Mahmut Polat Antoloji.com
"Kalbimin İlk ve Son Aşk İşaretine...."

Yüreklerinde aşk işaretiyle doğanlar, yeryüzüne gönül indiremezler. Hayatı ve insanları anlarlar, hayata ve insanlara merhamet duyarlar ama hayatın ve onun içindeki insanların yaşadıkları gibi yaşamazlar! ..
Yüreklerinde aşk işareti ile doğanlar, yaşarken dünyaya talip olmazlar. Bilirler ki ne isteseler, neyi ansalar, ne kazansalar, Aşk’ın dışında hiçbir şey avutmaz onların işaretli kalplerini, teselli etmez sürgün gönüllerini... Gizliden gizliye hissederler bunu. Sonsuz bir ışıktan kopup gelmişlerdir. Kopup geldikleri ışığa inançları ne kadar büyükse, içlerinde ki acı da o denli derindir. Bu acı hatırlatır onlara kopup geldikleri yeri. Bu acı hatırlatır onlara kim olduklarını ve niye var olduklarını! ...
..

Devamını Oku
 • Mahmut Mücahit Özdemir
  Mahmut Mücahit Özdemir 24.11.2016 - 11:22

  Her zaman okumaktan büyük haz duyduğum feyz aldığım güzel şiirlerini hayatın gerçek yanlarını yansıtan duygularınla harmanlayıp bizlere sunduğun,okuyabilmemize vesile olduğun için cok teşekkürler ediyor,ayrıca sayfamı onurlandırıp naçizane şiirlerime verdiğin değer için de sonsuz şükranlarımı sunuyo ...

 • Mahmut Mücahit Özdemir
  Mahmut Mücahit Özdemir 25.10.2016 - 22:23

  Merhaba benim değerli Adaşım

  Şiirlerime yaptığın o bir birinden anlamlı,duygu yüklü yorumların için sonsuz teşekkürler ediyorum..Hayatında her şeyin gönlüne göre olmasını temenni ediyor,selam ve saygılarımı iletiyorum..

 • Naime Özeren
  Naime Özeren 19.09.2016 - 21:51

  Merhaba sevgili Mahmut...


  'Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan…
  Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık…
  Sevdiklerinle geçen her gün bayramdır.'

  Diyor ya Can Yücel. Sizlerin güzel haberlerini almak da bayramdır ban ...

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Zehir Olsa.!

  Mahmut Mücahit Özdemir

  23.03.2017 - 12:33

  İnsan; diğer varlıkların aksine yaşayarak öğrenir hayatı ve içindekilerini. Su boğar, ateş yakar aynı zamanda. Suyun boğduğunu,ateşinde yaktığını sonradan öğreniriz. Hayvanlardaki gibi yaradılışsal bir güdü yoktur insanda. Sevgiyi, sadakati, şefkati, güveni de yaşarken öğreniriz.
  Sevgisizliği, iha ...

 • - ANILAR MAHZENi

  Naime Özeren

  10.03.2017 - 12:43

  Anı... Zamanın, renklerini soldursa da usumuzdan silemediği mazi... Bilinçaltına itilenleri bazen bir yağmur, bazen dalından kopup rüzgara kapılan sararmış yaprak saklandıkları yerden çıkarıp bir film sahnesi gibi yeniden canlandırır, yaşatır, hissettirir bize...
  Melih Cevdet Anday'ın dizelerine d ...

 • - ÖRGü

  Naime Özeren

  08.03.2017 - 10:20

  'Gün/ahsız geçmiyor
  Günler bilinmezlere gebe
  İnsanlar bukalemun
  Nasıl da uyuyorlar araziye...'

  Bu günlerde canım incir çekirdeğinde
  Tespihleri birbirine ekleyip
  Adını öğretiyorum her bir taneciğine…
  Batan günle birlikte
  Usulca iniyorsun tutsak ömrüme


  Bilirim
  Kim eğirdi kader ...

Toplam 142 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • serbest kürsü

  18.08.2016 - 15:06

  Böyle şerefsizlere, pabuç bırakmamak, hadlerini bildirmek her duyarlı bireyin görevidir. Bana hiç bir şey yazmadı Tatlı Deniz. Profiline baktım ve onun asla üzerinde, TSK üniformasının ağırlığını taşıyacak çapta olmadığı anladım. Edebiyatla da ilgilenen biri değil üstelik. Bariz, kendi kirli emelleri için nadide bir Kurumun manevi şahsiyetini alet etmeye kalkan silik, öz güvensiz zibidinin biriydi. Hakkı'nda bölümüne de cevabını verdim. İnşallah bir şekilde cevap verir de anasından doğduğu güne pişman olur Adliye koridorlarında.
  Şerefsiz sözüm ona Yarbay Haldun iti.

 • serbest kürsü

  18.08.2016 - 12:07

  Herkese güzel bir gün dileyerek, siz çok değerli Edebiyat sever Dost ve Arkadaşlarıma, sitemize son zamanlarda giren silik, karekter yoksunu, korkak bir şerefsizin kimliksizliğini deşifre etmek için geldim.

  Üye Adı: Yarbay Haldun
  Linki; http://uyeler.antoloji.com/yarbay-haldun/

  Bu şerefsiz, ülkenin içinden geçtiği şu karanlık günlerde, gözbebeğimiz TSK' mızında manevi şahsiyetini kirli emellerine alet etmeye kalkışacak kadar zavallı bir zibidi. Profilini inceledim. Bu sefil yaratık, Yarbay falan değil, olsa bile TSK üniformasını taşıyacak çapta değil. Ordu'muzun yıpratılmaya çalışıldığı şu günlerde böyle bir itin Ordu'muzun manevi şahsiyetine zarar veren bu kendini bilmezliğinin cezasını kalemlerinizle vereceğinizden şüphem yok.
  Saygılarımla.
  Mahmut Polat

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR