Ergin Bingöl Antoloji.com

Kendimi tanıtmak istiyorum ama ben özgeçmişimi; satır satır kâğıda dökmek yerine, ‘AKREP HIZINDA GEÇEN ZAMANLAR’ başlığı altında, çocuklğumdan itibaren kendimi tanıtmak istiyorum. Sevgi ve saygılarımla esen kalın.
II. Dünya savaşı sonrasında daha çocuktuk, çok şeyi pek anlamıyorduk. Oysa ulus olarak girmediğimiz savaşın etkilerini, küçük nahiyemizde iliklerimize kadar hissedebiliyorduk. Zira yoksunluk ve yoksulluk diz boyuydu. Nice mal mülk sahipleri aç değilseler de, mülklerini, istedikleri gibi değerlendiremiyor, varlıklarını nakit paraya çevirmekte zorlanıyorlardı. Oysa o yıllarda, maaşa bağlı aileler nahiyemizin, ayaz esintili rüzgârının pencere camlarında ıslıklandığında evlerinde huzur bulmaya çalışıyordu. Kimileyin gözlerimin önüne gelir o anlar, hüzünlenirim... Zor yıllardı, ama elma kokulu ahşap, iki katlı evimizde,
“Her şey düzelecek yakında,
Her şey yoluna girecek;
Doktor kapına gelecek,
İlaçlar ayağına.
Bakma kesildiğine terkosun
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 15.02.2018 - 21:46

  Gruplar arkadaşımız Sayın Ergin Bingöl

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • İbrahim Kavas
  İbrahim Kavas 24.11.2017 - 15:05

  Yurtta ve dünyada barışı yaşatmak adına, "örnek vatandaş, iyi insan" yaratmak için ömrünü ortaya koyan değerli öğretmenlerimizin özel günü kutlu olsun. Tüm öğretmenlerimizin kutsal ellerinden öper, sonsuza göçen değerlerimizi saygı ve minnetle rahmet dilerim.

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 03.03.2017 - 00:00

  * KUTLAMA * 2017/ 8. * HAFTANIN ŞAİRLERİ * 2. * Ergin Bingöl *

  Sayın Ergin Bingöl
  Geçen hafta sitemizde üyesi olduğunuz gruplarımızda yayımladığınız
  * Bir Çift Damla Gözyaşı * adlı şiirinizle * Haftanın Şairleri * 2. si
  seçildiniz. Sanatsal başarılarınızı kutluyoruz...

Toplam 192 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Demokrasi Şehitlerimiz

  Sadiye Ayhan

  21.11.2017 - 16:34

  Böylesi bir "Vatan sevgisi" Türk'e has bir haslet, az bulunur bu duyarlılığı dizelere döken güzel yüreğe saygılarımı sunarım Sadiye Hanım. Selam ve saygılarımla esen kalın.

 • ** Bir İstanbul Masalı **

  Kenan Mim Eryiğit

  21.11.2017 - 16:29

  "İki kıta üzerine kurulmuş yedi tepeyi süsleyen güzelliklerin şiiriydi"demek, hata olmaz sanırım Kenan Bey, kutlarım. Selam ve saygılarımla esen kalın.

 • Hatırlamak Unutanlar İçindir

  Yaşar Aydın

  21.11.2017 - 16:25

  Aşkın duyarlılığını betimleyen dizeler etkileyici ve duygu yüklüydü Yaşar Bey, yürekten kutlarım. Selam ve saygılarımla esen kalın.

Toplam 6819 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR