Hasan Arif Antoloji.com

Yaşamak için sevmek gerek, sevgi;paylaşmak demek,acımak demek,üzülmek demek, mutlu olmak demek, en önemlisi yaşatmak demek çünkü yaşamanın yegane temeli sevgi ve sevilmeye bağlı, bunun için neyi sevmemiz gerektiğinin hiç önemi yok, yaratılanı yaratandan dolayı sevmek gerek, her sevgi ve sevilen zaten bizi yaratana götürüyor. İşte bunun için sevmek gerek.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 13.12.2019 - 20:29

  Şair arkadaşımız Sn. Hasan Arif

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 13.12.2016 - 21:17

  * Arkadaş Grubumdan * Şair arkadaşımız Sayın Hasan Arif

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yaza ...

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 13.12.2015 - 19:52

  Şair arkadaşımız Sayın Hasan Arif

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  Işık German Ersoy

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Bilesin

  Mehmet Çoban

  10.12.2016 - 13:58

  Dil susacak, beden konuşacak ve en büyük tanık da beden olacak. Ne çare ki dünya hayatı geri gelmeyecek... insana dair kıymetli sözlerine ve yüreğinize sağlık.

 • İyi ki varsınız!

  Mehmet Çoban

  10.12.2016 - 13:49

  duygular esir alır zamanla insanı, anlatamazsın istesen de kendini, yeter ki samimi ve sıcak kalpli olsun yeter. yüreğinize sağlık....

 • Hece 25 Kölelik

  Mehmet Çoban

  10.12.2016 - 12:39

  İnsanlık benliğini yitirmiş gidiyor bilinmezlere, ne söz kalır dillerde, ne umut kalır gönüllerde hepsi de lider aldatmacası aldanmayalım her söylenene;erdemliliktir yalanlara karşı durmalar. Elbet her inişin bir çıkışı vardır. İnşAllah o da yakındır, yakın olacaktır... yüreğinize sağlık!!!

Toplam 29 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • oruç

  19.06.2015 - 00:37

  'Ramazan ayında oruç tutmak farzdır. Çünkü Allahu Teala (c.c) 'Sizin üzerinize oruç farz kılındı' diye buyurur. Ayrıca farziyyeti hususunda kat'i icma teşekkül etmiştir. Bundan dolayı, Ramazan orucunun farziyyetini inkâr eden kimse kâfir olur' (Merginanî, el-Hidâye, I, 118) diyerek, meselenin hassasiyetine işaret etmiştir.

  Oruç ibadetinin nedenine gelince; Usûl ûleması, ibadetlerde asıl olanın Allahu Teâlâ (c.c) 'ya ihlâsla kulluk olduğunu, sebeplerinin tesbit edilip edilememesinin önemli olmadığını; hikmetlerinden bazılarını kavramanın ve açıklamanın mümkün, ancak teabbüdî olan bu hususlarda illeti tesbit etmenin güç olduğunu söylemişler ve ihlâsla Allah'a kulluğun esas alınmasını tavsiye etmişlerdir.

  Resul-u Ekrem (s.a.s) 'in: 'Oruç insanı Cehennem ateşinden koruyan bir kalkandır. Tıpkı sizi harpte ölüme karşı muhafaza eden bir kalkan gibi' (Nesâî, Savm, IV, 167) buyurduğu bilinmektedir. Oruç, mükellefi her türlü şehvetten alıkoyan ve ihlâsı artıran bir ibadettir. Açlığa, susuzluğa ve nefsin diğer arzularına karşı direnmek oldukça önemlidir. Allahu Teâlâ (c.c) 'ya iman eden ve O'nun dini uğruna cihada karar veren müminler; oruç ibadeti ile kuvvetli bir iradeye sahip olurlar. Hicrî takvim ayın hareketlerine göre değiştiği için, her yıl diğerine nisbetle on veya on bir gün önce gelir. Dolayısıyle insan bazen kışın (20) derecede, bazen yazın (+ 40) derecede oruç tutar. Bu bir anlamda mükellefin 'Dondurucu bir soğukta ve kavurucu bir sıcakta dahi; Allahu Teâlâ'nın emirlerini eda etmeye hazırım' taahhüdünde bulunmasıdır. Ayrıca bir ay süre ile Allah Teâlâ (c.c) 'nın rızasını kazanmak için, nefsinin bütün şehvetlerini terk etmesi oldukça önemli bir hadisedir. cümlemize hayırlı ramazanlar olsun efendim! ! !

 • berat kandili

  01.06.2015 - 21:24

  berat kurtulmak ise kötülüklerden ve günahlardan; muhtaç olduğumuz iyiliklere,sevablara ve hayırlara icraatlarımızla kavuştursun yaradan. herkesin Mübarek BERAT kandilini tebrik diyorum.

 • filistin

  27.01.2009 - 13:19

  Bu vahşet sadece Lanetli millet yahudilerin,İslam dünyasına karşı her zaman yaptığı alçakca hareketlerin son demleridir. Evvel Allah(cc) bu cefakar Filistin halkı ile bu lanetli toplum cezasını çekecektir. Çünkü bunlar son bir asırdır İslam dünyasının zaafından çok iyi faydalandılar, ama artık sona gelindi, ben inanıyorum ki siyonist israilin kendini güçlü sandığı şu günlerde bu teknoloji ile kahru perişan olacak Allah(cc) 'ın izniyle inşaALLAH....

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR