Nazır Çiftçi Antoloji.com

1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamamladı.İlk öğretmen okulunu bitirince öğretmen olarak görev aldı.Vatani görevini er öğretmen olarak tamamladı.Kırşehir,Antalya,Çorum,Ankara,Kırıkkale bölgelerinde hizmetini sürdürürken AÖF eğitim önlisansı bitirdi.Otuz yıllık hizmeti sırasında 1995 de trafik kazası geçirdi.Ölümden kıl payı kurtulduysada sol gözünü kaybetti emekli oldu.
       İlkokul sıralarından beri şiir,öykü,roman,tiyatro,makale yazmaktadır.Varan-1,Gülpınar,Yeni Haber,Haklı Görüş,Günaydın,Asabi,24 Saat,Akşam,Kervan,Diyanet Çocuk,Eflatun...gibi gazete dergilerde zaman zaman eserleri yayımlandı.
Akdeniz Genç Şairler Kulübünden 'BAŞARI',Başbakanlık Çevre Müsteşarlığından 'ÇEVRE BERATI' ile ödüllendirildi.Şair Ozan Ve Yazarlar Kültür Derneği Genel Merkezi Tarafından 'ONUR BELGESİ' ile onurlandırıldı.
;Evli beş çocuk babası olan yazarımız eserlerini 'İZLER'adı altında yayımlanmasını arzu etmektedir.'İZLER-1 Halk Şiirlerim,İZLER-2 Okullarda Belirli Günler Ve Haftalar'adlı eserleri yayımlandı.Yayımlanacak eserleri 'Sevda Çiçeğimin Narı (Şiirler),ÜçTiyatro,Babama Mektup,Sürmeli Başak(şiirler),Ayna Yalan Söylemez(makale),İlkokuma Kitabım,Çocuklara Bilmeceler,Çocuksu Manzum Öykü..
Ayrıca 2004 yılı 'ATATÜRK TÜRKİYESİ ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'şiirlerine yer verildi.2006 yılında;'ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'&şiirleri yayımlandı.2005 yılı şiir yarışmasında Gündüz Kitapevinden 'TEŞEKKÜRNAME 'ödülü alarak büyük bir başarı göstermiştir.
Son iki yıldır gören gözünden 5 kez ameliyat geçirerek yeniden görme sağlığına kavuşmuştur.Saygılarımla..

..

Devamını Oku
 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 19.05.2020 - 11:01

  Türk'ün bağımsızlık ateşinin yakıldığı, direncin, iradenin ve yeniden dirilişin bayramı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, değerli şahsınızı sevgiyle, saygıyla selamlarım..

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 23.04.2020 - 11:18

  Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve çocuk Bayramını gururla, geleceğimize duyduğum güvenle kutluyor, değerli şahsınızı saygıyla selamlıyorum...

  Nice yüzyıllara....

  Mustafa Bay

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 11.09.2019 - 21:25

  Arkadaş Grubumdan Sn. Nazır Çiftçi

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

Toplam 355 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Ey Yar

  Coşkun Arslan

  01.06.2020 - 17:42

  sevgiliye adanan bir şiir.Aslında hayal edilen biri var. onda görünmek istiyor.kavuşur mu bilemem ama yinede umutlu. severek okudum. günün şiirinden kutluyorum. selam size.

 • Sarmaşık

  Çiğdem Sezer

  01.06.2020 - 17:34

  beni diyor, bir sarmaşık
  gövdene tırmanır gibi kucakla...**** Bu sonuçla Şair, bütün diyeceklerini demiş.Diğer bölümleri de imalı anlatımla sırları saklı. kutluyorum. selam olsun.

 • Kızılırmak

  Nazır Çiftçi

  31.05.2020 - 17:39


  Suzan Ürüt Çelik
  Suzan Ürüt Çelik YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.

  Talat Semiz
  Talat Semiz Ellerine yüreğine sağlık Bazır bey.. Anlamlı ve güzel bir çalışma.. Sevgi ve selamlar...

  Salim Erben
  Salim Erben Selamlar saygılar sunarım yüreğinize

  Bülent Baysal
  Gönlünüz var olsun, kaleminize yüreği ...

Toplam 8174 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR