Sude Nur Haylazca 2 Şiirleri - Şair Sude ...

Sude Nur Haylazca 2Su’yun Ateș’e Ç’ağrısı

Uçurum ağzında açan ülkenin kayıp çocuklarıyız!

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2
bir dilin darına çektiler beni
lal oldu içim dışıma
dışım içime

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2

sen, yüzü göğe, elleri duaya açılan
çarmıha çakılan nidâ

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2
burçların zirvesinde kadın
son çığlık!

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2

Anadolu Kadı(n)ları -1-

Sahi evlat olmak neydi?

Öğrencilik hayatımda okulun en en başarılı öğrencileri arasında hatta birinci sırada olmak kendim için verdiğim bir yarış mıydı?
Dönem sonlarında taktir getirmek alışılmış bir durum olsa da, nefesimi tutarak koşar adım eve taşırdım havada asılı duran sevincimi. Her seferinde ilk kez almışım gibi gelirdi. Babamın gözlerinde ışıldayan gurura sebep olmak her şeye bedeldi. Belki de erkeklerden, erkek kardeşlerimden birkaç adım önde olmak içindi bütün bu çabalamalar...

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2


Anadolu kadınları


Umuda doğru çıktığımız yolun taa en başından itibaren kendini göstermekte gecikmeyen karanlığın bizi içine çektiğini his ediyor, umutsuzluk inine düşüyordum. Karşıma çıkan her olumsuzlukta geçmiş beynimin içinde tepinip kendini hatırlatıyordu.

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2-Anadolu Kadınları - 4


İçime doğru kazdığım kuyu gittikçe derinleşiyordu. O vakitlerde farkına varamadığım yavaş yavaş ruhumun girdaplarında kaybolduğumdu. O kaosun içinde ilerlerken bildiğim tek şey çaresiz oluşumdu.

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2


Anadolu Kadınları


İş elbiselerimi, gardrop anahtarıyla birlikte teslim ettikten sonra arkadaşlarımla vedalaştım. En az benim kadar garipsediler durumu. Sonja, bundan sonrasında da görüşmek istediğini söylerken, gözlerinin ıslandığını farkettim. Ben ise şaşkın ve öfkeliydim. Ardıma bakmadan uzaklaşmaktan başka bir şey düşünmüyordum.

Devamını Oku
Sude Nur Haylazca 2

Sevmek birazda kaybetmekti aslında. Düşerken yüreğine biri, eziyordun kendini ayaklar altında. O`mu sana düşüyordu sen mi O`na, bilinmez bir kaosun içine yuvarlanıyordun sanki.

Aşk kolay gelmez adam gibi adamsan. Her kıvılcım tutuşturmaz gönül harını. Zordur adam olmak da aşık olmak gibi. İkisini bir arada istemek çok çılgınca bir rüya olmasa gerek... İstiyorum delice!

Yine kapılarımı kapadığım dünyamda delileri oynuyorum. Düşmüşüm yüreğimin derinliklerine kendimi mi sorguluyorum sevdiklerimi mi? Onu da bilmiyorum. Zaten bilinmezlikler değil midir bulmacanın karelerinde benle oyun oynayan her daim.

Devamını Oku