Cafer Taşkın Antoloji.com

Irmak ırmak taşar benim sabırsız sevgim aşağılara, doğan güne ve batan güne.
Suskun dağlardan ve ağır fırtınalardan boşanır vadilere gönlüm.
Başkalarına inancımız, kendimizde neye inanmak istediğimizi açığa vurur. Dost özlemimiz bizi ele verir.
Duru hava ve yalnızlık ve ekmek ve ilaç mısın dostuna sen?
Nice kimseler kendi zincirlerini çözemezler de, dostlarının kurtarıcısı olurlar. (Böyle Buyurdu Zerdüşt)
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 10.08.2023 - 23:57

  Gruplar arkadaşımız Sn. Cafer Taşkın
  <<< DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>>

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 11.08.2022 - 00:00

  Sitemizdeki gruplarımızın saygın üyelerinden Sn. Cafer Taşkın
  *** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ***

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 21.09.2020 - 07:20

  Başarılarınızın devamını diliyorum

Toplam 8 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 174 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • TUNCELİ MAZGİRT AKTARLA KÖYÜ

  07.02.2010 - 09:52

  Aktarla Köyü'nün eski ismi Kurkurik'tir. Baba Mansur Ocağına mensup bir köydür. Baba Mansur evlatlarından Seyit İbrahim ilk buraya yerleşmiştir. Seyit İbrahim'in 4 çocuğu vardır. Adları, Seyit Hasan, Seyit Hüseyin, Seyit Safi, Seyit Halil'dir. Bu köyün tamamı dört kardeşin çocuklarından oluşur. Köyde Hüseyinan, Hesenan, Safiyan, Halilan diye dört ezbet (grup) olarak bilinir. Hüseyinan ve Safiyan koluna zamanında görev taksimi yapılırken, Pirlik ve Mürşitlik görevi verilmiştir. Bu iki babanın çocukları veya torunlarının talipleri vardır ve yol-erkan süre gelmişlerdir. Diğer iki kardeşe de; Hesenanlılara bal verilmiş, Halilanlılara da arazi ve rençberlik verilmiştir. Herkes kendi alanında çocuklarını yetiştirmiş ve bu güne kadar gelmiştir bu gelenek... Hüsenianların içerisinde en tanınan kişi Seyit İmam'ın oğlu Seyit Süleyman Şahin ve Bavo Şahin'dir. Bu iki büyüğümüz zamanında cem yürütmüş, türkü derlemiş ve beste yapmışlardır. Yol-erkan ve İmam Cafer buyruğunu ve Kur'an'ı en iyi bilenlerden Seyit Süleyman Şahin sadece Tunceli (Dersim) değil, diğer şehirlerde de tanınmaktadır.
  Safiyan ezbetinden de Seyit Hüseyin'e Fede, Hüseyin Taşkın'ın da çok sayıda talibi vardır. Kendi döneminde çevre illerde özellikle, Sivas İmralı, Erzincan ve Varto'da tanınan bir dededir.

 • faşizm

  16.06.2008 - 07:14

  'Önce şunu bil! dedi. Öyle bir yerdesin ki, burada, ne insanlık var, ne yasa var, ne devlet var, ne Allah var! Dinliyorsun değil mi? Sansaryan Han'a getirilenlere işkencecilerin ilk söyledikleri sözlerdir bunlar, Sansaryan Han İstanbul'dadır. Kemalist dönemin zulüm ve işkence merkezidir. Altıparmak Arifler, Parmaksız Hamdiler burada 'icra-i sanat' ederlerdi. Evinde bir kitap bulundurdu diye ya da yazdığı bir şiir nedeniyle, işyerinde sendika hakkını savunduğu için işkence gören çok sayıda insan vardır. Öğrenciler, işçiler, ev kadınlar, aydınlar kısaca düzene muhalif olan tüm kesimleri Sansaryan Han'ın misafirleri olmuşlardır.
  Değerli arkadaşlar ülkemizde faşizm çok can yakmıştır ve hala vahşi kapitalizmin çarkında dönen bu insanlık dışı düşünce mevcudiyetini devam ettirmektedir. Faşist ve faşizm bir diğer adı işkencedir ve işkence edene faşist denir. Kendisine verilen emri yerine getirmekte zevk duyan insanlık dışı tabiata sahip kişilerdir. Bu dünyaya sosyalist bir düzen ve hakça bölüşülen emeğin kutsal sayıldığı bir yönetim şekli olmadıkça insanlarımız rahat nefes alamayacaklardır. Benim de görüşlerim bunlardır. Herkese dostça devrimci selamlar...

 • aşk

  15.06.2008 - 08:25

  'Aşk bu dünyanın ölçüleriye açıklanamaz sevgili
  O ilkel bir ağrıdır...' der, Cezmi ERSÖZ. Bizler bu dünyada yok iken de aşk vardı ve çeşitli kimliklere bürünmüş olarak bilinmektedir. Yunus Emre'nin ilahi aşkı, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin, Kerem ile Aslı, Tahir ile Zühre, Yusuf ile Züleyha vs. Şunu belirtmeliyim ki aşk imkansızı istemektir biraz da.. Çünkü aşkından yoksun olanlar veya kavuşamayanlar mitolojik kahramanlarımız olmuşlardır. Bunu kendimizde de görüyoruz.. Günümüz insanlarının neden böyle ölümsüz aşklarla anılmadığı ortadadır. Çünkü her şeyin dejenere olduğu ve değerini yitirdiği gibi 'aşk'ın da kıymeti yitirilmiştir. Tv. programlarında dedikodu ve magazin kültürün dışarıdan empoze ettiği yoz düşünce sisteminin etkisinde kaldı halkımız. Kimse artık zoru başarmak niyetinde değildir. Çünkü her şeye ulaşmak o kadar kolay ki, bu böyle olunca da kolay kazanıldığını zanettiğimizi hemen bir çırpıda da kaybediyoruz. Değerli arkadaşlar sözü uzatmak istemiyorum. Dünya var olalı aşk vardı ve hep olacaktır. Ne yazık ki kimi bu duyguyu hiç tatmaz, kimi de bir nebze kenarından geçer.. Eskilerdeki o saf ve içten aşkların birer masal olarak anılması dışında bu duygulara gark olup, kendinden geçecek başka da bir çift olmayacaktır. Herkese en içten sevgi ve saygılarımı sunarım..Gerçek AŞK'ların olması dileğiyle..

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR