Osman Aktaş: Hayatı, Biyografisi, Eserle ...

270

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

OSMAN AKTAŞ HAYATI

Osman Aktaş Osman AKTAŞ

Ben 1965 Yılında Tortum’da doğdum. İlkokulu Halitpaşa İlkokulu'nda, ortaokulu Gazi Ahmet Muhtar Paşa Ortaokulu'nda, liseyi bir süre Erzurum Lisesi, bir süre Tortum Lisesi ve Cumhuriyet Lisesi’ne devam ederek bitirdim. Bir süre Anadolu Üniversitesi’ne devam ettikten sonra, Gazi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdim.

1994 yılı Eylül atamalarında Van, Başkale Çok Programlı Lisesi’ne edebiyat öğretmeni olarak atandım. 1995 Aralık celbinde kısa dönem olarak askerliğimi yaptım.1997 yılında o günkü adıyla Bartın Çıraklık Eğitim Merkezi’ne atandım. 2000 Eylül ayında Antalya Demirgül İlköğretim Okulu’na atandım. 2004 yılı Haziran'ında Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde bir öğretim yılı çalıştım ve Bursa’ya tayin istedim. 2005 yılında bir öğretim yılı İnegöl Lisesi kadrosunda, Yunus Emre Lisesi’nde görevlendirmeyle çalıştım ve norm fazlası olarak 2006'da zorunlu tayin istedim. Bursa Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne, oradan da 2010 yılında Ankara Mamak Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne geçtim ve aynı lisede görevimi sürdürmekteyim.

Antalya Demirgül İlköğretim Okulu tarafından yayınlanan Güldem adlı sanat edebiyat dergisinin yayın danışmanlığını yaptım.

Saime Salih Konca Lisesi’nde, Vedat Nedim TÖR’ ün “Sahte Kahramanlar” adlı oyunu hazırladım, ancak Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sansürü yüzünden oyun sahnelenemedi.

Nilüfer İmam Hatip Lisesi ve Anadolu imam Hatip Lisesi’nde Genel Yayın Yönetmeni olarak “Kuşluk” adlı sanat edebiyat dergisini çıkarmaktayım.

Çeşitli yerel dergilerde ve üniversite dergilerinde şiirlerim yayınlandı. Çeşitli şiir yarışmalarında, çeşitli dereceler aldım. ayArsız adıyla Uludağ Yayınları'ndan 2007'de bir şiir kitabım yayınlandı.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

Eserleri


ayArsız (şiirler) Uludağ Yayınları 2007