Kültür Sanat Edebiyat Şiir

  • Naile Duman29.04.2011 - 01:48

    1976 Nazilli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Nazilli’de tamamlayan şair ve yazar sırasıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İşletme (Lisans) , Anadolu Üniversitesi AÖF Halkla İlişkiler (Önlisans) bölümlerinden mezun olmuştur. Halen Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans programına devam etmektedir (tez çalışması) . Mesleki kariyerini finans sektöründe sürdürmektedir. KİGEP (Kişisel Gelişim Platformu) üyesi olup, kişisel gelişim ve kariyer yönetimi alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

    Edebiyat alanında çeşitli dergi ve gazetelerde şiir, deneme ve makaleleri yayınlanmıştır. Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) üyesi ve federasyon temsilcisidir. Amatör olarak müzikle uğraşan şair ve yazar bağlama çalmaktadır. İki yıl yerel radyolarda şiir programı hazırlayıp, sunmuştur.

    Şair ve yazarın; “Şeker Güveci” (Şiirler) , “Ömrümün En Uzun Şiiri” (Denemeler) , “Kariyer mi? Bariyer mi? ” (Araştırma/İnceleme) , “İronik Edebik ve Çitlembik” (Mizah) , “Kadın ve Yönetim” (Araştırma/İnceleme) isimli çalışmaları yayına hazır haldedir.

    İlk şiir kitabı Farkındasız İntihar, 2009 yılında Kadın Yayınevi'nden yayınlanmıştır.