Ömer Tural Antoloji.com

 • Gözü kör olsun

  Ömer Tural

  03.10.2019 - 21:56

  Ömer Tural derki yaman ayrılık
  Kendi sılasında yakan ayrılık
  Ölümdende zordur inan ayrılık
  Bulan ayrılığın gözü kör olsun.

 • Allı Turnam

  Tamer Duran

  19.10.2010 - 00:25

  Allı Turna bir kuştur haber getirir götürür.Eski sevgililerin Umudu .Siyah bulutlar içinde süzülür turnalar:Gönülere Düşen ateşi söndürmek için.Yüreginize saglık hocam.
  www.siirdergahi.com

 • Allı Turnam

  Tamer Duran

  16.10.2010 - 13:37

  Merhabalar tamer Duran bey.Güzel şirlerinizden dolayı sizi kutlarım.Sizle www.siirdergahi.com web sitesinde tanışma şeefine ulaştım,fakat isim benzerliğinden pek çıkartamadım.şimdi ise daha iyi tanımış oldum.
  www.siirdergah..com

Toplam 32 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • SİVAS GEMEREK KARAGÖL KÖYÜ

  12.07.2010 - 15:48

  karagöl köyü çevre köylerin en büyük köyüdür.Diğer köyler Muhtarlık olark karagöle bağlı degildir,mezrasıda değildir fakat bütün köyler Karagöl İsmiyle söylenir.Bir Karagöllü olarak bizde üzerimize düşeni yapmayı palanladık. Çevrenin en büyük wep sitesi olarak bütün gemerek köylerinin Belgeseleni çıkarmayı palanladık.Bir çok köyün belgeselini ilk olarak hazırlayıp.www.karagolkoyu.infıo web sitesinde yayınlamış bulunuyoruz.Hemşerilerimize duyrulur.

  www.karagolkoyu.info
  www.sivasdiyari.com
  www.siirdergah.com
  www.karagolkoyu.com

 • SİVAS GEMEREK KARAGÖL KÖYÜ

  06.01.2010 - 21:45

  Karagöl Köyü - www.karagolkoyu.com

  Bülbülü altın kafese koymuşlar ah vataım demiş. Enlem ve boylam olarak Türkiyenin tam ortasında bulnan Karagöl. Kayseri ve Sivas'ı bir birine bağlayan ana yol güzergahındadır. Kızılırmağın sınırlarında olan Karagöl ismini, sert beyaz taştan kemeri olan tarihi 4 oluklu pınarın önündeki toprak bent ve sazaklıktan almıştır. Bölge için çok önem arzeden hayvancılık ileri safhada olup. Tarımda başta tahıl ve pancarla beraber son yıllarda patatis yetiştirilmektedir. Kömür rezervi bulunduğundan geçmişte bir çok maden ocağı işletmeciliği kurulumuş, fakat şu an maden ocakları kapalı durumdadır. Egitime önem vermiş. Bir çok biokrat yetişmiştir.
  Etnik gurupların bir arada yaşaması nedeniyle,gayet geniş bir kültüre sahiptir.
  Anadolunun vilayetlerine cevap verebilen Kayseri sanayi bakımından ve ticaret bakımından ileri olması dolayısıyla. Buna mukabil Karagököyünün Sivasa 130 Kayseri ye ise 90 km olmas sebebiyle.Karagölde 750 nufus bulunurken Kayseride bulunan Karagöllü sayısı 1500 den fazla olduğu düşünülmektedir.

  Bir of çeksem karşıki daglar yıklır sözü hesabı. Haykırsak Kayseriden Karagölde sesimiz duyulur. Türk miletinin ruhunda olan bir şeydir bu. Ben gurbette degilim gurbet benim içide. Kültürümüzde vardır. Analarımızdan babalarımzdan duydugumuz gurbet acısı içimize yerleşmiştr. Zaman zaman kendi öz vatanımzda gurbeti içmizden atamayız işte.

  Bir ayagım kayseride Öbür ayağım Karagöl'de olmasına ragmen yinede esinlerim. Zaman zaman şiir denemesi yaparım.Karagöl adına sevdası adına.

  Karagöl Köyü'nün kuruluş tarihide Belidir.İsminin nerden geldiğide belidir. Etnik guruplar,sosyalacik durunu,cografi konumu.Türkiye'de Karagöl Köyü içerisinde isminden En çok söz edilen köydür www.karagolkoyu.info web sitesi sayesinde.Sivas'ın bütün köylerinin en büyük wep sitesi olan www.karagolkoyu.info.Türkiyede bulunan karagolkoyu wep sitelerinin en büyüğüdür.Karagöl Köyünü Tanımamak isteyen,Görmek isteyen herkes.www.karagolkoyu.info web sitesine davetlidir.

  Ömer Tural - www.karagolkoyu.com

 • SİVAS GEMEREK KARAGÖL KÖYÜ

  26.12.2009 - 13:33

  Türkiye'de 7'nın içinde en Büyüğü Gemerek Karagöl köyü
  «: Aralık 14, 2009, 06:37:32 ÖS »

  ----------
  Türkiye'de 7'nin içinde en Büyüğü Gemerek Karagöl köyü. Google'de yed Karagöl Köyünden en büyüğü bizim Karagöl.Karagöl Köyü bioğrafisinde 7 adet Karagöl isimli köy bulunmaktadır.İntenet dünyasında en büyük köy Gemerek Karagö Köyüdür.Google amcaya sadece KARAGÖL KÖY'Ü Yazınca bizim köyümüz en başta çıkar.

  Ankara merkez karagöl köyü
  Ankara ili,Çubuk ilçesi - Karagöl köyü
  Adıyaman ili Çelikhan ilçesi - Karagöl köyü
  Kahraman Maraş,azarcık ilçesi - Karagölköyü
  Samsn ili,19 Mayıs ilçesi - karagöl köyü
  Sivas ili,la ilçesi - Karagöl Köyü
  Sivas ili,Gemerek İlçesi - Karagöl köyü.

  Bu köy simlerinden başka.

  İzmir Karagöl Efane köy tesis
  Artvin şavşak turistik tesisler
  Karagöl yaylası - Giresun Ordu

  Bütün bu büyüklere rağmen Gemerek karagöl köyü bir tutkudur.adı konmayan sevdadır.En fazla şiir Türkü Gemerek karagöl için yazılıp söylenmiştir.Etnik guruplar,Beşeri yapısı,coğrafi yapısı,Örfe adeti,Gelmişiyle geçmişiyle bilinen bizim karagöl köyüdür.
  Googule Sadece KARAGÖL KÖYÜ Yazmak yeterlidir.
  İnternette kim bilir kaç karagöl köyü web sitesi vardır Sadece sivsa köylerinin degil,Türkiye'de en büyük köy karagöl köyü.En büyük web sitesi www.karagolkoyu.info
  Her yönüyle karagöl köyünü tanımanın tek adresi

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR