Sevgi,saygı ve hoşgörü Şiiri - Burak Küçük

Burak Küçük
311

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Sevgi,saygı ve hoşgörü

Hepimizin bir yanı eksik.Bazen önemsemesek de,bazende o yokmuş gibi davransak da o hep eksik.O hep yok.
Eksik olan sevgi.Eksik olan saygı.Eksik olan hoşgörü.Bazılarımız bunlar olmadan da yaşarız derler ama yanılırlar.Bunlar insanoğlunu ayakta tutan temellerdir.Bunlar olmadan bizler ayakta duramaz ve yıkılırız.
Kimse kendisinden başkasını sevmiyor.Canım dediğimiz sevgilimiz,eşimiz,çocuğumuz,ailemiz,dostumuz,arkadaşımızı sevmiyor sadece seviyormuş gibi yapıyoruz.Sevmiyoruz çünkü canımız sıkıldığında yanımızda olarak bize yardımcı olmak isteyen o canları hep yanımızdan kovarız.Yalnız kalmak isteriz.Ama bilmeyiz ki sevgiyle aşılamayacak engel yoktur.
Kimse kimseye saygı duymuyor zamanımızda.Hani derler ya 'Ne küçük biliyor küçüklüğünü ne de büyük büyüklüğünü' diye aynen öyle şimdiki zamanımızda.Yapılan her şeyde büyüklerimiz küçüklerimize 'Sen anlamazsın,sen bilmezsin,ben senin yerinde olsam,bizim zamanımızda' diye başlayan öğütler verirler.Ama sabretmeyi bilmezler büyüklerimiz.Bırakında küçüklerimiz bazı şeyleri kendileri yapsınlar ve başarırsınlar.Öğrensinler ve o öğrendiklerinden kendilerine ders çıkartsınlar.Küçüklerimiz de büyüklerine 'öff,yine çok konuştun,ben biliyorum,ben yaparım' diye başlayan cümlelerle karşı çıkarlar.Ama küçüklerimiz unutuyorlar.Büyüklerde bir zamanlar küçüktü.Yani 'Evladın gittiği yolu ata geliyordu'.
Birbirimize karşı da kırıcı olmayalım yapıcı olalım.Unutmayalım ki kalp kırmak kolaydır ama o kalbi eskisi gibi yapmak imkansızdır.Birbirimizin yanlışlığını,eksikliğini ve hatasını yüzüne vurmayalım; birbirimizi uyaralım ve yanlışlığı,eksikliği ve hatayı telafi etmeye hatta ortadan kaldırmaya çalışalım.
Lütfen bizi biz yapan değerleri unutmayalım ve onları yaşatalım.
Hadi bugün canlarımıza bir çiçek verelim,küçükleri ve büyükleri öpelim ve onlara içten bir şekilde sarılalım,insanları kaybetmeye değil kazanmaya çalışalım.
Ben hepinizi seviyor,sayıyor ve kazanmaya çalışıyorum.Ve sizlere el uzatıyorum.Elimi tutunki dünyayı daha iyi bir yer yapalım.Bir elinizi bana diğer elinizi de diğer insanlara uzatın ve hep birlikte dünyayı saralım dünyayı kucaklayalım.Ve iyi olan her şeyi tanıdık tanımadık herkesle paylaşalım.
HADİ UZAT BANA VE DİĞERLERİNE ELİNİ...

Burak Küçük
Kayıt Tarihi : 28.10.2008 14:24:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


HADİ UZAT BANA VE DİĞERLERİNE ELİNİ...

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Burak Küçük