Zannetik ki oldu / kınama/protesto

Zafer Zengin Etnika
1608

ŞİİR


13

TAKİPÇİ

Zannetik ki oldu / kınama/protesto

öyle bir umut bekledik şiiri

yanımıza damlardı kan
küçük elimizden

kıymık batar dizelerden
dolama olurdu

biz oynardık

şehir uyurdu
hayatın omuzun da

biz korkardık

zannettik ki
ikisi de bizi unutacak

oyunlar çocuksuz kalacak
gün bizimle yorulacak

biz büyüdük
umut oldu
şiir geldi

gün yoruldu

zannettik ki oldu

21 06 2005

Şair ve insan olarak görevim ve insalığım gereği:
2 Temmuz 1993’de sivasta yakılarak
Katledilen sanatçı ve aydınlarımızı saygıyla anıyorum.

2 Temmuz 2005 günü Ankara’da Hakan Peker ve Alişa’nın katılacağı
ve havii fişek gösterilerinin yapılıp vatandaşın bu acı günde eğlenip
kendinden geçmesini isteyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı
Melih Gökçek'i de kınıyorum. Tüm demokrat aydınları,İnsani tavırdan ödün vermeyenleri,site yönetimini ve değerli şair arkadaşları da bu ayıp için tepki
vermeye davet ediyorum.

Aynı Hakan Peker sanırım bu olayı bilmiyor ki;
http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~456@nvid~486593,00.asp
bu linkte cumhuriyet bayramında konser vermiş.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Eğitim Kültür Daire Başkanlığı

Kültür Etkinlikleri

Eğitim ve Kültür Daire Başkanlığı, Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü, Halk Eğitim Şube Müdürlüğü, Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü, Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Turizm ve Tanıtma Şube Müdürlüğü, Kültür Etkinlikleri Şube Müdürlüğü, Yayınlar ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, Kent Orkestrası ve diğer alt birimlerden oluşmaktadır. Daire Başkanlığının görev ve sorumluluklarını aşağıdaki şekilde özetlemek mümkündür:

* Belediye Başkanlığı tarafından belirlenen amaç, ilke ve talimatlar ile ilgili mevzuata uygun olarak belediyenin eğitim ve kültür etkinliklerini değişen koşullara uygun bir şekilde, seçenekli olarak belirleyip başkanlık onayına sunmak, onaylanmış eğitim ve kültür seçeneklerini bağlı birimleri koordine ederek uygulamak, veri tabanı ve ihtiyaç tablosunu düzenlemek.

* Belediye personelinin hizmet içi eğitim ihtiyacını tespit etmek, eğitim plan ve programlarını hazırlamak, uygulamak ve değerlendirmek.

* Eğitim ve kültür faaliyetleri için gerekli olabilecek ortamı, araç gereç ve teknolojiyi belirlemek, diğer birimlerin eğitim merkezindeki faaliyetlerini zamanlamak ve koordine etmek.

* Daire Başkanlığına bağlı birimlerin yıllık plan ve programlarım birleştirmek,bunları belediyenin temel stratejisi ve bütçe imkanlarına uyarlamak.

* Belediyenin amaç, ilke ve hedeflerine uygun olarak her türlü kültür etkinliğini planlamak, uygulamak, değerlendirmek ve raporlaştırmak.

* Belediye kitaplıkları için gerekli yayınların tespiti, temini, korunması ve servis hizmetlerini yürütmek.

* Belediye sorumluluğunda bulunan tarihsel ve kültürel kalıtların korunup geliştirilmesi ve tanıtılması, iç ve dış turizm için özendirici önlemlerin tespiti ve bunlarla ilgili yayın faaliyetlerini yürütmek.

* Kent halkının bilgi ve beceri düzeyinin yükseltilmesi için kültürel, mesleki ve teknik eğitim programlarını üretip uygulamak ve değerlendirmek.

* Kent halkına geleneksel ve evrensel müziğin çeşitli türlerini açık ve kapalı mekanlarda sunarak kent halkının kaynaşmasını, toplumsal moralin yükseltilmesini ve ortak bir kent kültürünün oluşmasını sağlamak.

Özellikle son madde çok ilginç..ne demek lazım bunlara bilmem ki..Toplumsal moral böyle yükseltiliyor herhalde..maşallah..maşallah..nazar değmesin..2 Temmuz da böylesi bir Konserle herhalde moral olsun bazı şeyler unutulsun yaşanmamış gibi varsayılsın diyorlar..
Bu ne insanlığa ne kamu görevi yapan bir kuruluşa ne de o konsere katılan Sanatçılara yakışır.. Halkımızı duyarlı olmaya davet ediyorum...

Kaynak; http://www.ankara-bld.gov.tr/Birimalt.asp? birimkategori=018

Zafer Zengin Etnika
Kayıt Tarihi : 1.7.2005 00:41:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Leyla Akgül
    Leyla Akgül

    Zafer Abi, belediyecilik anlayışı köprü ve üst geçit ve alakasız yerlere havuz yapmaktan ibaret olan bir belediye başkanı başkalarının acılarını konser vererek paylaşabilirdi zaten. KINIYORUM...

    Teşekkürler abi...Saygılarımla

    Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)

Zafer Zengin Etnika