Mustafa Akgünlü Antoloji.com

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 23.04.2019 - 21:59

  Gruplar arkadaşımız Bay Mustafa Akgünlü

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri *

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 23.04.2018 - 20:17

  Grup arkadaşımız Bay Mustafa Akgünlü

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  * Antoloji Sitesi Üyeleri *

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Mehmet Akif Ersoy

  14.12.2017 - 23:16

  Üstadım senin gibi edebiyatçı bir daha zor gelir. Sen bu milleti irşad etmeye çalıştıysan da biz senin kıymetini bilemedik. Bugün saçma sapan yazanlar,edebiyatçı diye geçinenler lüks villalarda otururken, sen fakir bir hayat sürdün. Eserleriyle hep bu milleti diriltmeye çalıştın. Mekanın Cennet Ols ...

 • Sanma Şahım

  Yavuz Sultan Selim

  10.12.2017 - 18:41

  Kardeşim Yavuz Sultan Selim Hazretlerinin profilini oluşturmakla çok iyi yapmışsın.Lakin Selim Han küpe takmazdı.Bu fotoğraf da kendisine ait değildir. Çoğu kişi bunu yanlış biliyor. Ben de bu konuda çok hassasım.Lütfen profil fotoğrafını değiştirir misin?

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • şiir

  10.12.2017 - 18:49

  Biz şimdiki bazı şiirlere güzel diyoruz.Kendi yazdıklarımıza güzel diyoruz.Evet bunları bu kadar övüyoruz da peki ya Divan Ustalarının yazdıklarını hangi kelimelerle ifade edeceğiz.

  Bir nîm neşe say bu cihânın bahârını
  Bir sâgar-ı keşîdeyle tut lâlezârını
  Nedîm

  Bunun gibi binlerce örnek var. Bu sadece orta derecesi.

 • insan hakları

  04.12.2017 - 17:26

  "İnsan"ca Yaşamak
  Hayat bulduğumuz bu dünyada -kim ne derse desin,isteselerde istemeselerde- her insanın "insan"ca yaşamaya hakkı vardır. Yani her insanın öncelikle yaşamaya,özgürce düşünmeye,inanmaya,eğitim görmeye,evlenip çoğalmaya,barınmaya,hastalandığında hastaneye gidebilmeye,dinini serbestçe yaşamaya,dilini konuşabilmeye ve. hakkı vardır.Keza bunlardan daha büyük bir hak vardır.O da bu hakların ayrım gözetmeksizin tüm insanlara verilmesidir.

  İnsanlar hür doğarlar,sonradan köle yapılırlar.(Zenci atasözü) Yani her insan eşit doğar.En nihayetinde eşit doğan birisinin de eşit şartlarda yaşaması gerekmez mi?birisini küçük görüp hiçbir hak tanınmaması asla doğru değildir.Tam da bu konuda:"Beni hor görme kardeşim,sen altınsın,ben tunç muyum?/Aynı vardan varolmuşuz,sen gülmüşsün,ben sac mıyım?/Ne var ise sende,bende./Aynı varlık her bedende./Yarın mezara girende!/Sen toksun da,ben aç mıyım?" diyen Âşık Veysel Şatıroğlu'nün hiç de haksız olmadığını itiraf edip kabullenmek mecburiyetindeyiz.Günümüze bir bakın.Her insan eşit haklara sahip mi? Mesela ABD'deki bir yarışmada altmış saniyede 4,500 hamburger yeniliyorken o arada 18 kişi de açlıktan ölüyor.Bilâkis birine verilmesi gerekenden fazla haklar verilirken, diğerine yaşama hakkı dahi verilmiyor.Oysa insan haklarının bir kişiye değil,adı üstünde tüm insanlığa verilmesi gerekir.Bunun içindir ki dinimiz bu hakların korunmasını kesin bir şekilde emrediliyor.Bu emir doğrultusunda İslâm hükümdarları da fethettikleri ülkelerdeki insanların haklarını teslim etmişlerdir.

  Keza bu hayatta kısıtlanması gerekenlerin başında insan hakları gelir.Herkes kendi çıkar ve menfaatlerinden önce tüm insanlığın ortak haklarına saygı duymalı.Nitekim Yüce Allah (c.c.) bu hakların kısıtlanmasını emrederken kısıtlamak en büyük zâlimliktir.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR