İrfan Yılmaz: Hayatı, Biyografisi, Eserl ...

73

ŞİİR


193

TAKİPÇİ

İRFAN YILMAZ HAYATI

İrfan Yılmaz 1956 Yılında Kırşehir'de doğdu. 1983 yılında Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. (1983-1985) Yılları arasında Çorum ili İskilip, Alaca ve Mecitözü ilçelerinde Hükümet ve Belediye Tabibi olarak çalıştı. (1985-1987) Tarihleri arasında Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde Askerlik görevini tamamladı. 2002 yılına kadar Babaeski ve Lüleburgaz'da hekimlik doktorluk görevini südüren doktor 2012 yılına kadar Tekirdağ'da serbest tabip olarak çalıştı.

2012 yılında Bodrum'a yerleşen şair halen Bodrum - Turgutreis'de hekimlik görevine devam etmektedir.
Tekirdağ Tabip Odası GÜNEBAKAN dergisinin Şiir bölümünde Şiirleri yayınlanmaktadır.
En yeni şiirleri öncelikle www.antoloji.com sitesinde yayınlanmaktadır. Şiirlerini bir kitap haline getirme çalışmalarını tamamlamış olan şairin: KIZIL GÜL adlı hikâye ve altmış adet şiirden oluşan ilk eserinin mevcudu tükenmiştir.
Hekimlik mesleğine devam etmekte olan şair, önemli şiir edebiyat sosyal paylaşım sitelerinde editör olarak çalışmaktadır.

ÖDÜLLERİ:

1 - Endülüs Melekleri şiiri: 2007 anne konulu şiir yarışmasında MANSİYON ödülü.

2 - Kızıl Gül: 2007 Hikaye dalında JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

3 - Dolunay şiiri: 2007 yılında www. Radyoturuncu.com'un düzebnlediği şiir yarışmasında BİRİNCİLİK ödülü.

4 - Sevdanın Kurşun Yükü şiiri: 2007 Belçika BTDB, 28 aralık Mehmet Akif'i anma ve Edebiyat Günü şiir yarışması; Türkiye'den katılım dalında BİRİNCİLİK ödülü.

5 - Mürekkebi Gözyaşım Olan Kalem şiiri: www.genisicerik.com 'un 2007 yılında düzenlediği şiir yarışmasında BİRİNCİLİK ödülü

6 - Haberin Var Mı Gülüm şiiri: Kapadokya Kültür Derneği ve Ürgüp Fm'in 2008 yılında birlikte düzenledikleri III. Uluslar Arası Geleneksel Kapadokya Şiir Şöleni şiir yarışmasında: BİRİNCİLİK ödülü.

7 - Dolunayın Tutulduğu Gece şiiri: 2009 yılında www.gamelya.com' un düzenlediği Sevgi ve Barış adına düzenlediği şiir yarışmasında BİRİNCİLİK ödülü.

Eserleri


KIZIL GÜL: Hikaye ve altmış adet şiiri bünyesinde barındıran ilk eserimdir. Haziran 2007 tarihinde basılan eserin mevcudu tükenmiştir.