuşunda
yeri gelmiş gezgin, yeri gelmiş kuramcı, yeri gelmiş başkası olmuştur. ölü hikayelere can verecek kadar sevi doludur.
Dayatmadan..sansürden..küfürden..(artık küfür etmesini seviyor) linçten ve hırsızlıktan nefret eder..Rüşvet olsun diye kimseye eğilmez.Gruplardan kaçar ve sevmez..' Üç aşk bir dost eder ' sözü ona aittir..Ustasına katılır, 'gerçek şairler halk ozanlarıdır' der.

Yazarken dinleri ve ideolojileri kafaya takmaz, insan hayatı için getirdiklerine bakar. özgür ve insan kalmak en büyük dileğidir.

Şiirleri Hayal, Yalınayak, Yaşayan yarın, Varlık dergilerinde net ortamında bir çok sitede yayınlanmıştır. Ustalardan etkilenmiştir. En sevdiği şeyler
türkü söylemek, yollara düşmek ve Arkadaş Zekai ÖZGER'den şiirler okumaktır.
..

Eserleri


Kendiyle dalga geçtiği eserleri vardır..

plastik üç tane arabası
acıbibere olan tutkusu
maket uçağı
dağ kızını resmettiği tablosu
bir kaç gülümsemesi