Mustafa Şahin Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

Mustafa Şahin Kimdir?

10 Ocak 1953'te Malatya ilinin Yazıhan İlçesine bağlı Karaca Köyü’nde doğdu. Babasının adı Hıdır, annesinin adı Elif’tir. İlkokulu köyünde, Ortaokulu Malatya Atatürk Ortaokulu’nda, Liseyi (Malatya) Turan Emeksiz Lisesi'nde tamamladı.1971 yılında Atatürk Üniversitesi Çukurova Tıp Fakültesi'ne kaydoldu.1973'te Çukurova Üniversitesi'nin kurulması ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi(ÇÜTF)'nden 1978'de mezun oldu. Çeşitli illerde tabiplik, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması tabipliği görevlerinde bulunduktan sonra İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı'nda Malatya İli Yeşilyurt İlçesinde Halkın Sağlık Hizmetlerinden Yararlanmasını Etkileyen Faktörler adlı tezi ile ihtisasını tamamladı. İnönü Üniversitesi medikososyal hekimliği, Turgut Özal Tıp Merkezi Kurum Hekimliği görevlerinde sürdürürken 2005'te kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.
Emekli olduktan sonra Edebiyat(Yazın) çalışmalarına şiir yazarak başladı:'İçimden Geldiği Gibi' adlı 2009 Ağustos ayında yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Diğer bir şiir kitabı olan "Değinmeler" ise 2012’de yayımlandı. Malatya Hâkimiyet Gazetesinde her hafta 'bir şiiri' yayımlanmaktadır. TGRT-FM Radyosu, Antalya Sanat Dergisi, Ağın Kültür ve Sanat Dergisi'nde de şiirleri yayımlanmaktadır. Ayrıca Radyo Ozan Mahzuni Radyosu internet sitesinde de yayımlanmış şiirleri bulunmaktadır. Karaca Köyü Kültür Bülteni(KAR-DER)' nde şiirleri ve yazıları yayımlanmaktadır. Bunun yanı sıra; şiirleri,“Beydağı Sanat Günleri/Şiir Günleri Sanat Antolojisi-1(Ekim 2012)”, “Anadolu Şairleri Antolojisi/Sahil Kitap(Ocak 2013),” “Türk Dünyası Şairler Antolojisi I,II’ de,” “Soma Şiirleri Antolojisi(Sahil Kitap)-2014” yayımlandı. Üçüncü şiir kitabı ”Altmış Yaşım Merhaba(Sahil Kitap Yayınevi-2014)” de yayımlandı. Ayrıca,“Avrasya Şairleri Antolojisi 1-2” (Sahil Kitap-2015) ‘de,” 100. Yılında 100 Kalemle Atatürk ve Çanakkale “Sahil Kitap-2015)’de, Malatya Sevdası- “44 Şairden 44 Malatya Şiir” Rektur matbaası-Malatya 2015’de yayımlandı. Dördüncü şiir kitabı(Çanakkale Çanakkale) hazırlıklarını sürdürmektedir.
.Evli, iki kız bir erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır ve bir kız bir erkek iki torunu vardır.


..

Devamını Oku
 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu 11.07.2014 - 04:04

  Antolojide günün şiiri seçilen Kuş Misali çalışmanızı ve sizi canı gönülden kutlarım.Yüreğinize sağlık başarılı çalışmalarınızı ve şiiriniz için sizi canı gönülden kutlarım. Başarınız daim olsun tebrikler. Saygı ve sevgilerimle.

 • Muhammet Salih Zengin
  Muhammet Salih Zengin 11.06.2014 - 17:31

  merhaba mustafa bey sayfamı ziyaret edip kördüğüm adlı şiirime yapmış olduğunuz anlamlı yorumdan dolayı çok teşekkür ederim...selam ve saygılarımla

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • A...

  Yavuz Bülent Bakiler

  20.03.2017 - 13:02

  Karşılıksız sevmek, acıdır, üzücüdür,uakıp kavurucudur; çıkmaz sokaktır. o nedenlefir ki Yunus Emre demiştir ki: 'Sevelim, sevilelim.' Emeği geçenlere ve ozanımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Dostça.(MŞ)

 • Bu Vatan Kimin?

  Orhan Şaik Gökyay

  18.03.2017 - 13:33

  keşke 'dünya'da' barış olsa da, herkes'vatanının' gönençlenmesi ve kalkınıp büyümesi için çalşsa...Atatürk, 'yurtta barış dünyada barış' derken, her halde, ulusların mutlu bir şekilde 'birarada yaşamasını' anlatmak istemiştir. Büyük Atatürk'ü bir daha anarken, ozanımızı da saygı ve sevgilerimle anıy ...

 • Adam

  Tekin Gönenç

  16.03.2017 - 13:33

  önemli olan, acıyı anlatabilmektir...Ağlamak, 'delikanlılık' değil midir? gerçekten ağlayan, delikanlıdır,merttir, dürüsttür...Saygı ve sevgiler 'tüm emeği geçenlere...' Saygı ve sevgilerimle.(MŞ)

Toplam 447 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR