Abbas Yurt Antoloji.com

Aslen Erzincanlıyım. Ankara/Keçiören'de ikamet etmekteyim. Doğa, şiir, edebiyat, müzik (Özellikle Türk Halk Müziği) , spor,internet, televizyon ilgi alanlarımdır. Çıkarsız dostluklara ve arkadaşlıklara önem veririm. Dürüst, dost canlısı, içten samimi ve sevecen bir kişiliğe sahibimdir. Özellikle olaylara karşı tepkilerimi genellikle şiirlerle dile getiririm. Daha önce 'YENİDEN DOĞMAK...YENİDEN YAŞAMAK...'isimli bir şiir kitabım Turhan Kitabevinin katkılarıyla EYLÜL 2003 tarihinde yayımlanmıştır. Şiirlerim 'ANAYURT', 'ZİRVE', Batman "DOĞUŞ" Gazeteleriyle,'Alternatif Sanat Genç Söylevler', 'Isparta Duygu Seli','Bizim Ece', "Sevgi Seli", 'Serhat Kültür' ve 'Ortanca Sanat ve Edebiyat' Dergilerinde ve ''2005 Yılının En Güzel Şiirleri Antolojisi', "Avrasya Şairleri Antolojisi",'Şiir Kervanı Antolojisi', 'Güllük Şiir Antolojisi' ile 'Aşıklar Bayramında Bir Demet Şiir Antolojisi' kitaplarında şiirleri yayımlanmıştır. Gündüz Yayınevinin düzenlediği şiir şarışmasında 'Ateşsiz Odunu Yanar mı Sandın' isimli şiiri hece dalında ikinci olmuştur.Şairler Birliğinin düzenlediği şiir yarışmasında 'Bir Hesap Et' isimli şiir 640 şiir arasında birincinin olmadığı başka bir şiirle ikinciliği paylaşmıştır. Halen çeşitli konularda şiir yazmaya devam ediyorum. Bunları da zaman zaman internet vasıtasıyla paylaşıyorum.
Ayrıca “Binlerce Yıldızdan Bir Yıldız Doğdu” isimli şiirim Bestekar Erol GÜNGÖR tarafından Semai Usulu “Nihavent” Makamında, “Ölürüm Ben Senin İçin” isimli şiirim Bestekar Ersin KAYIŞLI tarafından “Hicaz” makamında, yine “Cihanda Bulunmaz Bir Eşin Gülüm” isimli şiirim “Kürdi” makamında Bestekar Ersin KAYIŞLI tarafından bestelenmiştir. Kendimin de THM olarak türkü formatında bestelediğim şiir ve eserlerim mevcuttur. Bunlardan bazıları notaya da alınmıştır.

Bunun dışında Erzincan yöresine ait türkülerden bazılarının notaya alınarak kaynak kişi olarak TRT repertuarına alınmasında katkıda bulundum ve çeşitli THM korolarında Korist ve Solist olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.Tüm arkadaşlarımında bana karşı konumu ne olursa olsun dürüst, güvenilir ve içten olmasını yeğlerim.

Yeniden Doğmak...Yeniden Yaşamak...

..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 28.04.2022 - 21:45

  * KUTLAMA *
  Gruplar arkadaşımız Sn. Abbas Yurt
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 28.04.2021 - 21:47

  Sitemizdeki gruplarımızın saygın üyelerinden Sn. Abbas Yurt
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 28.04.2021 - 04:21

  DOĞUM GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Toplam 29 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • 23 Nisan

  Masal Mavi

  20.11.2019 - 16:10

  Tebrikler akıcı bir 23 Nisan şiiri....:)

 • Çocukluk

  Masal Mavi

  20.11.2019 - 16:06

  Çocukluğu çok güzel anlatmışsınız. Kaleminiz hiç susmasın ve yolunuz açık olsun.

 • Ateşsiz Odunu Yanar mı Sandın

  Abbas Yurt

  09.06.2010 - 00:14

  Tekrar Merhabalar, dün çok geç de olsa 'Ateşsiz Odunu Yanar mı Sandın' isimli şirimin günün şiiri seçilmesi nedeniyle yapılan olumlu ve olumsuz eleştirilere kendi görüşlerimi de katarak yanıt vermeye çalıştım. Burda herhangi bir kimseyi kırmadan ve hedef almadan düşüncelerimi beyan ettim. Her türlü ...

Toplam 52 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR