Duracaksın Şiiri - Ahmet Altan

Ahmet Altan
41

ŞİİR


94

TAKİPÇİ

Duracaksın

Acı,
ağulu dikenler gibi ruhuna dolandığında,
öfke,
kızıl bir küheylan gibi koşturduğunda,
keder,
yaşlı bir ağaç gibi üstüne yıkıldığında,
duracaksın,
durup, gümüş bir su gibi akan sabahın tazeliğine
bakacaksın,

Ahmet Altan
Kayıt Tarihi : 25.11.2013 23:56:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Romantik Çocuk
  Romantik Çocuk

  Sen alcak bir insan oldun ahmet Altan eskı kanal 7 dekı halın yok dunyanı degısyırdın S3nı satın aldılar

 • Mustafa Şahin
  Mustafa Şahin

  Bakalım da...Niçin,nasıl,nerede,ne zamana kadar,kimle/kimlerle?Yazan yazdığını 'bitirinceye/çizinceye'değin mi? Şiiri 'günün şiiri' diye alanlar ne düşünüyor,bu konuda? Bir çift söz ederler mi acaba? Yaman meraklanıyorum...Saygı ve sevgilerimle.(MŞ).

 • Hikmet Çiftçi
  Hikmet Çiftçi

  Duracaksın
  Acı, ağulu dikenler gibi ruhuna dolandığında; öfke, kızıl bir küheylan gibi koşturduğunda; keder, yaşlı bir ağaç gibi üstüne yıkıldığında duracaksın. Durup, gümüş bir su gibi akan sabahın tazeliğine bakacaksın.

  Ahmet Altan

  *

  Şiiri buraya taşıyan arkadaşlar hızlarını alamamış olmalılar. En son dizeye bile “,” koyarak işi sürdürmüşler. “bakacaksın” demiş ve şiiri bitirmişler Sayın Altan. Ancak görülüyor ki devamı varmış gibi bitmesini istememiş arkadaşlar.

  Şiiri –ki bana göre nesrin satırlara bölünmüş hali- ben tekrar nesir cümlelerine dönüştürdüm. Sadece bir iki noktalama işaretinde değişiklikler yaptım.
  Nerde böylesi güzel dileklere ermek?
  Acılar, öfkeler, kederler üstümüze yıkıldığında farz edelim ki üstümüze yıkılmasına razı olduk,. Altında kaldığımızda ezilmezsek tabii.
  Ve sonra sabah olacak mı?
  Sabahın tazeliğinde tazelik bulacak mıyız?
  Uyku, üzerimizdeki bu karabasanları sıyırıp atacak demek.

  Haklılar aslında.
  Her yeni gün, yeni bir umut demektir. Bütün insanlığın karanlıklardan sıyrılıp, yeni bir güne yenilenmiş, arınmış olarak gözlerini açmaları dileğiyle.

  Sevgi ve saygı rüzgârları esenliğiniz olsun.

 • Harun Tokucu
  Harun Tokucu

  sevgili mustafa!!bir ağbin olarak seni kutluyorum,,sende yetenek görüyorum ve aktivite!!günün şiiri yorumundaki davet tarzın çok hoş olmuş,,Ancak şiirinin konusunda anladığım kadarı ile!!bir sevgilin olmuş ve bazı paylaşımlar sonunda kafa yapına uygun biri olmadığını düşünerek kızcağıza yol vererek sevgililik sürecini sonlandırmış ve duygunu şiir olarak ifade etmişsin ve nasıl olduğu hakkında yardım istiyorsun..Başlangıç için iyi hayat tecrübelerin arttıkca daha çok duygularını paylaşmak isteyeceksin.ve yardım istemenin yanlışları kabul eden bir karekterinin olduğunu görüyorum Ancak kız arkadaşınla ayrılış nedenini bilmiyorum
  o seni terk etti ise veya bir hatadan dolayı sen onu terketti isende sebep ne olursa olsun Alçak gönüllülük ile bir birinizi suçlamadan köle yapmadan gönül kırmadan birbirinize iftira atmadan güzelce ayrılmanın doğru olacağını düşünüyorum...En güzel aşk Sevgiye saygıdır..Ve Allah'ına olan (Dünyayı ve her şeyi yaratan aşk duygusunu veren) sevgi dışındaki her şey??zamanla anlayacaksın gelip geçicidir aynen birilerinin gençleşmesi birilerinin yaşlanması birilerinin sevişmesi birilerinin göçüp gitmesi gibi...sevgilerimle..

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  eh en doğrusu bu. hayata hızla geçmekte

TÜM YORUMLAR (10)