Faik Güçlü Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

Faik Güçlü
1985 Şanlıurfa Birecik Doğumlu Mersin’de büyüdü. İlkokul , ortaokul ve liseyi bu şehirde okudu. Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olup Tezli ve Tezsiz yüksek lisan yaptı. Yerel ve ulusal birçok dergide şiiri yayınlandı. (Üvercinka,Lirik, Şiirden, Artemis,Pencere, Kara Yılkı, Şiar,Şiir Sarnıcı, Ava Edebiyat, Redif, Uzak Ülke, Şiirden, Kara Kedi, dergileri) Gazetelerde köşe yazarı olarak görev yapmıştır. İmece ve Çukurova Gazetelerinde yazdıktan sonra yaklaşık dört yıldır Mersintıme’ da köşe yazarlığı yapmaktadır . Uzak Ülke edebiyat dergisinde editörlük yaptı. Redif dergisinde yayın kurulunda yer aldı. Eğitim Gönüllüleri Vakfında sekiz yıl gönüllü eğiticilik yaptı. Kişisel eğitim sertifikaları edinip birçok kurumda İletişim, Liderlik, Diksiyon eğitimleri verdi. İlk şiir kitabı Çürüyen Kelimeler Karina Yay. 2018’de çıktı. İkinci kitabı Annemin Çeyizleri İzan Yayınlarından çıkan bir Küçürek Hikayedir. Son kitabı Çağ Kapandı Klaros Yayınlarından çıktı. Edebiyat öğretmeni olarak Mersin’de çalışmaktadır . Akdeniz Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Mersin Sanat Etkinlikleri Yürütme Kurulu Üyesi, İçel Sanat Kulübü Üyesi, Mersin Polifonik Korolar Dernek Üyesi’dir. Mersin’de sosyal sorumluluk projeleri ile bilinen yazar birçok okulda kütüphane kurulmasını sağlayan Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi koordinatörlerinden biridir.


..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 06.08.2020 - 21:38

  Arkadaş Grubumdan Faik Bey
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 06.08.2020 - 09:12

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 06.08.2019 - 20:58

  Şair arkadaşımız Sn. Faik Güçlü

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • edebiyat

  20.06.2009 - 19:11

  hayata dair herşey

 • ölüm

  02.11.2008 - 16:13

  yeni filizler için eski dalların kuruması...hayatın analam kazanması için en gerekli olgu...bizler bin yıl boyunca bir çiçeği sevemeyiz...ama çeçeğin hayatı son bulunca yerine gelen değer kazanıyor...insan için ise ölüm her an kapıyı çalabilir...Cahit SITKI üstad diyor ki:bir namazlık saltanatın olacak...allah bizi cismen ölenlerden ama ismen öldürmeyenlerden eylesin..
  Yunus gibi,Mevlana gibi...

 • zekeriya beyaz

  17.10.2008 - 15:13

  kültür sanat ve edebiyatın yoğun bir biçimde işlendiği bir siteye isminin alınması nbile yanlış....Allah bizi böylelerinden mahrum etmesin....yoksa kime Allah akıl fikir versin diyeceğiz.

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR