Ömer Tural: Hayatı, Biyografisi, Eserler ...

1061

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

ÖMER TURAL HAYATI

Ömer Tural 1957 Yılı Sivas–Gemerek kazası-Karagöl köyü doğumluyum.Tahsilimi, Karagöl ilköğretiminde yaptım.Orta okul diplomasını dışardan aldım.

Çocukluk yılarımdan kalan hatıralardan,iki şey anılarımı süsler.Yazın kapımızın önünde tamir için gelen arabalar ve saymakla bitmeyen tekerler.Körük,örs Babamın işlik dediği,şimdinin modern atölyesi olan tezgahlar.İntizam içerisinde dizili alet ve edevatlar.

İkincisi ise kapımızın önünde sıra sıra dizili fenni kovan ve sepet kovanlar.Rahmetli babam beni hep arıcı başkanı diye çağırırdı.Babamın yapmış olduğu bu motif ve tabiyat sever bir insan olarak, arılarla ilgilenmekten kendimi alamadım.

1984 yılında Ortaanadolu fabrikasında iki yıl çalıştım.1984 tarihinden itibaren aralıklı zamanlarda TCDD çalışmaya başladım. Şu an Kayseri’de kalıyor ve TCDD’de çalışmaya devam ediyorum.Köyümü –İnsanını ve Arıları sevdiğim için; bir vesile olarak köyüme gidip geliyorum.

İki çocuk babasıyım.Çocuklarımın İyi yetişip,öğrenim ve eğitimleri için emeğini esirgemeyen eşime şükranlarım muhakkaktır.

Eserleri


Ana Bayrammış,Anam Anam Aneciğim,Anlaşılan Anlamadın,Arılar,Ben 
Beni Beklerken,Benim Kimliğim,Bitmez Sevdasın Karagöl Köyü,Bu Şiir Neden Yazıldı? ,Çıyan,Dua,Gardaş 
Gel,Gurbete Ayrılık,Güzel,Hep Arıların Sayesinde Ömer,Kader Utansın,Karagöl,Karagöl Köyü,Karagöl Sokakları,Karagöle,Karayüce Dağı,Kızmadım,Öldür Beni,Özledim Köyüm Seni Özledim,Sen 
Sevdiğim,Şimdi Nerdesin,Uğma Bacı,Yanan Sigaram,Yaşam