İsmail Karaosmanoğlu Antoloji.com

ben kimim bu muamma  artık tanıtayım kendimi ne dersiniz hepinizi debiyatdefteri.com
İSMAİL KARAOSMANOĞLU NAM-I DİĞER AHMET KEMAL

Annem buğday hasadı zamanında doğduğumu söyler. Babamın memuriyete girişi dolayısıyla doğar doğmaz nüfusa kayıt olan tek evlat benim. Benden 2 yaş büyük abim benimle ikiz yazıldı. Benden iki yaş küçük erkek kardeşim ise 2 yıl gecikmeli kaydoldu. Bu yönden şanslı biriyim yani.
Adımı bebekliğinde ölmüş benden iki büyük ağabeyimden aldım. Ebem bana Ahmet adını koydu. Ben ona büyük şair Yahya Kemal’den ilhamla Kemal’i ekledim.(Ebem annemin babaannesiydi. Allah rahmet etsin. Pek mübarek bir kadındı. Bir sürü yetimi büyüttü.)
27 Mayıs İlkokulunu bitirdim. Sınıfın en küçüğüydüm. Benimle birlikte en önde oturan Kuzu soyadlı Mehmet’le bana problem soran öğretmenim Bedia Çelik’in isim takmasıyla tavşan lakabını aldım. Orta ve Liseyi İmam Hatip Okulunda tamamladım. 7 yıllık imam hatip okulu bende büyük tesir bıraktı.
Nihat Erim hükümetinin okulun Lise kısmını açmaması yüzünden Lise 1. Sınıfı Adapazarı’nda okudum. İlk gurbet hayatım böyle başladı. Erzurum Üniversitesi İslami İlimler fakültesini kazandım. 1980 öğrenci hareketlerinde yaralandım. Edebiyat ilgim ve bu yaralanma olayı dolayısıyla fakülteyi 3. Sınıf 2 kez tekrar ettiğim halde bitiremedim.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 15.08.2023 - 23:46

  Sayın İsmail Karaosmanoğlu
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 15.08.2023 - 07:52

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 16.08.2022 - 00:12

  Arkadaş Grubumdan Sn. İsmail Karaosmanoğlu '' Ahmet Kemal ''
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

Toplam 17 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 95 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • Erdem Beyazıt

  08.07.2008 - 15:43

  ERDEM BEYAZIT
  sebeb ey şairi.olgun ve mert ses.cihangir imparatorluğun YİĞİT SESİ.TOK SESLİ ŞAİR.ŞİİRİ CİHADA ADAMIŞ BİR KAVGA ERİ.sebeplerin sebebine sığınan şair.şiiri iman ettiren neslin bölük komutanı..Necip Fazıl soyundan Maraş'ın MEDARI İFTİHARI.Sürüp gelen çağlardan bir alperen.bir dost kucaklaşması.Anadolu insanının kente çağrısı.bir çığlık bir niyaz.Zulme dur deme savaşın büyük doğu davasının emanetçilerinden.Fetih devasına bir ulu batlı.
  Diriliş neslinin ilk örneklerinden. Yedi güzel adamdan biri.Diriliş neslinin yüz akı.edebiyat kalasının başkomutanlarından.Ölmeden ölen bir kahraman.ölümsüzlüğe ermiş.Risalelerle gökyüzünü kuşatmaya adanmış bir ömür.İslam halklarının yalnızlığını risalelerle yok etmeye çabalan ben de buradayım biz de buradayız diyen biri.İslam dünyasının varolma mücadelesinde ben de varım diyen bir dava eri.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR