Sevgili Özbek: Hakkında ziyaretçi görüşl ...

Sevgili Özbek
140

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

 • Yaşar Gürlek
  Yaşar Gürlek 23.10.2010 - 02:33

  yasar gurlek rotterdam hollanda

 • Abdülkadir Kalay
  Abdülkadir Kalay 10.04.2009 - 21:16

  Kitabınızı okudum. Çok güzel bir şiir geçitiydi. Özellikle BEN OLAN TARİHİMSİN ve HEY İSTANBUL HEY (antolojide bulamadım) isimli çalışmalarınızı beğeniyle okudum. Tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  Abdülkadir Kalay

 • Ozan Fuzuli
  Ozan Fuzuli 22.02.2009 - 17:56

  Sevgili özbek'in kitabını aldım çok güzel olmuş. kitap bir yılda satılmadı diye yayınevi aleyhine yazı yazmış.
  veya ikinci kitabını çıkarmak istemiş. ikinci kitabın parası bu kitaptan çıkmayınca da yayınevine saldırmış. hiç yakıştıramadım şairliğe.. hangi şiir kitabı bir yılda bitiyor. yayınevine ihanet etmiş yani. Yayınevleri şiir kitapları çıkarmamakla haklı galiba. Şairler böyle kabris yaparsa kim çıkarır. hem de ilk kitabı üstelik.
  çok üzüldüm. Bazı yağcıların dolduruşuna gelmiş anlaşılan.
  yazının altına yorum yapılmadığı için buraya yazıyorum

 • Burhanettin Akdağ
  Burhanettin Akdağ 16.06.2008 - 04:07

  Sevgili Özbek,

  Bu ismi ilk önceki rumuzu olan 'uzak kentin insanı' ile tanıdım, özellikle şimdi üyeliğinden azledildiğim 'Deli Mavi Sevdalar' grubundaki atışmalar veya dörtlük çalışmalarındaki bıkmaz usanmaz gayretinden tanıdım. O günden bu güne her fırsat bulduğumda (çoğunlukla gecikmeli olarak) sayfasına gelip şiirleriyle hasbihal etmekten gurur duyuyorum.

  Son olarak, o vatan aşkıyla yanıp tutuşan bir gurbet elçisidir, şiirlerinde zaman zaman bu hasreti teneffüs ettirir okurlarına.

  Başarıları daim olsun inşallah.

  Burhanettin Akdağ

 • Şeref Öztürk Usta
  Şeref Öztürk Usta 28.09.2005 - 04:08

  Kalbinin elçiliğine tanık olmanın tüm inancı ile sevgi dolu yüreğinin kefiliyim.O söz ettiğin planetten gelen kişi olduğuna inanıyorum.Yoksa bizden kanatlarını saklayamazdın.Herşey yüreğinden yüzüne öyle yansımış ki inkârı Kabil değil.Sesine ne demeli? Satırlarındaki hümanist düşünceye.Sevgilerin tümü dolsa yüreğine gene bir dünya daha yer bulunur diğer yıldızlar için.Hatta Casyope'den gelenler için bile.
  Seni seviyoruz güzel yüreklim.

 • Süheyla Kurnaz
  Süheyla Kurnaz 05.06.2005 - 18:54

  Mazlumane yuregimin siginacak liman aradiginda basimi gogsune dayayabilecegim gercek bir dost ve sicak bir kalp... Pirlanta yuregi ile beni mest eden guzel bayan...Hayatta herzaman basari saglar ve real insanlarla karsilasir umarim. Bugün gozlerim duygu seli ile bosaldi yogun duygularla tum yarinlari geride biraktim. Senin sayende senin yurek gucunle bunu basardim. Yuregine taç yaparak seni kalbimin bas kosesine koydum ve asla sokup alınamazsin. Ömür boyu sevecegim seni can dostum. Süheyla