Başkanımız Şiiri - Zehra Okur

Zehra Okur
105

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Başkanımız

BAŞBAKANIMIZ
Türkiye’mizde bu zamana dek en uzun görev yapan Başbakanımız Tayyip Erdoğan dır. Onun Türkiye’de gösterdiği çabayı hiç biri göstermedi.
15 MART 2003 Tarihinde başbakanlık görevini üstlendi. Recep Tayyip ERDOĞAN Aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle hayatı öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler kat etti. On yıldır çözülmeyen enflasyon kontrol altına alındı.
Türk lirası büyük itibar kazandı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi kişi başına düşen gelirde tarihi bir yükseliş görüldü. Bizim bu ülkede daha önce görülmemiş hız ve sayıda barajlar ve konutlar okullar. Yollar hastaneler ve de enerji santrali hizmete girdi anlayacağınız Türkiye’mize birçok hedefler kazandırdı.
Bunun yanı sıra gençlere üniversiteler yaptırdı. Okumalarını sağladı. Şu an Türkiye de nerden baksan 30’a yakın üniversite bulunuyor. Mesela Bayburt ta şu an üniversitemiz var bu demek ki artık bizim burada da gençlerimiz okuyacak. Şu ana dek başbakanımızın yaptığı faaliyetlerini sırayla yazmak istiyorum.
Barajlar yaptırdı.
Toki evleri yaptırdı.
Engellilere çalışma fırsatı sağladı.
İş gurun hanımlara ve baylara daha doğrusu işsizlere iş imkânı sağladı.
Yeşilliyi çoğaltırdı.
12 Yıla eğitimi yükseltti.
Yaşlılara evde bakım parası bağlatıldı.
Yaşlılar dışarıda kalmaması için onların rahat yaşamasını sağladı.
Bazı iş yerlerini özelleştirdi.
Hızlı tiren hatları yaptırdı.
Yolları kısalttı hemen hemen birçok yerde tüneller yaptırdı.
Yolları asfaltlaştırdı.
Türkiyeyi bölgesinde saygın bir merkez ülke haline getirdi.
Türkiyenin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı. Ve sağladı.
Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46,6 oyla büyük bir zafer kazanan Ak Partinin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyetinin 60. Hükümetini kurdu ve tekrar güvenoyu aldı. İkinci iktidar döneminin başarıyla tamamlanmasına yakın 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişiklerine ilişkin referandumda evet oylarının %58 oranına ulaşmasıyla Başbakan Tayip Erdoğanın öncülük ettiği kampanya tarihi bir başarı gösterdi.
12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ak Parti oyların yüzde 49,8ini alarak tekrar büyük bir zafer kazandı. 3. kez Başbakanlık koltuğuna oturan Erdoğan, partisinin oylarını 3 dönem üst üste arttırarak Türk siyasi tarihinde bir ilke imza atmış oldu. Türkiyenin uluslararası camia içinde saygınlığının en üst düzeye çıktığı bu süreçte Başbakan Erdoğan bir dünya lideri olarak temayüz etti.
Ve halende çalışmalarına devam ediyor. Şu an bile Türk parasının değeri için yeni bir simge düşünüyor.
Zehra OKUR

Zehra Okur
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


kendisi

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!