Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • ateist04.02.2010 - 12:14

  ataistler siz Allahı neye dayanarak inkar ediyorsunuz. sizlerde cok iyi biliyorsunuz ki darvinin ve ataistlerin yanıldıgı bilimsel konularda hep Quran haklı çıkmıştır.
  sizde çokiyi biliyorsuzki Allah vardır ve ondan başka ilah yoktur.
  yanlız siz islamın kurallarını istemediginiz için inkar ediyorsunuz.

  Andolsun, Biz Nuh'u kendi kavmine gönderdik, o da içlerinde elli yılı eksik olmak üzere bin sene yaşadı. Sonunda onlar zulmetmekte devam ederlerken tufan kendilerini yakalayıverdi. (Ankebut Suresi, 14)

  islamdan binlerce yıl önce olmuş bir şeyi araştırmadan anlaşılamaz 1400 yıl önce ise araştırmak mümkün degil. ama kuran bunun nasıl oldugunu 1400 yıl önce
  bunu acıklamıştır ve bilim adamları ise kuranı doğrulamıştır


  Gökleri ve yeri hak olarak yarattı. Geceyi gündüzün üstüne sarıp-örtüyor, gündüzü de gecenin üstüne sarıp-örtüyor. Güneş'e ve Ay'a boyun eğdirdi. Her biri adı konulmuş bir ecele (süreye) kadar akıp gitmektedir. Haberin olsun; üstün ve güçlü olan, bağışlayan O'dur. (Zümer Suresi, 5)

  Geceyi gündüzün üstüne sarıp-örtüyor, gündüzü de gecenin üstüne sarıp-örtüyor
  burda bahsehilen yuvarla birşeyin üstüne sarmak anlamında saten ipide yuvarlak birşeyin üstüne sararsın yani dünyanın yuvarlak oldıgunu anlatıyor
  kurandan sonra bile müslüman olmayanlar dünyanın tepsi gibi oldugunu düşünüyorlardı.


  Güneş de, kendisi için (tesbit edilmiş) olan bir müstakarra doğru akıp gitmektedir. Bu, üstün ve güçlü olan, bilen (Allah) ın takdiridir. Ay'a gelince, biz onun için de birtakım uğrak yerleri takdir ettik; sonunda o, eski bir hurma dalı gibi döndü (döner) . Ne Güneş'in Ay'a erişip-yetişmesi gerekir, ne de gecenin gündüzün önüne geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzüp gitmektedirler. (Yasin Suresi, 38-40)

  sizinde anladıgınız gibi güneşin sabit bir noktada döndügünü ayın ise bir yörüngede ve kendi etrafında döndügünü söylüyor.

  'Onları -ne olursa olsun- şaşırtıp-saptıracağım, en olmadık kuruntulara düşüreceğim ve onlara kesin olarak davarların kulaklarını kesmelerini emredeceğim ve Allah'ın yarattıklarını değiştirmelerini emredeceğim.' Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost (veli) edinirse, kuşkusuz o, apaçık bir hüsrana uğramıştır. (Nisa Suresi, 119)

  sizde biliyorsunuz ki bugun hayvanları kopyalayabiliyoruz ve bugun estetik denilen ameliyat türüyle insan lar her tarafını degiştire biliyor.

  benden bukadar islamla ve kuranla ilgili bir şey ögrenmek istiyorsan şu siteye gir

  http://www.kuranmucizeleri.com/bilimsel_mucizeler_97.html

  soruları olanlar beni eklesin

  honor_li_91@hot