Süreyya Çetinkaya Antoloji.com

6 Haziran 1927 tarihinde Ankara Kızılcahamam Akdoğan Köyünde doğan Süreyya Coşkun Çetinkaya, Akdoğan Köyü İlk Okulunu bitirdi. Çok küçük yaşta kaybettiği babası rahmetli Mazhar Coşkun aracılığıyla şiir ve müzik ile; annesi rahmetli Fatma Coşkun’dan ilk din öğretilerini alarak ise tasavvuf ile tanıştı.
Yirmi yaşında şiir yazmaya başladı. Kendi atölyesinde Terzilik yaptı. Fransızca öğrenme ve moda merkezi olan Paris’e gitme planları yaparken eşiyle tanıştı, 6 Eylül 1950’de Yaşar Çetinkaya ile evlendi. Yedi kızından 15 torunu oldu. Gönlüne gelen doğuşları olan şiirlerini, çocuklarının artık defter sayfalarına yazarak, bir gün paylaşırım umudu ile biriktirdi ve 2015 Yılında " İÇİMDEKİ EFENDİ" adlı kitapta topladı.
2015 yılı Ekim ayından itibaren yazdığı şiirleri Antoloji şiir sevenleri ile paylaştı. Bu yeni şiirleri yanı sıra İÇİMDEKİ EFENDİ şiir kitabında yer alan şiirlerinden bazıları da Antoloji.com sayfasında yer aldı.
..

Devamını Oku
 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 19.05.2020 - 09:11

  Türk'ün bağımsızlık ateşinin yakıldığı, direncin, iradenin ve yeniden dirilişin bayramı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, değerli şahsınızı sevgiyle, saygıyla selamlarım..

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 23.04.2020 - 09:49

  Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve çocuk Bayramını gururla, geleceğimize duyduğum güvenle kutluyor, değerli şahsınızı saygıyla selamlıyorum...

  Nice yüzyıllara....

  Mustafa Bay

 • Zulmü Alkışlayamam
  Zulmü Alkışlayamam 14.11.2019 - 17:42

  "Daha derin yaralar için bazen doktor yetmez.
  Şairin orada olması gerekir."

  Kemal SAYAR

  Selâm ve saygılarımla...

Toplam 21 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Kendinden Kaç Geçer İnsan?

  Mustafa Bay

  15.04.2020 - 15:27

  Kendinden vaz geçmek O kadiri mutlakla birleşmekdir evladım. Bir kere vaz geçmek sadakatle ve samimi ise bir kere yeter tekrarı gerekmez. Çok güzel bir şiir tebrik ediyorum evladımı. Bir sır olursun kendinden vaz geçip onunla bütünleşince kimbilir kaç kere gelirsin bu aleme. Sevgilerimle

 • Canım Çekti A Dostlar (bu bir korona şiiridir)

  Osman Akçay

  01.04.2020 - 20:11

  Bugünleri anlatan güzel şiiri kutluyorum.

 • Ölümü Öldürenler

  Bülent Arkan

  01.04.2020 - 20:05

  İmtihan günlerinden geçiyoruz başta şehitlerimiz değerini bilmediğimiz için her şey için korona ile cezalanıyoruz. Allaha emanet olun birlik ve dayanışmayı eksik etmeyin. Kutluyorum Bülent evladım.

Toplam 84 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR