Halit Korkmaz Antoloji.com

21.08.1959 tarihinde Trabzon/Çaykara- Maraşlı Mahallesinde dünyaya geldi. Annesi merhume Hanife, Babası merhum Ahmet Yaşar Korkmaz'dır. İlk ve orta öğrenimini Rize-Güneysu İlçesinde, lise öğrenimini Sürmene Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesinde İktisat ve Ekonomi Bölümünü bitirdi.1980 yılında Sağlık Bakanlığında Kamu görevine başladı. Çeşitli Bakanlıklarda idarecilik, Danışmanlık ve Müşavirlik görevleri üstlendi. Hâlen kamu görevine Müşavir olarak devam etmektedir. Bireysel ve grup hava sporları icra eden şair, Paraşüt Brövesine sahiptir. Türk Mûsîkîsi alanında çeşitli araştırmaları ve besteleri bulunan şair, Türkiye Mûsîkî Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) üyesidir. Ud ve Ses Sanatçısıdır.
Klasik Türk Müziği, Halk Müziği, müzik felsefesi, Edebiyat ve Teoloji alanlarında olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde makale, yorum, eleştiri ve şiirleri yayınlanmakta, gönül işçiliğine üşenmeden ve yılmadan devam etmektedir.
Halen, çeşitli gazetelerde dış ve iç politika alanlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.
..

Devamını Oku
 • Vatansız Bedenler 1864

  Halit Korkmaz

  22.05.2022 - 01:04

  Sn İsmail Söylemez
  İnsan yer yüzünün en baskın türü olup işbirliği yapan, rekabetçi, çoklu gruplara bölünüp yek pare hareket edebilen sosyal bir varlıktır.
  İnsan; evrenin, insanlığın adalet ve merhamet içinde yaşayabilmesi için gerekli olan asgari yönetimi ortaya koyamamıştır.
  Bu yüzden, ben duyg ...

 • Bir Aşk Hikayesi

  Marslı Marslı

  16.05.2022 - 00:58

  Güzel bir başlangıç.
  Kutluyorum.

 • Devri Ahir

  Şeyhmus Yıldırım

  06.05.2022 - 00:27

  "Gözler firavun
  cepler karun"
  Aykırı kanılar değil mi bizi alt üst eden.
  Siret dünya ile suret dünyayı terazi kefesinde denkleyemedik.
  Gönlünüze sağlık.
  Halit Korkmaz
  Naçiz

Toplam 28 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR