Yusuf Özdumanlar Antoloji.com

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 25.09.2019 - 20:20

  Gruplar arkadaşımız Bay Yusuf Özdumanlar

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

 • Abdullah Demir
  Abdullah Demir 29.08.2019 - 03:07

  Senin de kardeşim

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • aşk

  07.02.2020 - 12:59

  Sevgi veya aşk aslında mahiyeti çok derin olup, insanın fıtratına birçok amaca binaen yerleştirilen bir duygu. Tarifi imkansıza yakın. Aslında bizler için ulaşılması güç bir hedefe veya hayale bürünmesi gereken bu değerli duygu insanların elinde yerle bir ediliyor. İlk olarak meşru çerçevede yaşanmayan bu duygu, doğallığını ve ruhunu nefsin kör zindanlarına bırakıyor. Halbuki aşk bu dar kalıpların çok dışında yer alırsa can bulur, filizlenir. İkinci bir husus da insanların aşkı sadece görünüşte veya maddiyatta araması gibi görünüyor. Maddiyata asla katılmasam da görünüşün hatırı sayılır bir ölçüt olduğu malumdur. Lakin sadece bu noktaya nazar edenler yine aşkı dar kalıplara bastırmış olmuyor mu? Ve dikkat edilirse bugün sürekli insanlar aşkı yaşayamamaktan veya bulamamaktan şikayetçidir. Neyi, nerede, ne zaman, ne şartlar altında aramak lazım bilmeden yola çıkılmamalı. Son hususta doğru kişiyi, doğru zamanı beklemekten geçiyor. Öyle bir an gelir ki sevmek bir yük bindirir insana, bir engeldir, kamburdur. Bunu bizzat tecrübe etmiş biri olarak yazıyorum. Yanlış kişidir, yanlış vakittir. Ama kalbe söz geçmediğinden bu sarmal içinde bir cendereye sürüklenirsin. Ta ki doğru kişi seni oradan çıkarana dek. Belki de doğru zaman, yanlış kişinin sürgününde geçirdiğin anlardır. Belki de doğru kişi, seni sürgününden kalbine taşıyacak olandır.

 • serbest kürsü

  05.02.2020 - 19:02

  Sade ve basit bir hayat... Gösterişten uzak, yalın ve içten...
  İhtiyaçları ve istekleri bu düzlemde karşılamak ne zorlaştı bizim için. Ne çok eşya, ne gereksiz harcamalar, ne saçma sapan isteklerimiz hatta vazgeçilmezlerimiz oldu. Ne hale gediğimizi göremiyoruz. Göremeyeceğiz.

 • serbest kürsü

  05.02.2020 - 18:50

  En vahim olaylara en beğenilecek tepkileri verebilmek için sosyal medyada yarışır hale geldik. Tepkimizi veriyoruz ve o mecrada yansıttığımız duygunun aksine gündelik hayatımıza dönüp yaşananlara karşı sorumsuzluğumuzu yaşıyoruz. Sosyal medya asosyal insanların yapmacık duygularını çıkar amaçlı -yani beğenilme veya tanınma- paylaşma yeri haline geldi. Kötü bir olaya samimiyetle üzülen birisi için paylaşım yapmak öncelik değildir. Keşke acımızı ve sevincimizi yüreğimizde yaşamayı tekrardan öğrenebilsek.

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR