Nazır Çiftçi Antoloji.com

1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamamladı.İlk öğretmen okulunu bitirince öğretmen olarak görev aldı.Vatani görevini er öğretmen olarak tamamladı.Kırşehir,Antalya,Çorum,Ankara,Kırıkkale bölgelerinde hizmetini sürdürürken AÖF eğitim önlisansı bitirdi.Otuz yıllık hizmeti sırasında 1995 de trafik kazası geçirdi.Ölümden kıl payı kurtulduysada sol gözünü kaybetti emekli oldu.
       İlkokul sıralarından beri şiir,öykü,roman,tiyatro,makale yazmaktadır.Varan-1,Gülpınar,Yeni Haber,Haklı Görüş,Günaydın,Asabi,24 Saat,Akşam,Kervan,Diyanet Çocuk,Eflatun...gibi gazete dergilerde zaman zaman eserleri yayımlandı.
Akdeniz Genç Şairler Kulübünden 'BAŞARI',Başbakanlık Çevre Müsteşarlığından 'ÇEVRE BERATI' ile ödüllendirildi.Şair Ozan Ve Yazarlar Kültür Derneği Genel Merkezi Tarafından 'ONUR BELGESİ' ile onurlandırıldı.
;Evli beş çocuk babası olan yazarımız eserlerini 'İZLER'adı altında yayımlanmasını arzu etmektedir.'İZLER-1 Halk Şiirlerim,İZLER-2 Okullarda Belirli Günler Ve Haftalar'adlı eserleri yayımlandı.Yayımlanacak eserleri 'Sevda Çiçeğimin Narı (Şiirler),ÜçTiyatro,Babama Mektup,Sürmeli Başak(şiirler),Ayna Yalan Söylemez(makale),İlkokuma Kitabım,Çocuklara Bilmeceler,Çocuksu Manzum Öykü..
Ayrıca 2004 yılı 'ATATÜRK TÜRKİYESİ ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'şiirlerine yer verildi.2006 yılında;'ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'&şiirleri yayımlandı.2005 yılı şiir yarışmasında Gündüz Kitapevinden 'TEŞEKKÜRNAME 'ödülü alarak büyük bir başarı göstermiştir.
Son iki yıldır gören gözünden 5 kez ameliyat geçirerek yeniden görme sağlığına kavuşmuştur.Saygılarımla..

..

Devamını Oku
 • Güner Hacısalihoğlu
  Güner Hacısalihoğlu 24.11.2017 - 23:45

  Nazır Bey Hocam,
  Öğretmenler Gününüz Kutlu olsun.
  Nicelerine inşallah...
  Selam ve Saygımla....

 • İbrahim Kavas
  İbrahim Kavas 24.11.2017 - 15:07

  Yurtta ve dünyada barışı yaşatmak adına, "örnek vatandaş, iyi insan" yaratmak için ömrünü ortaya koyan değerli öğretmenlerimizin özel günü kutlu olsun. Tüm öğretmenlerimizin kutsal ellerinden öper, sonsuza göçen değerlerimizi saygı ve minnetle rahmet dilerim.

 • Gül Başpınar
  Gül Başpınar 24.11.2017 - 10:02

  Dediler ki;
  Bu gün sizlerin, bu gün sizleri anlatmanın günüymüş...
  Geldim ama bunu anlatmaya gücüm yetmez ki benim!

  İşte bu yüzden bunu anlatmaya yeltenmek yerine, size "ta'zim etmeye" geldim!

  Dinler misiniz ben fakiri?

  Ne çok isterdim şimdi, o güzel ellerinizi öpebilmeyi...
  Ve öperken ...

Toplam 345 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Kadına Saldıran Utanmazlara...

  Nevzat Dağlı

  25.11.2017 - 12:22

  Şair; kadın ve erkek ilişkilerini o kadar güzel dile getirmiş ki,Bir tarafta cahillik, diğer tarafta cahilliğin daniskası erkekler! Güzel bir karşılaştırma ve çok güzel bir HALK ŞİİRİ örneği.
  Okuyup ta ders alanlar olur mu bilemem zira Kadınlara karşı üstünlüğünü korumaya çalışanlara eğitim ve insa ...

 • Bir Işıktır Öğretmen

  Şükrü Topallar

  24.11.2017 - 15:18

  Duygularımızın övgüleri. bir güne değil, bir yıla sığmaz.Öğretmen sınıfında öğreten değil, atölyede,fabrikada, inşaatta, marangozhanede , terzihanede,Tarlada, harmanda...:eğitmenlerdir.Sınırda nöbet tutanlardır...Şiiri beğeni, ile okudum. kutlarım. selam size.

 • Çocuk ve Öğretmen

  Seyyit Nezir

  24.11.2017 - 15:12

  Hakikati yazmak çok güzel bir duygu. Tebrik ederim. selam size.

Toplam 7453 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR