Cemal Aydın Adlı Üyenin Nedir Yazıları - Anto ...

 • saadet partisi

  18.09.2009 - 12:37

  Bu yazıyı okuyunca beni bu partinin tarafdarı sanmayın. Eğer aksini iddia ediyorsanız, o zaman konuşabiliriz.

  Saadet Partisi, Türkiye'nin tek kitle partisidir. Siz aldığı oyun miktarına bakmayın. Merhum Türkeş de zamanında % 1-2'lerle başlamışdı. Erbakan Hoca da % 3-5'lerle. Bugün geldikleri nokta ortada.

  Saadet Partisi kitle partisi olduğunu Sivas ve Konya'da değil Doğu ve Güneydoğu illerinde göstermişdir. Nasıl mı? Bakın şimdi.

  Malum, son seçimlerde Doğu'da tüm vilayetlerde iki parti yarışdı. AKP ve DTP.

  Aşikârdır ki, AKP hükümet olmanın avantajıyla, devletin imkânlarını kullanarak bu bölgede faaliyet gösteriyor ve bu sayede vatandaşın belirli bir kısmından oy alabiliyor.

  DTP ise, terör örgütünün gölgesinde, onun emrinde siyaset yapdığından bölgenin birinci partisi görünüyor. Seçmeni ikiye ayrılabilir: 1. gerçekden bölücü olanlar, 2. terör örgütü tarafından baskı ve tehdidlerle desteklemeye icbar edilenler.

  2007 milletvekili seçiminde DTP adayları seçime 'bağımsız' adıyla girdi. Oysa herhangi bir vatandaş gerçekden 'Bağımsız' olarak aday olaydı, bu kişinin başına gelebilecekleri, bilmiyorum benim yazmam gerekir mi?

  Şimdi soramaz mıyız: hani 'cumhuriyetin kurucusu' olmakla övünen CHP? Hani 'vatan bir bütündür, parçalanamaz' sloganını ağzından düşürmeyen MHP? Hani Doğu'da olsun, Batı'da olsun masum ve mazlum vatandaşlarımızın en sevdiği siyasetci olan merhum Adnan Menderes'in mirasına konan DP? Doğu'da ve Güneydoğu'da gücünüz nedir, çapınız nedir?

  Oysa Saadet Partisi bu bölgelerde, ne hükümetten ne de terör örgütünden gelen baskılara boyun eğiyor. Doğru bildiği adımlarla ilerliyor ve istesek de, istemesek de bugünki muhalefet elini taşın altına sokmakdan korkduğu müddetce AKP'nin tek alternativi; OLACAKDIR demiyorum, OLMUŞDUR.

  Selam ve muhabbetle...

 • veto

  12.08.2009 - 14:45

  Veto, şeklen 'redd' anlamına gelir. Ancak 'cumhurbaşkanı şu yasayı veto etti' demek yanlışdır. Çünkü bizim kanunlarda ve anayasada Veto kelimesi geçmiyor. Cumhurbaşkanının sadece 'iade' hakkı vardır. Yani kanunu veya taslağı yazanlara iade etmesi.

  Buna mukabil Fransız ve Rus cumhurbaşkanlarının ise veto hakkı vardır. Çünkü onlar bir kanun veya taslağı 'veto' etti mi, meclis veya hükümet, ikinci bir defa konuşamaz, tartışamaz, sunamaz. Basta (bitmişdir) ! ..

 • Ergenekon

  12.08.2009 - 14:37

  Bu Ergenekon'a damgasını vuran son iddia Albay Dursun Çiçek imzalı (olduğu ileri sürülen) belge idi.

  Bu belgenin aslına ulaşılmadı. Elde sadece bir fotokopi var ve hukukculardan duyduğumuza göre ceza muhakemeleri mevzuatına göre 'yaş imza' olmayan evrak, delilden sayılmıyor.

  Genelkurmayımız bu belgeyi 'kâğıt parçası' olarak nitelendirdi ve Albay Çiçek hakkında hiç bir işlemde bulunmadı, sadece YAŞ'da görev mühletini bir yıl daha uzatmak hariç. Oysa Çiçek'in, Ergenekon Davası'nda sanık statüsü devam ediyor. Belki de bu belge ortaya çıkmasaydı amiralliğe terfi ettireceklerdi. Şimdi terfi ettirilirse, hükümetden veya cumhurbaşkanından veto yiyebilirdi.

  Acaba kamuoyunun aklına hiç gelmiyor mu? Genelkurmay, bu zamana kadar, sorgusuz sualsiz yüzlerce subayı ordudan atarken, Albay Çiçek'e neden dokunmadı. En azından, neden dava sonucuna kadar açığa almadı?

  Birileri çıkıp diyecekdir: masuniyet karinesi vardır, suçu sabit olana kadar herkes masum sayılır. Oysa YAŞ kararları ile ordudan atılan subayların çoğuna bizim hukuk ehli, toplum mühendisleri ve kanaat önderleri 'bugün masumsun ama yarın tehlikeli olabilirsin! ' demiyorlar mıydı?

  Galatasaray Üniversitesi'nden Kabasakal isimli bir sözde hukukcu tv.de şöyle diyordu: yasak fiil eyleme geçmedi ise, düşünce babında kaldı ise cezaya tabi değildir!

  Gelin bu Aciz'le eyleme nasıl geçildiğini irdeleyelim: Genelkurmay'ın 'kâğıt parçası' dediği belge, Albay Çiçek'in koynunda değil, avukatının bilgisayarında bulunmuşdur ve o avukat halihazırda Ergenekon'un (zannederim tutuklu) sanığıdır. Şimdi onu da, Çiçek'i de başka avukatlar savunmakdalar.

  Belgenin altında imza neden vardır? - Eğer Albay Çiçek, bu senaryoyu vakit öldürmek için yazmış olsa idi, imza atmasına gerek olmazdı. Muhtemelen rapor halinde 'büyüklerine' sunması gerekdiğinden imzaladı. Beni burda müfteri durumuna düşecek tek nokta, belgedeki imzanın misansen yoluyla oraya yerleştirilmiş olmasıydı. Bir vatandaş olarak beklerdim ki, Genelkurmay araştırma emri vere!

  Albay Çiçek, nöbetci mahkeme tarafından tutklandıkdan sonra üç saat içerisinde nasıl tahliye ettirildi? - Anlaşılan, kolu kanadı bağlı olan saygıdeğer albayımızdan korkanlar var. Bu korkanlar Ergenekon savcıları mı? - Yanıldınız, ondan sadece 'ya mahkemede bizim adımızı verirse' diye düşünenler korkuyor.

  İnşaallah yazdıklarım yanlış çıkar da, ben de Genelkurmay'dan ve Albay Çiçek'den özür dilemeye mecbur kalırım.

 • Ergenekon

  19.06.2009 - 03:31

  Ergenekon, Türk tarihinin dönüm noktalarından biridir. Sanırım yakında bitiririz ve Malazgirt'e geliriz.

 • muhsin yazıcıoğlu

  04.04.2009 - 23:05

  Sene 1997, ülkemiz bir 28 Şubat süreci yaşıyor. Bu sürecde, liberal, sosyal demokrat, sosyalist takımı tehdidkâr cuntacılara şakşakcılık yapıyor.

  Gerisini o günlerde Türkiye gazetesinde yazan merhum Ayhan Songar Hoca'dan dinleyelim, yani okuyalım:

  Milletimiz açıkca tehdid ediliyor ve hukuk ehli de bu tehdidkârların yanında yer alıyor. Refah Partisi zulme uğramasına rağmen, hakkını müdafaa edemiyor. Zor bir imtihandayız, böyle bir imtihanı başarıyla veren kişiler ise sadece üç kişi. 1. Muhsin Yazıcıoğlu, 2. (Songar Hocamızın zikrettiği 2 ve 3 no.lu yiğitler halen hayatdadırlar, Allah uzun ömür versin de, ben reklam olmaması için ismlerini yazmıyorum, isteyen benden özel mesajla öğrenebilir. Aciz)

  Mevlam Songar Hoca'ya da, Muhsin Başkan'a da rahmet eylesin!

 • Ergenekon

  04.04.2009 - 22:54

  Oldum olası komplo teorilerini sevmem, çünkü cıvık medyamız sürekli öküzün altında buzağı aradığı için, iyice tiksinti geldi.

  Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatı hakkında da bu şekil medyatik spekülasyonlar yapılıyor. Ben Yazıcıoğlu'na suikast yapıldığını düşünmek istemiyorum. Aklımı kurcalayan şeyler de yok değil. Bir helikopter rotası düşünün ki, kalkdığı yer, gideceği yer, geçeceği güzergâh belli, bilahare bu enkaza 48 saat sonra ulaşılıyor. Geçenler de meclis eski başkanı Bülent Arınç bir takım paşaları eleşdirirken 'Allah'dan bunların döneminde bir harbe girmemişiz' dedi. Allah selamet versin, tam teşhis koydu. Demek ki yurdumuza düşman da girse 48 saat ulaşılamayacak ve bu düşman istediğini yapabilecek.

  2. Spekülasyon ise; merhum Yazıcıoğlu'nun, Ergenekon'da gizli sanık olduğu idi. Gerçi BBP yönetimi bu iddiayı yalanladı ama, ben şu kadarını yazayım: 'Gizli sanık' kavramı, sanıkların güvenliği için ihdas edilmişdir. Eğer merhum Muhsin Bey şahidlik yapacak olsa idi, gizliden değil, açıkdan yapardı. Çünkü O, tehdidden, palavradan, lincden çekinecek biri değildi. Mekânı cennet olsun!

 • Ergenekon

  28.03.2009 - 01:05

  İktidar her zaman “hükümetlik” mi etmeli, yoksa iktidarın da muhalefet etme hakkı var mıdır?

  - Bana göre var. Doğru mudur, yanlış mı henüz bilemedik, zira CHP en ufak yaprak kıpırdamasında bürokratların kellesini istiyor. Gerçi şimdiye kadar başbakan Erdoğan hiçbir bürokratını “Baykal istiyor” diye harcamadı, ama aynı siyaseti uygulamamakla hatalıdır.

  Geçen hafta içinde Ergenekon’un 2. iddianamesi mahkemeye sunuldu ve muhtevasında Anayasa Mahkemesi başkanvekili Osman Paksüt’ün eşi Ferda Paksüt’ün sanık olarak bulunduğu duyuruldu.

  Bu iddianameye bakdığımızda, Ergenekon sanıklarının kahir ekseriyetinin emekli veya muvazzaf kamu görevlisi ve gazeteci olduğuna bakarsak ve Ferda Hanım’ın da böyle bir gazeteci veya memur gibi bir sıfatı bulunmadığını görürsek, aklımıza şu şüphenin gelmesi normaldir:

  - Ferda Paksüt, muhtemelen eşinden aldığı bilgileri Ergenekon’a taşımışdır veya Ergenekon’dan aldığı bilgileri eşine taşımışdır.

  Şimdi siz, Osman Paksüt’ün tarafsız, bağımsız bir hukuk adamı olabileceğini düşünebiliyor musunuz?

  Bu yüzden, sn. Şahin, sn. Erdoğan ve sn. Gül’ün acilen Osman Paksüt’ün anayasa mahkemesi üyeliğinden istifasını istemeleri, direndiği takdirde kendisini icbar etmeleri gerekmekdedir. Yoksa daha çok ergenekonlar yaşarız.

  Selamlar.

 • Ergenekon

  31.01.2009 - 03:24

  Allah'a şükür, bu yaşa kadar hiç silahım olmadı ama, silahlara karşı hiç de ilgisiz kalmadım. Bazen Amerikan filmlerinde (hatta Kurtlar Vadisi'nde de) rol icabı da olsa, bazı kişilerin silah koleksionunu görünce, ah ulan benim de böyle bir envanterim olsa diye iç geçirdiğim de oluyor.

  Şimdi ise Avrupa'dayım ve biliyor musunuz, neden Türkiye'de olmak istediğimi? Zengin değilim, o yüzden para verip silah alamam, zaten param olsa da hangi kaynakdan alabilirim? Ama sağolsun, bazı vatansever arkadaşlar son günlerde yol kenarlarına uluorta silahlar bırakıyorlar, ben Ankara'da olsam, bu silahlara polisten önce ulaşıp, evimde sergilemek isterdim. - Yok yahu, onlar polisin her an sürpriz bir ziyaret yapmasından korkdukarı için atıyorlar, o meret mallara el sürüp ben mi kendimi ateşe atayım? Keriz derler adama!

  Hayırlı sabahlar

 • Ergenekon

  25.01.2009 - 14:45

  BirBilge rumuzlu arkadaş,

  hakkınızdır ki, siz de bu sayfaya yorumlarınızı eklemek arzusundasınız. Ancak Uğur Mumcu'yu bugünün mevkûfları ile bir tutmanız hiç yakışmadı. Zira fikirlerini ve misyonunu tasvib etmesem de Uğur Mumcu, bazen birilerine lüzumsuz iftiralar atmış olsa da, devlet barsaklarındaki mikrobları, yani Ergenekon'un bir çok tarafını daha 'adı konmadan' ifşa etmişdir, bilhassa terörden geçinen resmî erkânı veya devletten geçinen teröristleri. Zaten öldürülmeseydi, bu soruşdurma da biz 28 Şubat'a varmadan açılırdı.

  Bilmem anlatabildim mi?

  Selam ve saygılar.

 • Ergenekon

  22.01.2009 - 21:48

  Ali Bey’in telaşı...

  Merhum Ecevit tüm faili meçhulleri bulmak iddiasında olduğu zaman, şip şak bir organizasyonla Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu’nun katillerinin yakalanıp adalete teslim ettiklerini ilan etmişti. Ardından da bu kişilerin yetkili mahkeme tarafından gereken cezaya çarpdırıldığını duyduk. Ancak ne vahimdir ki, maktul kişilerin varisleri, bu haberlere hiç itibar etmemişler ve mahkûm edilenlerin olayla hiç bir ilgisi olamayacağını iddia etmişlerdi.

  Yakın geçmişde de bir Danıştay saldırısı oldu ve tetikci olay anında yakalandı, ancak tetiği çekdiren halen meçhul. Sanık bir iki dinî slogan atınca suçluyu bulduk: tamam bu bir gerici ayaklanması, diyerek. Ergenekon savcısı bu vak’a yı da Ergenekon soruşdurmasına dahil etmek isteyince önce CHP karşı çıkdı. Ardından da Ankara’da yetkili Ağır Ceza Mahkemesi. Öyle ya katil belli, cezası kesilmişdi. Yeniden deşmeye ne gerek vardı. Allah’dan Yargıtay, bu umursamazlığa set çekdi ve Danıştay davasının yeniden soruşdurulması yönünde karar aldı. Sıkca eleşdirdiğim Yargıtay’ı bu defa kutladım içimden.

  Yakluşık 10 yıl önce işadamı Üzeyir Garih mel’un bir cinayete kurban gitti, dinince dinlensin. Yener Yermez adlı bir kişi yakalandı, suçunu itiraf(!) etti ve mahkûm oldu. Şimdi ise Yener Yermez, cinayeti kendisinin işlemediğini, tehdid ve baskı karşılığında üstlenmeye icbar edildiğini bir gazeteciye yazmış. Söyledikleri doğru mu bilmem ama bana mantıkî geliyor, çünkü Yermez’in suçladığı kişiler, o zamanlarda yüksek güc sahibi kişilerdi, bugün ise bir çoğu Ergenekon tutuklusu olarak, elleri kolları bağlı. Yermez bu fırsatı değerlendirmek istemiş de olabilir.

  Peki bu telaşa memuru Ali Bey kim? – Müsadenizle efendim, o ShowTv haber koordinatörü “dürüst gazeteci” Ali Kırca beyefendi!

  Ali Bey, Yener Yermez’in daha önceki ifadeleri ile tam zıdd düşen yeni ifadesine atfen “suçunu itiraf etmiş, bir daha bu adam sorgulanır mı, bakın görmedinizse suçunu nasıl itiraf ettiğini size Türkiye’nin en çok izlenen haber programı Show Haber ekranlarından tekrar sunalım. Aaaz sonra! ” Yani Ergenekon’un savcı ve hakimleri vazifelerini bilmiyordu ve Kırca’ya göre “bir yangının külünü yeniden yakıp geçiyorlardı”.

  Ali Bey, Yermez’le ilgili konuşurken müzik eşliğinde lafı şuraya getirmek istiyordu: ulan Yener, erkek adam sözünden döner mi, ne güzel Garih’i öldürdün, şimdi niye öldürmedim diyorsun, delikanlıya yakışır mı, hem de bir Adlî Tıbb uzmanını suçlayarak?

  Peşinden de “insan hakları savunucusu” kesiliyordu. Öyle ya, Yermez İzmit’den İstanbul’a getirtilir miydi, buna “kişiyi zoraki alıkoymak” denir, bu nakil kişinin özgürlüğünü kısıtlardı. Böylece emekli ve görevli bunamış ehl-i hukuk’u savcı Öz hakkında “Yermez’in hürriyetini tahdid ettiği” iddiasıyla suç duyurusunda bulunmaya çağırıyordu.

  Sevsinler sizi Ali Bey.

 • Ergenekon

  18.01.2009 - 01:49

  Serdal Göçmen Beyefendi’nin dikkatine!

  Genel bir kanaatdir ki, yargıya intikal etmiş konularda yorum yapılmazmış, öyle ya biz mahkemeden daha mı iyi bileceğiz! Tabii bu makam ve mevki sahibi kişilerden beklenen bir tavırdır. Biz ise yetkisiz ve sorumsuz olduğumuz için her konuda yazarız, konuşuruz. Bazen de adab-ı muaşeret’i ihlal ederek...

  Öncelikle şu biline ki, bendeniz ne hükümetin, ne de soruşdurmayı yürüten adliyenin sevdalısıyım. Soruşdurmayı tahkirane tanımlamanız, size mahsus bir şeydir de, medyaya, işadamlarına öfkelenmeniz de bir ölçüde normal görülebilir. Kendinizde devletin savcılarına ve polis teşkilatına hakaret etme hakkını nasıl görürsünüz?

  Soruşdurma “deli saçması” ve silahlar “uydurma”? Kabul azizim. Eğer sadece gecekondularda, bağ evlerinde ve mesire alanlarında, otoyol kenarlarında bulunsa ben de diyecekdim ki “bu silah bulmalar hükümetin mizanseni”. Yalnız son günlerde paçaları tutuşan bir çok çete mensubu elindeki silahı saklamaya / gömmeye bile cesaret edemedi ve uluorta şehiriçi yerlere bırakmaya mecbur oldu. Acaba yoldan geçen sigara tiryakileri ateşsiz kalmasınlar diye mi?

  Belki diyeceksiniz, “hiç kimseden korkum yok, ben bildiğimi söylerim” diye. Peki yukarıda “satılmış” diye nitelendirdiğiniz kamu görevlileri içine subayları, dolayısıyla genelkurmayı niye katmadınız, merak ediyorum. Hani “laik cumhuriyetin yılmaz savunucusu bizim silahlı kuvvetlerimizdi, şimdi silahsız bir savcı geliyor ve askerî lojmanlardan “paşa”ları alıp götürüyor. Desenize ki, “ey Türk silahlı kuvvetleri; yılışık medya yıllardır Türkiye’de en güvenilir kurum olarak sizi lanse etti, biz de alkışladık, yazık olsun size, gerici hükümete karşı eylem planına giren onlarca laikci mücahid subayı fethullahcı polisler götürüyor da, kılınız kıpırdamıyor. Eğer vazifenizi yapamayacaksanız istifa edin! ” (1)

  Yoksa siz de Deniz Baykal gibi mi düşünüyorsunuz? Malum, kaşıntısı tutan profesörler, eski cumbşk. Sezer’in himayesindeki sahtekâr bürokratlar hükümete çatınca, Başbakan Erdoğan polemikden kaçmasına rağmen, Baykal “sen devletin her kurumuyla kavgalısın, ayağını denk al! ” diyerek tehdid ediyordu. Yani ona göre “CHP’nin çıkarlarına hizmet eden bürokratlar “saygın devlet adamları, saygın ilim adamları” idi ve siyaset yapmaları “yasal hakları” idi. Ama bu fakir, bir zamanlar İstanbul emniyet müdürü Necdet Menzir’in bir şehid polis cenazesinde katil komünistleri telin ettiği için Baykal tarafından istifaya çağrıldığını da unutmadı, Baykal o zaman “sen memursun, fikir beyan edemezsin” diyordu. Tabii peşinden de klasik bir CHP tutarsızlığı geldi, bu olaydan 2 yıl sonra 28 Şubat yaşandı ve “laik cumhuriyeti korumak adına” kurulan ve Menzir’in de ulaştırma bakanı olduğu Yılmaz hükümetine Baykal dışarıdan destek verdi. Ne mutlu Türk’üm diyene! ..

  Bilmem anlatabildim mi?

  (1) Bu yazı hayal gücüne dayanarak, sn. Göçmen’in efkârından mürekkebdir, bu Aciz’in, Türk Ordusu hakkında hiç bir ard niyeti olmadığı gibi, ordumuza itimadı da tamdır. Ordumuzun bu soruşdurma sürecindeki duruşu da, kendinden beklenen asalete mahsusdur. Devlet kurumlarını birbirine rakib göstermek gibi bir düşüncem de yokdur, zira bu işler delikanlıyı bozar.

  Selam ve muhabbetle...

 • Ergenekon

  09.01.2009 - 02:38

  Yargıtay emekli Başsavcısı Sabih Kanadoğlu için birileri bir ünvan bulmuş: Onursal başsavcı!

  Onursal, yani fahrî makamların ben derneklerde ve vakıflarda olabileceğini sanıyordum, meğer kamu kurumlarında da oluyormuş. Bundan sonra demek ki, Sezer'e onursal başhakim, Demirel'e DSİ'nin onursal mühendisi, Kemal Derviş'e onursal müfettiş, Baykal'a onursal laikcbaşı diyebileceğiz.

  Ah cumhuriyetim ah, sen bu hallere düşecek rejim miydin?

 • Ergenekon

  09.01.2009 - 02:26

  Saygıdeğer Fikret Oğuz beyefendi,

  aktuel yorumunuz için sizi kutluyor ve müsaadenizle bazı eklemeler yapmak istiyorum.

  Malumdur ki, Emniyet teşkilatı İçişleri Bakanlığı'na dolayısıyla hükümete bağlıdır. Hükümetin polislerimizi baskı altına aldığı da iddia edilebilir, ancak polis 'anında müdahale hariç' hiç bir zaman kendi iradesiyle arama, sorgulama, gözaltı yapmaz. Ancak savcının emriyle hareket eder.

  Bu, Ergenekon(1) denen melun örgütlenmeye karşı ilk operasyonlar yapıldığında da, halk düşmanı, Türk düşmanı bir takım zevat, hükümeti ve polisi suçlamışdı. Ortada şu gerçek vardı ki, bunu benden iyi bilmelerine rağmen gizlemeye çalıştılar. Biraz evvel dediğim gibi; polis savcının emriyle çalışır, tutuklama yetkisi ise savcıda da yokdur. Ancak hakimin elindedir. Polis ifadesini aldığı mücrim(ler) i savcıya, savcı da mahkemeye sevk etti ve tutuklama kararları çıkdı.

  Diyelim ki, hükümet savcıyı yönlendiriyor, ya tutuklama kararı veren hakimler, tek hakim olsa belki iddia edilebilir, ancak bu kararlar en az 10 hakimin elinden geçiyor. Eğer hükümet tüm hakimleri baskı altına alabilse, zaten hükümetlikden iktidara terfi ederdi. Mızrağın çuvala sığmadığı diğer bir enstantane de, bu tutukluluk hallerine yapılan itirazların sağlık sebeblerinin haricindekilerinin kahir ekseriyetinin redd edilmiş olmasıdır. Bu hakimlerin yanlış bir karar alma ihtimalleri ise sıfır hipotezdir, çünkü mücrimlerin bir çoğu zaten meslekden hukukcu veya en şanlı şöhretli avukatlar tarafından savunuluyor ve bir çoğu da askeriye mensubu. Yani bu emekli veya muvazzaf subaylara haksızlık yapılsa, Genelkurmay seyirci kalır mıydı?

  Bu muhakemenin vatanımız için bir vaka-yı hayriye olduğuna inancımı yazdıkdan sonra, bir endişemi de dile getirmek istiyorum: bu davanın sonucunu görmek benim yaşımda biri için zor görünüyor. Zira Ümraniye’de bir gecekonduda bulunan silahlar, daha sonra diğer cephane şubelerinde bulunanlar, atatürkcü düşünce, vatansever güç, kuvva-yı milliye gibi derneklerde, Türk kilisesinde yapılan kan ve intikam yeminleri, önce olmasına rağmen ardından gelen Danıştay suikasti, Garih ve Dink cinayetleri, her hafta bir pisliğin bu örgütlenmeden mütevelli olduğu ortaya çıkıyor ve muhakematın kapsamı genişledikce, sürec uzayacak da uzayacakdır. Allah bize sabr versin.

  1978’de terör olaylarını önleme vaadiyle başbakan olan Ecevit’in bir stratejisi vardı: her olaya bir ülkücü fail bulunsun, suçu işleyip işlememiş olması mühim değil! diye...

  Artık herkes biliyor ki, Türk milleti üzerine çok oyunlar oynanmışdır ve Ergenekon mensublarının da buralarda aktiv rol oynamış olmaları mümkün görünüyor. Yakında Abdi İpekci cinayetinin ve 1 Mayıs 1977 katliamının, Maraş ve Çorum olaylarının arkasından da bu örgüt çıkarsa şaşırmayacağım.

  (1) Sebebsiz yere Ermenilerden özür dilemedim ama, Türk tarihinin şanlı bir dönemeci olan Ergenekon’un adı böyle bir yapılanmaya verildiği için ecdadımdan özür diliyorum, cürmü ben işlememiş olsam da...

 • Ergenekon

  08.01.2009 - 14:12

  İbrahim Tatlıses yeni yeni tanındığında güzel bir türküsü vardı: İPİN UCU BENDEDİR!

  Şimdi bu Ergenekon İpi'nin ucu nerede, bir de bunu öğrensek.

  Bu soruşdurmayı 'aman devlet zarar görür' teranesiyle engellemeye çalışanlar, her halde ipin iyice inceldiğini gördüler. Ya koparsa?

  Ben gayet rahatım, faili meçhullere karışmadım, Danıştay'a salırmadım, başbakan ve genelkurmay başkanına suikast planlamadım, Türk Ortodoks kilisesinde cinayet yeminleri etmedim. Yarası olan gocunsun.

  Umarım ki, yukarıda zikr ettiğim fiilleri Deniz Baykal da işlememiş olsun.

 • Ergenekon

  25.10.2008 - 00:19

  Çin İşkencesi

  Bu sözler Ergenekon sanığı Prof. Kemal Alemdaroğlu’nun ağzından çıkdı. Silivri’deki tesise giriş çıkışında yaşadığı zorlukları böyle izah etti.

  Şimdi adama sormazlar mı; bre yobaz, sen rektör iken öğrencilere az mı Çin işkencesi yapdın, “hukuk bir gün size de lazım olur” dendiğinde kulaklarını niye tıkadın?

  Son olarak da şu sorulmaz mıydı; sana Çin işkencesi yapmakla itham ettiğin hakimleri, savcıları, yetersiz bulduğun o tesisi tasarlayan mimarları senin üniversiten yetiştirmedi mi?

 • Osman Yağmurdereli

  07.08.2008 - 12:24

  sempatık bır adamdı, meslekındeki başarısı da takdire şayandı. Allah rahmet etsin. Yalnız milletvekili olmasını istemedim. Çünkü siyaset ayrı bir ustalık isterdi, başbakan Erdoğan ona yer açmak için çok değerli milletvekillerini sildi!

 • Ergenekon

  20.07.2008 - 03:46

  Yaklaşık 11 yıl önce Susurluk'da Türkiye'yi sarsan bir trafik kazası oldu. Dönemin hükümeti bu olayı savsaklamakla suçlandı. Oysa Başbakan Erbakan, savcılığın soruşturmasını yeterli görmediğinden en az 10 koldan araştırma ekipleri görevlendirdi. Ancak bu görevlendirdiği kurumlar sözde, başbakana bağlı idarî birimlerdi. Türkiye'de şerr üçgeni bürokraside o kadar mühim köşeleri tutmuşdu ki, her araştırma bir noktada tıkanmaya mahkûm oldu.

  O zaman, 'aslan' sosyal demokratlarımız, Susurluk diye feryad üstüne feryad çıkarıyorlardı. Bugün ise, Susurluk'dan daha tehlikeli bir örgütlenmeyle karşıyız, bu kez 'aslanlarımız' devletin savcısına ve hakimine 'sen bizim evin önünden geçersin' diyor!

 • Ergenekon

  20.07.2008 - 03:39

  Bugün Atatürkcü Düşünce Derneği Kadıköy'de Ergenekon Soruşturması'nı protesto ediyordu. Nasıl bir memlekette yaşıyoruz? Yargı bağımsızlığından dem vuruyoruz fakat yargının rahat çalışmasını engellemeye çalışıyoruz. Bu amaçda bir yürüyüşe hangi mülkî amir izin veriyor?

  Hırant Dink(1) , Orhan Pamuk, Elif Şafak davalarında şu an Ergenekon'dan tutuklu olan avukat Kerinçsiz, şürekasını toplayıp adliye önünde gösteri yapıyordu. Ne milliyetciyiz ama, önce 301'e sahip çıkıyorduk, ardında da Dink öldürülünce hep bir ağızdan 'hepimiz Hırant'ız, hepimiz Ermeni'yiz' diyorduk. Belki Kerinçsiz'in önderliğinde bu gösteriye katılanlar 'biz Ermeniyiz' demedi ama, Ergenekon'un başarısı; hem ultra milliyetcileri, hem de Ermeni hayranlarını bir araya getirmek oldu. Belki de yakalanmasalardı Hizbullah'la, Çağdaş Yaşamcıları, El Kaide ile Cumhuriyeci Kadınlar Derneği'ni de bir araya getirecekti. Ne de olsa, AKP adında bir ortak düşmanımız var!

  (1) Burada kast ettiğim dava, Hrant Dink cinayeti değil, Dink'in öldürülmeden önce yargılandığı davadır(301, Türklüğe hakaret) . Ben bu şahsın bu davada masum olduğuna inanmıyor(d) um, ama öldürülmesini de lanetliyorum!

 • Ergenekon

  15.07.2008 - 00:24

  Acaba bu Ergenekon dosyasına Hrant Dink cinayeti, Trabzon'da papaz cinayeti, Malatya'da yayınevi baskını da girecek mi?

 • Ergenekon

  15.07.2008 - 00:22

  CHP'nin diğer bir riyasını da yazmam gerekiyor.

  Danıştay'a ve Cumhuriyet gazetesine saldırı yapıldığında ana muhalefet partisi, aslanlar gibi kükremiş ve 'olayın bir an önce açığa çıkarılması'nı taleb etmişdir. Danıştay faili bir iki dinî slogan atınca da 'hukukcu' Baykal'a göre mesele bitmişdir, İstanbul Savcılığı'nın bu iki saldırıyı yeniden irdelemesi yanlışdır!

  Bu Ergenekon ağı genişledikce genişliyor. Acaba bu saygın 'lider'in 'ucu bize de dokunabilir' korkusu mu var?

 • Ergenekon

  15.07.2008 - 00:09

  Ergenekon'u anlıyorum da, CHP'nin telaşını, korkusunu anlayamıyorum.

  Deniz Baykal: Türkiye'nin saygın kişileri, emekli generaller gözaltına alınıyor! Ortada Paşa var, asker yok, silah yok, bunlar nasıl darbe yapacak? (Saygın kişilerin suç işleme hürriyeti mi var? Harekete geçecek şahsın illa TSK kadar 800.000, veya Emniyet gibi 200.000 kişi olunca mı dava açılmalıydı? Ümraniye'de bulunan silahları duymadınız mı?)

  Tacidar Seyhan: Bilgisayar kayıtları ve cd'ler delil olarak kullanılamaz! (Sn. Seyhan'ın hukukcu olup olmadığın bilmiyorum, ancak hukukcu bile olsa şunu anlaması gerekir ki, bu soruşturmayı tek savcı yürütmüyor. Onun amiri bir başsavcı var, savcıların da tutuklama yetkisi olmadığından, karar veren hakimler var. Yani hepsi mi yanlış yapıyor?)

  Onur Öymen: AKP hükümeti, laik insanlara gözdağı vermeye çalışıyor, ama başaramayacak! (Bu soruşturmayı hükümet mi, mahkeme mi yürütüyor?)

  Hakkı Süha Okay: Gizlilik ilkesi ihlal edilmişdir. (Bunu neden sanık avukatları değil de o söylüyor?)

  Selam ve muhabbetle...

 • Ergenekon

  02.07.2008 - 00:49

  Ergenekon, Türk tarihinde bir önüm noktası olduğundan saygın bir sayfadır. Üzüldüğüm nokta; marksist, faşist, nazist, kapitalist, kemalist, sabataist ve teröristlerden oluşan bir çetenin bu ismi kullanmasıdır. Eğer onlar kullanmadı da bu ismi onlara Emniyet veya Adliye verdi ise, gerçekten ayıp etmiş!

 • trt

  20.05.2007 - 12:59

  Günümüzün yoz medyası içinde, yine vakur duruşlu bir kurum. Her ne kadar 'devletin malı deniz, yemeyen...' gibi bir düşünce tahakkümü vâki olsa da, bir tercih sebebi.

  Ancak bir mühaşedemi de anlatmadan geçemeyeceğim. TRT'de bir Türk Sanat Müziği programıydı ve konuk sanatcı Yıldırım Bekçi idi. Bu değerli sanatcı 'Çile bülbülüm çile' adlı şarkıyı ustaca yorumluyordu. Yıllardır çok yerde severek dinlediğim bu nadide şarkının nakaratında halkımızın vücuda getirdiği çok güzel bir gelenek vardır: Nakaratda Çile'nin ikinci tekrarından sonra okuyucu susar ve tüm konuklar, ki bu açık hava konserlerinde de, lüks gazinolarda hatta viran meyhanelerde de değişmez, hep bir ağızdan 'Allah' diye bağırır. Ancak benim bu seyrettiğim programda böyle bir şey olmadı. Belli ki stüdyo konukları bu konuda önceden tembihlenmişdi.

  Bu durumda ister istemez kendime sordum: Acaba bu TRT'nin Allah'ı yok mu?

  Saygılar.

 • taha akyol

  20.05.2007 - 12:53

  Dürüst bir gazeteci, ehil bir hukukcu.

Toplam 39 mesaj bulundu