Mektup -17- (Nefret) Şiiri - Turgut Erdoğan

Turgut Erdoğan
132

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Mektup -17- (Nefret)

İçerimde bir hastalık başladı aniden. Bu öylesine amansız bir hastalık ki asalak gibi tüm duygularımı kemiriyor. Hakim olamıyorum ona, hükmedemiyorum…
Hastalığım ne mi?
Nefret… Nefret… Nefret…
Şimdi, senin yokluğunda her şeyden nefret ediyorum. Eskiden yalnızlığımın, mutluluğumun en yakın sırdaşı olan mavi denizlerden, tatlı sert dalgalardan şimdi nefret ediyorum. Bana yalnızlığımı hatırlatıyor şimdi kıyıya ulaşan her dalga. Şu, bana her zaman romantik gelen, şiirlerimin ilham kaynağı kızıl ufuklardan, güneşin batışından nefret ediyorum.
Biliyor musun? Artık, dünyadan ve şehirlerden de nefret ediyorum. Şehirleri ayıran uzun yollardan da, derin uçurumlardan da nefret ediyorum. Nefretim en çok iki şehirde yoğunlaşıyor. Birincisi ayrılığı tattığım bu şehirden, adına “ayrılıklar şehri” dediğim, gecesine şiire yattığım, gündüzüne umutla baktığım, havasını ciğerime çektiğim bu şehirden nefret ediyorum.
Ve senin yaşadığın şehirden nefret ediyorum. Bana senin yokluğuna ağıtlar yaktırdığı, seni ışıltılı gecelerinde barındırdığı için nefret ediyorum o şehirden. Nefretim o denli yoğun ki... O her gece ışıl ışıl yanan sokak lambalarını teker teker kırıp karanlık katran gecelere mahkum etmek istiyorum. Karanlıklara gömülsün ki karanlıkta kalmak nasılmış anlasın istiyorum.
İşte nefretim böylesine yoğun Hasret Çiçeğim. Bir gün bu nefretim beni öldürebilir.
Ama ben, nefretten değil senin sevginden ölmek istiyorum.
Çabuk dön, ölebilirim…
Alanya,05/04/2002

Turgut Erdoğan
Kayıt Tarihi : 24.8.2002 15:25:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Kaan Amed
  Kaan Amed

  İYİ

 • Ahmet Can Karataş
  Ahmet Can Karataş

  Çok guzel olmuş....

 • Yasin Yigitoglu
  Yasin Yigitoglu

  yasanan duyguların yogun olsugu bellli ama şiirde güzel olmus.

 • Ayşe Dilara Melis
  Ayşe Dilara Melis

  harika süper olmuş

 • Ayşe Dilara Melis
  Ayşe Dilara Melis

  Slm Tuba hanım...
  Saygılar sunuyorum şiiriniz çok güzel sanki benı anlatıyor harık abir eser olmuş yüreğinize, kalbinize ve ellerinize sağlık

 • Sidem Seda Güngören
  Sidem Seda Güngören

  süper ya! cok güzel yazilmis! tebrikler

TÜM YORUMLAR (6)