Kültür Sanat Edebiyat Şiir

H.Galip Hasan KUŞÇUOĞLU sizce ne demek, H.Galip Hasan KUŞÇUOĞLU size neyi çağrıştırıyor?

H.Galip Hasan KUŞÇUOĞLU terimi Murat Çırak tarafından 23.04.2008 tarihinde eklendi

 • Murat Çırak
  Murat Çırak14.12.2010 - 17:47

  Es Seyid Es Şeyh Hz.Pir Galip Hasan Kuşçuoğlu

  Kadiri, Rufai, Galibi Şeyhi.
  1919 yılında, Çorum'da dindarlıktan temayuz etmiş anne-babadan dünyaya geldi. Seyyid ve Şerif olup, nesebi Fatih devrinin meşhur astronomi alimi Ali Kuşçu'ya dayanır. Fizik ve Metafizik hayranlığı fıtratından gelen bir özelliği oldu. Bu sebeble ilkokul yıllarında löklanşe pillerden gece lambası yapıp kullanıyordi ki, henüz Çorum'da elektrik yoktu.

  Tasavvufi bir ortamda yetişti. Anne ve babası derviş olup, amcası Hacı Bekir Kuşçuoğlu Nakşi ve Mevlevi Şeyhi idi.
  Maraş Fatihi olarak anılan, Kadiri ve Rufai Şeyhi Seyyid Ali Sezai Kurtaran'ın Halifesi Maraşlı Hacı Mustafa Yardımedici'den 1956 yılında Allah'ın tertip ve tanzimi Hilafet icazeti verilen, 51 senedir Manevi vazifesini İnsanlara İslamı Anlatmak ve Yaşatmak üzere Devam ettiren,

  1993 senesinde Kadiri ve Rufai tariklerinin birleşiminden, Manevi Meclisin tebliği ile 800 senedir ilk defa Galibilik olarak kol verilen, o günden itibaren Pir olan Galip Efendi, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde bulunan Tevhid cami ve dergahlarında sohbetler yapmaktadır. Yazdığı ve ücretsiz dağıttığı kitapları ile, milyonlarca ücretsiz dağıtılan Cd ve sohbetleri ile, hiç aralık vermeden yarım yüzyıldır kurduğu Zikir halakaları ile, Dergahı ve vakfı aracılığı ile tesbit edilmiş binlerce gerçek fakir fukaraya yılın 365 günü on binlerce günlük ekmek dağıtması ile, yemek ve ihtiyaçlarını görebilecek, dergahlarda hizmete dönük sistemler kurması ile, Kendisinin ve Dervişlerinin Allah için yaptıkları yardımları kimselere reklam etmeden yarım asırdır aralıksız devam ettirmesi ile, 'Aynası iştir Kişinin, lafa bakılmaz' İnancı ile 21. yüzyılda Muhammedi Tasavvufun zamana uyumlu yaşanabilirliğini Aleme Göstermektedir. Dünyanın Bütün dini liderlerine ve Devlet başkanlarına İslam'ı Anlatan mektuplar göndermiş, Dünyanın dört bir yanından İslam'ın Hakikatına saygı duyan Devlet ve din adamlarından Teşekkür Mektupları almış, Bu mektupları, dergahın ne olduğunu, Tasavvufun 21.yüzyılda nasıl yaşanacağını Ankara, Antalya, Konya, GaziAntep, Urfa ve diğer şehirlerde açılan, 21.Yüzyılda Muhammedi Tasavvuf sergilerinde Sergilemektedir.
  Dergahını Siyaset ve Maddi Alışverişten tamamen Uzak tutan, dünyanın çeşitli ülkelerinde de birçok evladı ve dergahının zikir halakaları kurulan, bugün ihvanının Milyonları Aştığı, Hz.Pir Galip Efendi Peygamber Efendimiz'in Gerçek varisidir.
  Buna Şahid arayana Allah ve Resulu yeter.
  Biz onun manevi tüm evlatları onun bu Vazifesinde Şahidleriyiz.
  El emeği Mobilya ustası olarak kazandıkları ile Ömrünü hiç kimseden Maddi bir beklentisi olmadan Asalet içerisinde geçiren Hz.Pir Galip Efendi, Şahid olarak devletini ve Milletini Gösterir. Devlet Güvenlik Mahkemelerinde Şeyhliğini ifşa edebilecek, Hakikatte 51 sene Manevi vazifesi başında milyonu aşkın Dervişini İnsanlığa hizmet yolunda götürmesi, İslama hizmetle Geçirdiği 89 senelik Ömrü, Yaşadıkları ve yaptıkları onun her sahadaki Güvenilirliğinin Şahididir.
  Allah herkese manevi vazifesinden istifade etmeyi nasip etsin. Amin.


  Galibilerin Dünya ve Ahiret Künyesi.

  'Ahad olan Allah'a, O'nun gönderdiği Peygamberi Hz.Muhammed Mustafa s.a.v.me, O'na Verdiği Hz.Kuran'a Acabasız İman ile bağlı, Edilleyi Şeriyeye uyumlu, Kitap, Sünnet, Zamana uyumlu İcma, Kıyası Fukuha Pirensibi ile, İtikatta Meshebimiz İmamı Maturidi, Amelde Mezhebimiz Hanefi, Meşrebimiz Alevi(Ben İlim Şehriyim Ali Kapısı Hitabı Resul'e uyarak) Yol Olarak Kadiri ve Rufai birleşiminden kol GALİBİ'yiz! ..'

  Es Seyid Es Şeyh Hz.Pir Galip Hasan Kuşçuoğlu.

  www.galibi.com

 • Kutlu Öz
  Kutlu Öz16.07.2009 - 11:27

  valla adam ıyıdır mıyıdır ama bana otopark bekçisini anımsattı..