Gazzede Savaş Şiiri - Zehra Okur

Zehra Okur
109

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Gazzede Savaş

GAZZEDE SAVAŞ
Dünya genelinde dillerde söylenen Gazze’nin savaşı…
Sizce doğrumu ben pek doğru bulmuyorum. Çünkü o kadar zalim oyunlar oynanıyor ki, artık insanın midesi bulanıyor. Buna kim dur diyecek. Nereye kadar devam edecek bu zalimlikler, Allah aşkına ne kadar sus kalacağız. Çoluk çocuk demeden herkesi öldürüyorlar. Artık gazze de insan kalmadı. Bu yıl ramazan Gazze’lilere haram oldu.
Amerika başta olmak üzere bütün ülkeler Filistini ve Gazze’yi yok etme peşindeler. İnsan artık dayanamıyor, her gün ölü sayısı artıyor, özellikle çocukları hedef alıyorlar…Alıyorlar ki, yarın büyüyüpde intikam almasınlar bu ne vicdansızlık Allah’ım bu kadar mı canilik olur. Üç bine yakın çocuk öldürüldü İsrail zaliminin elinden. Kurtulmak mümkün mü acaba? Her gece uykuda veya gündüz camilerdeyken Müslüman din kardeşlerimizi şehit ediyorlar.
Artık insan haber bile dinlemek istemiyor. Buna yürek dayanmıyor çünkü. Hastaneler dolup taşıyor. Birde şimdi hastaneleri bile yerle bir ediyorlar, yaralarını sarmasınlar diye. Kurban olduğum Mevlam Ebabil kuşlarıyla elbet bir gün onlarında başlarından aşağı taşlar yağdıracak. Böyle kalmaz bu dünya hiç kimseye kalmadı ki, onlarada kalsın, sadece buna inanan yok. Ne Nemruda kaldı ne Fravuna.
İsrail Maliye Bakanı Yair Lapid saldırılarının üç hedefi olduğunu açıkladı: Kaçırılan üç yerleşimci gencin bulunması, Hamasin yok edilmesi ve Filistin’in ulusal birlik hükümetinin kurulmasını engellemek.
Maksatları savaş çıkartmak .Filistin ve Hamas’ın topraklarını almak, onları yok etmek. Bu pisliklerin ne toprağa nede kana gözleri doymuyor.
İsrail Savaş uçakları Gazze şeridinin değişik bölgelerine hava saldırıları düzenleyerek aralarında kadın ve çocukların bulunduğu birçok bölgeye hava saldırısı yaparak öldürdü.
Bir ateş kes yapıyorlar tekrardan devam ediyorlar. Nerden baksak binin üzerinde Gazze’li sivil öldürüldü, üç bine yakın yaralı. İşte buna ben savaş demem ancak katliam derim, insanlığı yok ettiler.
Şu aralar İsrail askeride öldürülüyor. Buna sevinmemizmi lazım bilmiyorum. Ne kadar İsrail’li ölse de Gazze’lilerin ve Filistin’lilerin ölü sayısına ulaşamaz. Bunun için de bizlere dua etmek düşer. Allahım onların mekanlarını cennet etsin, zaten onlar şehit oldular. Oruçlarını Allah’u Ekber diyerek bozdular.Bu da Gazze’lilerin daha çok güçlü olduğunu isbat etti.
On yıla yakındır İrail ve Filistin savaşı sürüyor. Şimdide Gazze’yle savaşıyor.
İsrail’in neden savaş çıkardığı ise ortada. Daha önceden Filistinli müslümanlar ikiye bölünmüş haldeydiler. Bunlardan birisi Filistin Kurtuluş Ordusu diğeri de Hamas Ordusu. Ne zaman ki bunlar bir araya geldiler netice bu oldu. Çünkü daha önceden birbirileriyle mücadele ediyorlardı. Bu durum İsrail’in de işine geliyordu. Çünkü böl parçalara ve yut taktiği vardı. Üç tane sivili bahane ederek bombaları yağdırıyorlar ve bizlerde bu duruma seyirci kaldığımızla yetiniyoruz.
Bundan fazla da bir şey söyliyemiyorum. Buyurun siz düşün artık nasıl bir kurtuluş olur Gazze ve filistin için.
Zehra OKUR

Zehra Okur
Kayıt Tarihi : 16.5.2019 22:22:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


GAZZEDE SAVAŞ Dünya genelinde dillerde söylenen Gazze’nin savaşı… Sizce doğrumu ben pek doğru bulmuyorum. Çünkü o kadar zalim oyunlar oynanıyor ki, artık insanın midesi bulanıyor. Buna kim dur diyecek. Nereye kadar devam edecek bu zalimlikler, Allah aşkına ne kadar sus kalacağız. Çoluk çocuk demeden herkesi öldürüyorlar. Artık gazze de insan kalmadı. Bu yıl ramazan Gazze’lilere haram oldu. Amerika başta olmak üzere bütün ülkeler Filistini ve Gazze’yi yok etme peşindeler. İnsan artık dayanamıyor, her gün ölü sayısı artıyor, özellikle çocukları hedef alıyorlar…Alıyorlar ki, yarın büyüyüpde intikam almasınlar bu ne vicdansızlık Allah’ım bu kadar mı canilik olur. Üç bine yakın çocuk öldürüldü İsrail zaliminin elinden. Kurtulmak mümkün mü acaba? Her gece uykuda veya gündüz camilerdeyken Müslüman din kardeşlerimizi şehit ediyorlar. Artık insan haber bile dinlemek istemiyor. Buna yürek dayanmıyor çünkü. Hastaneler dolup taşıyor. Birde şimdi hastaneleri bile yerle bir ediyorlar, yaralarını sarmasınlar diye. Kurban olduğum Mevlam Ebabil kuşlarıyla elbet bir gün onlarında başlarından aşağı taşlar yağdıracak. Böyle kalmaz bu dünya hiç kimseye kalmadı ki, onlarada kalsın, sadece buna inanan yok. Ne Nemruda kaldı ne Fravuna. İsrail Maliye Bakanı Yair Lapid saldırılarının üç hedefi olduğunu açıkladı: Kaçırılan üç yerleşimci gencin bulunması, Hamasin yok edilmesi ve Filistin’in ulusal birlik hükümetinin kurulmasını engellemek. Maksatları savaş çıkartmak .Filistin ve Hamas’ın topraklarını almak, onları yok etmek. Bu pisliklerin ne toprağa nede kana gözleri doymuyor. İsrail Savaş uçakları Gazze şeridinin değişik bölgelerine hava saldırıları düzenleyerek aralarında kadın ve çocukların bulunduğu birçok bölgeye hava saldırısı yaparak öldürdü. Bir ateş kes yapıyorlar tekrardan devam ediyorlar. Nerden baksak binin üzerinde Gazze’li sivil öldürüldü, üç bine yakın yaralı. İşte buna ben savaş demem ancak katliam derim, insanlığı yok ettiler. Şu aralar İsrail askeride öldürülüyor. Buna sevinmemizmi lazım bilmiyorum. Ne kadar İsrail’li ölse de Gazze’lilerin ve Filistin’lilerin ölü sayısına ulaşamaz. Bunun için de bizlere dua etmek düşer. Allahım onların mekanlarını cennet etsin, zaten onlar şehit oldular. Oruçlarını Allah’u Ekber diyerek bozdular.Bu da Gazze’lilerin daha çok güçlü olduğunu isbat etti. On yıla yakındır İrail ve Filistin savaşı sürüyor. Şimdide Gazze’yle savaşıyor. İsrail’in neden savaş çıkardığı ise ortada. Daha önceden Filistinli müslümanlar ikiye bölünmüş haldeydiler. Bunlardan birisi Filistin Kurtuluş Ordusu diğeri de Hamas Ordusu. Ne zaman ki bunlar bir araya geldiler netice bu oldu. Çünkü daha önceden birbirileriyle mücadele ediyorlardı. Bu durum İsrail’in de işine geliyordu. Çünkü böl parçalara ve yut taktiği vardı. Üç tane sivili bahane ederek bombaları yağdırıyorlar ve bizlerde bu duruma seyirci kaldığımızla yetiniyoruz. Bundan fazla da bir şey söyliyemiyorum. Buyurun siz düşün artık nasıl bir kurtuluş olur Gazze ve filistin için. Zehra OKUR

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Zehra Okur