Ahmet Altan: Hakkında ziyaretçi görüşleri..

Ahmet Altan
41

ŞİİR


102

TAKİPÇİ

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 30.07.2019 - 03:28

  Aşk Örtünmeyi Sever._

  üst üste kıyafetler giymiş gibidir, kişiliklerimizden her biri. Nefsin o bilindik baştan çıkartıcı haline aldanıp , kıyafetlerinden her birini çıkarıp , çıplak kaldığında ise , aşık olduğunu sananların , düştüğü hezimeti anlatmaya kelimeler yetmez. .
  Aşk dediğin , örtünmeyi sever. Kainatın en güzel hazinesini , en güzel yerinde saklayabilmenin örtüsüdür bu. Herkesten, herşeyden hatta kendisinden dahi kıskanmak. Sevdiğinin gözlerinin içine dahi bakamamak. Kıyamamak.
  Aşk dediğin , örtünmeyi sever. Derinlerinde kaybolmayı ister. Dokunmadan yanmayı. Sevdiğini aşkının alevinde hiç yakmayacağını bilse de sadece yanmanın verdiği hazla, sevdiğinin suretinde can bulmayı.
  Aşk dediğin , öyle çıplaklık bilmez. Nefsani heveslerin simsarlığında , et yığınlarına dönüştürmez duygularını. Kelime oyunlarıyla başdöndürmez. . Susmaktır Aşk. En güzel kelimelerinin dahi sevdiğinin canını acıtabileceğinden korkup ,susmak.
  Aşk dediğin , örtünmeyi sever. Kalp ile kalemin muhabbetini , üzerinde barındıracak kağıt var mı? Bu sırrı hangi güzin taşır.

  Bahtinur Cano

 • Hüseyin Gezer
  Hüseyin Gezer 22.12.2011 - 14:17

  Ahmet Altan

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Ekmeğin paylaşımından
  Ekmeksizlerden

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Çöplükte yaşayanlardan
  Çöplükten geçinenlerden
  İşi olmayanlardan

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  İşsizlikten-parasızlıktan
  İntihar edenleri
  İyi beslenemediği için
  İnsanca düşünemeyenleri
  İnsan olduğunun
  Farkına varamayanları

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Nasıl bir demokrasi
  Çadırdaki insana
  Konutsuza
  Ekmeksize

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Güçsüzlerden
  Tepişiyor at atinen
  Arada kimler eziliyor

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Çetin Altanın oğlu
  Bu gün sen yazıyorsun
  Dün Çetin Altan yazıyordu
  Onlar Uyanırken
  O kitapta
  O şapkası
  Yere atılıp
  Çiğnenen
  O işçinin oğluyum

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Çaresizlik içinde
  Süründüğü
  Yaşamla vedalaştı
  Babam
  Anam

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Yakamı bırakmıyor
  Benide süründüren
  Katmerli çaresizlikler

  Demokrasi senin olsun
  Ahmet Altan
  Haber ver
  Sürünmeler düştü payına
  Çocuklarımızın
  Sürünmeler bekliyor
  Torunlarımızı da

  HÜSEYİN GEZER (Kıbrıs Sokak-Arhavi)

  Hüseyin Gezer

 • Gönül Bıkım
  Gönül Bıkım 23.02.2006 - 12:42

  Merhaba Ahmet Bey
  Nasılsınız. Şiir yüreğimizin sesidir.İçimizdeki sesleri yansıttığımız bir aynadır. Sevda düştüyse yüreğimize hep kanar bir yanımız. Ulaşamayız hasretimize. Bir ömür adasakta artık fayda etmez. Biliriz. Ama gene düşeriz,bedeller öderiz kaybedeceğimizi bile bile, kazanma umuduyla elbet birgün.
  Şiir özünde toplumun şarkısıdır şairin dillendirdiği. Dillendirdiği fakat bir türlü ifade edemediği topluma. Yanlış mı düşünüyorum? O zaman dünyanın düzeninin dejenere olduğu gerçeğini kim bana açıklayacak...
  Şiir acıların, sevinçlerin, ulaşılmazlıkların dile dökülmesi sayfalara akmasıdır. Denizlerin okyanuslara kavuşması misali. Aslında şiir yazma düşüncem ilk başta duygularımı dillendirmekti benimde. Ama sonra paylaşmak, paylaşarak çoğalmak istedim insanlarla. Önceliği ise sanat ve edebiyata duyarlı insanlara vermeyi uygun buldum. Şiir bir ana yüreği gibi benim için başımı daraldığımda yaslayabileceğim.
  Bu dejenere düzen içinde bizi de tek düze yapmaya fikirsiz yığınlar haline getirmeye çalışıyor birileri. Savaşım onlara karşı ve tek başıma da olsam yılmayacağım. Hayatlarımızı karmaşıklaştıran bizi birbirimize sokan o birileri karşılarında daima içindeki sesleri dışa vuran ve onurlu yaşamayı ilke edinen insanları karşılarında görecektir.
  Bende bir başlangıç olarak ortak duygular hissetiğim insanlara içimdeki sesleri haykırmak, paylaşmak için İçimdeki Ses isimli bir kitap çıkardım tüm sorumluluğu üzerime aldım ve her türlü görüş ve düşünceye açıktır kapım.
  Kitap doyumsuz bir yolculuktur. Bu yolculukta buluşmak dileğiyle.

  Her türlü yoruma açığım ve siz ustalarımın görüşlerine gerçekten ihtiyacım var. Dilerseniz şiirlerim antoloji.com da mevcuttur. Şimdiden teşekkkür eder başarılarınızın devamını dilerim.