Yusuf Yılmaz Antoloji.com

Şiir Yarışması

1956 yılında Ankara-Haymana Eskikışla’ da doğdu. İlköğrenimini Eskikışla’da, Orta ve Lise öğrenimini Ankara Mimar Kemal Akşam Orta Okulu ve Akşam Lisesinde tamamladı. 1986 yılında A.Ü. Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Farsça (Arapçanın bütün derslerini de 4 yıl boyunca aldı) Bölümünden mezun oldu.

1978 yılından itibaren Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarda, 28 yılı üst düzey yöneticisi olmak üzere 38 yıl görev yaptı.

Bazı gazete ve dergilerde, 1–2 ayda bir olmak üzere sosyal ve siyasal içerikli, istihdam ve bilgisayar konularında yazı ve makaleler yazmaktadır. Çeşitli Sivil Toplum Örgütleri olan, İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUM-DER) kurucu üyesi, Yönetici ve İş adamları Mali Müşavirler Derneği (YİMDER) Yönetim Kurulu üyesi, BAĞ-KUR Memur Yardımlaşma Sandığı Genel Başkanı, Haymanalılar Derneği Genel Başkanı, AHİD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bürokrasi Komisyonu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Uluslar arası İnsani Yardım Vakfının gönüllü üyesidir.

Kanada, Danimarka, Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa’da Raylı Sistemler, Doğalgaz ve Bilgisayar konularında eğitim ve seminerlere katıldı. Ulusal bir basın kuruluşunda 2 yıl gönüllü olarak haber muhabirliği yaptı.
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 12.04.2021 - 05:21

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 12.04.2017 - 22:19

  Şair arkadaşımız Sayın Yusuf Yılmaz

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın grubumuzda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *

 • Arzu Aksu
  Arzu Aksu 12.04.2013 - 15:10

  Nice gönlünüzce geçireceğiniz yıllarınız olsun Şair Dost....'Ak Yürekli şiirler' ailesi olarak doğum gününüzü kutlarım....sevgiyle kalınız...

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Bu Hasrete Yürek Mi Dayanır Sandın

  Yusuf Yılmaz

  09.12.2019 - 00:55

  Dile kolay değildir. Her insan hasrete dayanamaz.

 • Yokluğunda Yas Tuttum

  Salim Erben

  19.11.2019 - 00:43

  Şairliğinize diyecek söz yoktur, olamaz da. Uzun süre ara verdim. Ancak bundan böyle sizin gibi değerli dostlarla arada sırada da olsa, burada selamlaşırız inşaAllah. Allah'a emanet olunuz. Selam ve saygılarımla.

 • Yokluğunda Yas Tuttum

  Salim Erben

  19.11.2019 - 00:43

  Şairliğinize diyecek söz yoktur, olamaz da. Uzun süre ara verdim. Ancak bundan böyle sizin gibi değerli dostlarla arada sırada da olsa, burada selamlaşırız inşaAllah. Allah'a emanet olunuz. Selam ve saygılarımla.

Toplam 35 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • ateist

  18.01.2012 - 10:52

  Yüce Allah’a inanmayan dinsiz, dehrî (yâni zaman ilerledikçe, her şey değişmektedir diyen) . Kafir, zındık, allahsız, dinsiz, imansız, kitapsızlara verilen kötü isim. Kötülüklerin en kötüsü, Allahü teâlâya inanmayan insan kalıbı içerisindeki mahluklar. Gerçekleri görememe, görmemek için, başını koma gömme, bu dünyada hiçbir amacı olmayan kişi. Onlara göre her şey tabîat kânunları ile vâr oluyor, bir yaratıcı yoktur diyorlar. Kitablarında din ile mücâdele etmek vardır. “Dinleri yok etmek, materyalizmin, marksizmin alfâbesidir” diyen Lenin’nin SSCB’sin hali ortadadır. 1990 yılından itibaren inançlara saygı göstermeye ve ibadet hakkı tanımıştır. Ateistler, Allah’a inancımız yoktur dedikleri halde, bazıları yine de bir mabuda inandığını açıklar. Demek ki, bu mabud onlara göre Yüce Allah olmadığına göre; onların ilahları ya bir resim, ya güneş, ya ay, ya bir insan, ya da bir heykel veya büyükçe ve cazibeli olan bir ağaçtır. Bu da ister istemez insanın aklına nankör kedi şiiri geliyor. Sonuç olarak kültürlü, okur-yazar ve entelektüel görünmelerine rağmen; Kur’an-ı Kerim; “ Kendilerine Tevrat yüklenip de (Tevrat'ın farzları okunup da) , sonra O'nu taşımayanların (onunla amel etmeyenlerin) hali, ciltlerle kitap taşıyan merkebin hali gibidir. Allah'ın âyetlerini yalanlayan kavmin durumu ne kötü. Ve Allah, zalimler kavmini hidayete erdirmez.” Nur Suresi 5. ayetinde belirtilen özellik sahipleri.

 • aşk

  13.01.2012 - 16:17

  Pazara değil,mezara kadar olan bir sevgi adıdır. Fiziki anlamdaki aşktan ziyade, manevi yönden onda bulunan hasletlere (iyi özelliklere) aşık olmaktır. Maymun iştahlıların 'Sevgiliye ulaşıldığında biten duygu hali' sözlerinin tutarsızlığının aksine, sevgiliye ulaşıldığında sonsuza (ölüme) kadar, hatta ölümden sonraki gerçek hayatta (kıyamette) onunla beraber olma arzusudur. Ancak en büyük aşk ve manevi yönden de insanı bir noktada manevi hazlara doyuran, Allah (c.c.) ve Hz. Peygamber (a.s.v.) 'in aşkıdır. Aşkların en sonsuzu da budur. Ancak samimi olduğumuzda, bu aşk sayesinde cennete gireriz.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR