Arkadaşlık 1 Şiiri - Zehra Okur

Zehra Okur
109

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Arkadaşlık 1

ARKADAŞLIK
Arkadaşlık ve dostlukların güçlü olduğu yerde sadakat vardır, güçlü sevgi bağı vardır. ve de saygınlık vardır. Çocukluğumuzdan başlayıp bugünlere gelen arkadaşlarımızla 60-65 yıl bu bağı koparmayarak, çıkar hesapları dışında sadece arkadaşlık duygularıyla bu sadakat duygusunu yaşatan dostlarıma minnet duygularıma minnet duygularımı ifade etmek isterim.
‘’Nankör insan her şeyin fiyatını bilen, fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyendir.’’İşte bu ifade eden hareketle, beraber büyüdüğümüz gençliğimizi okul arkadaşlığı ile perçinleyip uzun zannedilen ancak çabucak geçen bu hayat çizgisinde beraber yürüdüğümüz canım arkadaşlarımın her şeyin değerini bilen vasıflara sahip olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim.
Sevinçte ve tasada beraber olabilmek, üzüntülerimizi paylaşıp sevinçlerimizi birlikte yaşamak duysunun hepsinde görmüş bu nedenle de hepsine gönül bağı ile bağlanmışımdır. Ortaokul ve lise çağlarını atlatıp, ünüversite yıllarını çeşitli fakültelerde okumamıza rağmen birlikte götürdüğümüz, hayata atıldıktan sonra da hiç kopmadığımız bu arkadaşlık bağını bu günlere getirmek hem de güçlenerek yürütebilmek her faniye nasip olmayacak bir olgudur.
‘’Önemli olan hayatta çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.’’ Hayatta maddi olarak çok şeye sahip olanlar eğer manevi yapılarını bu varlığın esiri olarak yok ediliyorsa o insan yaşamıyor demektir. Gösterişin, görkemin insanların nasıl küçülttüğünü, düşünmeyecek hale gelenlerin kulaklarını kabartıp ortamı iyi değerlendirmeleri gerekir.
Mal vardır, mevki vardır, şöhret vardır bunlar bir gün gider o zaman yalnız başına kalmanın, itilmenin, çaresizlik, girdabında kıvranmanın ne demek olduğunu anlar ama kendinle baş başa kalırsın. Bu nedenle bizi yaratan yüce ALLAHI’ın lokman süresinde en güzel şekilde ifadesini bulan muhteşem kelamına bir göz atalım.
‘’İnsanların küçümseyip hor görme onlardan yüzünü çevirme, yeryüzünde kibirlenerek dolaşma ALLAH övünüp kendini beğenen hiç kimseyi sevmez. Lokman 18’’
İşte onun için ben arkadaşlarımı bu ayetin ruhu ile yaşamaya çalıştıklarından dolayı seviyor, sayıyorum. Benim arkadaşlarım ne olursan ol bana gel diyen duyguların sahibidir.
Biz İstanbul da-Ankara da-Bursa da-İzmir de yurdun her yerin de beraberiz ölünceye kadar.
Yazan:Suat MÜFTÜOĞLU

Zehra Okur
Kayıt Tarihi : 20.1.2013 13:57:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Yazan:Suat MÜFTÜOĞLU

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Zehra Okur