Cemal Aydın Antoloji.com

Acaba beni de merak edip soran olur mu? Ben bu ihtimali göz önünde bulundurarakdan yazıyorum. Karadenizliyim ve 1980'den beri Almanya'da yaşıyorum.

Seçkin bir kimse değilim
ismimin baş harfleri ACZ tutuyor
bağışlamanı dilerim (Ahmet Cahit Zarifoğlu)

Benim inisyalimde o harfler olmasa da, merhum Üstad, Allah ona rahmet eylesin, beni de biraz tarif ve tasvir etmiş oluyor
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 05.05.2020 - 06:42

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasyn

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 05.05.2017 - 21:59

  Almanya'dan Şair arkadaşımız Sayın Aydın Bayrakdar

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 05.05.2016 - 21:24

  Şair arkadaşımız Sayın Aydın Bayrakdar

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Birliği *
  * ...

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 222 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • saadet partisi

  18.09.2009 - 12:37

  Bu yazıyı okuyunca beni bu partinin tarafdarı sanmayın. Eğer aksini iddia ediyorsanız, o zaman konuşabiliriz.

  Saadet Partisi, Türkiye'nin tek kitle partisidir. Siz aldığı oyun miktarına bakmayın. Merhum Türkeş de zamanında % 1-2'lerle başlamışdı. Erbakan Hoca da % 3-5'lerle. Bugün geldikleri nokta ortada.

  Saadet Partisi kitle partisi olduğunu Sivas ve Konya'da değil Doğu ve Güneydoğu illerinde göstermişdir. Nasıl mı? Bakın şimdi.

  Malum, son seçimlerde Doğu'da tüm vilayetlerde iki parti yarışdı. AKP ve DTP.

  Aşikârdır ki, AKP hükümet olmanın avantajıyla, devletin imkânlarını kullanarak bu bölgede faaliyet gösteriyor ve bu sayede vatandaşın belirli bir kısmından oy alabiliyor.

  DTP ise, terör örgütünün gölgesinde, onun emrinde siyaset yapdığından bölgenin birinci partisi görünüyor. Seçmeni ikiye ayrılabilir: 1. gerçekden bölücü olanlar, 2. terör örgütü tarafından baskı ve tehdidlerle desteklemeye icbar edilenler.

  2007 milletvekili seçiminde DTP adayları seçime 'bağımsız' adıyla girdi. Oysa herhangi bir vatandaş gerçekden 'Bağımsız' olarak aday olaydı, bu kişinin başına gelebilecekleri, bilmiyorum benim yazmam gerekir mi?

  Şimdi soramaz mıyız: hani 'cumhuriyetin kurucusu' olmakla övünen CHP? Hani 'vatan bir bütündür, parçalanamaz' sloganını ağzından düşürmeyen MHP? Hani Doğu'da olsun, Batı'da olsun masum ve mazlum vatandaşlarımızın en sevdiği siyasetci olan merhum Adnan Menderes'in mirasına konan DP? Doğu'da ve Güneydoğu'da gücünüz nedir, çapınız nedir?

  Oysa Saadet Partisi bu bölgelerde, ne hükümetten ne de terör örgütünden gelen baskılara boyun eğiyor. Doğru bildiği adımlarla ilerliyor ve istesek de, istemesek de bugünki muhalefet elini taşın altına sokmakdan korkduğu müddetce AKP'nin tek alternativi; OLACAKDIR demiyorum, OLMUŞDUR.

  Selam ve muhabbetle...

 • veto

  12.08.2009 - 14:45

  Veto, şeklen 'redd' anlamına gelir. Ancak 'cumhurbaşkanı şu yasayı veto etti' demek yanlışdır. Çünkü bizim kanunlarda ve anayasada Veto kelimesi geçmiyor. Cumhurbaşkanının sadece 'iade' hakkı vardır. Yani kanunu veya taslağı yazanlara iade etmesi.

  Buna mukabil Fransız ve Rus cumhurbaşkanlarının ise veto hakkı vardır. Çünkü onlar bir kanun veya taslağı 'veto' etti mi, meclis veya hükümet, ikinci bir defa konuşamaz, tartışamaz, sunamaz. Basta (bitmişdir) ! ..

 • Ergenekon

  12.08.2009 - 14:37

  Bu Ergenekon'a damgasını vuran son iddia Albay Dursun Çiçek imzalı (olduğu ileri sürülen) belge idi.

  Bu belgenin aslına ulaşılmadı. Elde sadece bir fotokopi var ve hukukculardan duyduğumuza göre ceza muhakemeleri mevzuatına göre 'yaş imza' olmayan evrak, delilden sayılmıyor.

  Genelkurmayımız bu belgeyi 'kâğıt parçası' olarak nitelendirdi ve Albay Çiçek hakkında hiç bir işlemde bulunmadı, sadece YAŞ'da görev mühletini bir yıl daha uzatmak hariç. Oysa Çiçek'in, Ergenekon Davası'nda sanık statüsü devam ediyor. Belki de bu belge ortaya çıkmasaydı amiralliğe terfi ettireceklerdi. Şimdi terfi ettirilirse, hükümetden veya cumhurbaşkanından veto yiyebilirdi.

  Acaba kamuoyunun aklına hiç gelmiyor mu? Genelkurmay, bu zamana kadar, sorgusuz sualsiz yüzlerce subayı ordudan atarken, Albay Çiçek'e neden dokunmadı. En azından, neden dava sonucuna kadar açığa almadı?

  Birileri çıkıp diyecekdir: masuniyet karinesi vardır, suçu sabit olana kadar herkes masum sayılır. Oysa YAŞ kararları ile ordudan atılan subayların çoğuna bizim hukuk ehli, toplum mühendisleri ve kanaat önderleri 'bugün masumsun ama yarın tehlikeli olabilirsin! ' demiyorlar mıydı?

  Galatasaray Üniversitesi'nden Kabasakal isimli bir sözde hukukcu tv.de şöyle diyordu: yasak fiil eyleme geçmedi ise, düşünce babında kaldı ise cezaya tabi değildir!

  Gelin bu Aciz'le eyleme nasıl geçildiğini irdeleyelim: Genelkurmay'ın 'kâğıt parçası' dediği belge, Albay Çiçek'in koynunda değil, avukatının bilgisayarında bulunmuşdur ve o avukat halihazırda Ergenekon'un (zannederim tutuklu) sanığıdır. Şimdi onu da, Çiçek'i de başka avukatlar savunmakdalar.

  Belgenin altında imza neden vardır? - Eğer Albay Çiçek, bu senaryoyu vakit öldürmek için yazmış olsa idi, imza atmasına gerek olmazdı. Muhtemelen rapor halinde 'büyüklerine' sunması gerekdiğinden imzaladı. Beni burda müfteri durumuna düşecek tek nokta, belgedeki imzanın misansen yoluyla oraya yerleştirilmiş olmasıydı. Bir vatandaş olarak beklerdim ki, Genelkurmay araştırma emri vere!

  Albay Çiçek, nöbetci mahkeme tarafından tutklandıkdan sonra üç saat içerisinde nasıl tahliye ettirildi? - Anlaşılan, kolu kanadı bağlı olan saygıdeğer albayımızdan korkanlar var. Bu korkanlar Ergenekon savcıları mı? - Yanıldınız, ondan sadece 'ya mahkemede bizim adımızı verirse' diye düşünenler korkuyor.

  İnşaallah yazdıklarım yanlış çıkar da, ben de Genelkurmay'dan ve Albay Çiçek'den özür dilemeye mecbur kalırım.

Toplam 39 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR