Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • üç şey03.10.2003 - 14:01

  ...

 • türk19.07.2002 - 13:25

  Türk bir ulusun adıdır.Ulus, kendine özgü bir kültüre sahip olan topluluk demektir.O halde türkün yalnız bir dili bir tek kültürü olabilir oysa türkün bazı kolları anadolu türkleri, kuzey türkleri (tatarlar) , kırgızlar, özbekler vs. vs. farklı bir dil ve kültür yaratmışlardır.Bu da farklı farklı ulus olma sonucu doğuracaktır.
  Tanrıyı meşgul ediyorsun, turancıları korusun ve yüceltsin dersen zamanını çalmamış olursun yapacak başka işleride olabilir.

 • nietzsche felsefesi19.07.2002 - 09:52

  Düşünürlerin en derini yazgıları çevrimsel yollar izleyenler değildir.Devasa bir evreni olduğu gibi, kendi içinide gören ve samanyollarını kendi içinde taşıyan kişi tüm samanyollarının ne kadar düzensiz olduğunuda bilir; bu saman yollarıda kaosa ve varlığın labirentine kadar götürür.

 • nietzsche felsefesi19.07.2002 - 09:45

  İnsan, hayvanların en acımasızıdır.Trajedilere, boğa güreşlerine ve çarmıha germelere yardım ederek şimdiye kadar kendini rahat hissetmiştirve cehennemi icat ettiği zaman bu gerçekte onun cenneti olmuştur.
  Nietzsche idealist ahlaka saldırmıştır.İyilik ve acımayla alay etmiş ve insancıl duyarlılık altına gizlenen ikiyüzlülüğün maskesini çıkarmıştır.Prounhon ve Marx gibi savaşın yararlı yönünü onaylamıştır.