Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Mehmet Şükrü Baş
Mehmet Şükrü Baş

BÜNYESİNDE AHLAK OLMAYAN HİÇBİR ŞEY GÜZEL DEĞİLDİR.

 • men dakka dukka11.02.2012 - 20:36

  HASBİHÂL MEHMET ŞÜKRÜ BAŞ
  mehmet_sukru_bas@mynet.com

  MEN DAKKA DUKKA

  Sizce ne demek “men Dakka dukka…? ” Türk Dil Kurumu sözlüğüne baktım karşılığını bulamadım.
  Ülkemizde bir “Men dakka dukka” sözü almış başını gidiyor. Başbakan
  muhalefeti bıraktı ta Suriye’ye bile “men dakka dukka” derken MHP Grup Başkan vekili Oktay Vural, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a yönelik, “Ya Beşar, men dakka dukka-Ey Beşar eden bulur” sözlerine gönderme yaptı.”
  “Ya Tayip men Dakka duka” dedi
  Anladık ki “Men Dakka Duka”nın karşılığı Türk Dil Kurumu sözlüğünde yer almasa da “Eden bulur anlamındaymış.Bizde Amenna ve saddakına yani “Men Dakka duka” eden bulur diyoruz.

  ÜÇ ÇOCUK YETMEZ BEŞ OLSUN

  Çanakkale’de, 2012 Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nın açılışını yapan Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Asgari üç çocuk istiyoruz, ama Çanakkale’de beş olursa daha iyi olur” demiş.
  Sayın bakan “asgari üç olsun ama beş olursa daha iyi olur” diyerek başbakanının gözüne girmeye çalışıyor ama asgari ücretle beş nüfusun nasıl geçineceğini de bilmediği için milletin gözünden düşüyor.
  Bizden söylemesi…
  YÜCE DİVAN

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:
  “Ortaya çıkan gelişmeler, KCK’nın kuruluşunda, sevk ve idaresinde AKP’nin yadsınamayacak kadar payının ve müdahalesinin bulunduğuna işaret etmektedir. Şayet işleyen yargı süreciyle bu durum somutlaşırsa, Başbakan Erdoğan ve arkadaşlarını Yüce Divan’a gitmekten kimse kurtaramayacaktır' diye konuştu.
  İlahi Bahçeli siz AKP’nin çalışma sistemini ne yazık ki tam olarak kavrayamamışsınız. Yarın mecliste bir kanun tasarısı verirler yüce divana giden bütün yolları kendileri içini kapatırlar.
  “Bu yoldan AKP’liler geçemez” derler…
  Olmaz mı yani? ...
  Bal gibi olur.
  ALLAH’IN YANINDAKİLER


  Biz yine MHP’li Oktay Vural’ a dönelim bakalım ne diyor sayın Vural? ...
  “Cuma hutbesinde de Ziya Paşa’nın “Hz. Allah doğruların yanındadır” sözünün nakledildiğini anımsatarak, “Bundan ilhamla söylüyorum, doğruların hep yanında olduğumuz için Hz. Allah da bizim yanımızdadır” diye konuştu.
  İlahi Vural “Haşa Allah ya sizin yanınızda yada Tayyip’in” Peki biz kimin yanında olacağız? ...
  Bizi ne Allah kabul ediyor nede kul…
  Ne dayımız var ne arkamız, ne paramız var ne pulumuz…
  KAFA, KOL, BACAK KOPARMAK
  AKP Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi Kürsü tartışmasında CHP’lilerin AK Partililerin sabırlarını zorladığını dile getirerek; “Milletvekillerinin birbirine saldırması o kürsü işgali tamamen bir iğrençlik. Böyle bir şey olamaz. Ne demek milletimin bana vermiş olduğu yetkiyi zorla kullandırtmayacaksın öyle mi? Bir sabrederim, iki sabrederim, üç sabrederim, beş sabrederim, on sabrederim sonra kafanı kırarım ben senin.” Demiş…
  Allah Rahmet eylesin Malatya Milletvekili Hamit Fendoğlu namı diğer (Hamido) mecliste kafa, kol, bacak kırmasıyla ünlüydü. Şimdi hayatta olsaydı da anaların ne aslanlar doğurduğunu görebilseydi..
  Hamit Fendoğlu’nu da rahmetle andıktan sonra “men Dakka dukka” sözleriyle sözlerimizi noktalayalım.
  “Men Dakka dukka”...
  ***///***
  Mehmet Şükrü Baş 13 Şubat 2012 Elazığ Nurhak Gazetesi

 • türkiye bayrağı07.10.2010 - 13:42

  KARDEŞİM 'TÜRKİYE BAYRAĞI' OLMAZ 'TÜRK BAYRAĞI' OLUR O BAYRAK Kİ YÜZ BİNLERCE ŞEHİDİMİN KANI İLE RENKLENMİŞ BİR BAYRAKTIR. O BAYRAK Kİ UĞRUNA ÖLÜNECEK BAYRIKTIR. ŞİMDİ KALKAR O MÜBARAK BAYRAĞI TÜRKİYE BAYRAĞI DİYE SAÇMA SAPAN BİR İSİMLE ADLANDIRIRSANIZ TÜRK BAYRAĞINA İHANET İTMİŞ OLURSUNUZ.BUNLAR ŞAKAYA GELEN KONULAR DEĞİLDİR. CİDDİ KONULARDIR. TARTIŞMASI BİLE ÖZÜMÜZE KİMLİĞİMİZE AYKIRIDIR.örnekleyecek olursak BİZLERE TÜRKİYE MÜSLÜMANI DENDİĞİNDE BU İFADEYİ KABULLENMEK MÜMKÜNMÜDÜR? ..ÇÜNKÜ MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN'DIR TÜRK'TE TÜRK'TÜR..Mehmet Şükrü Baş Nurhak Gazetesi Yazarı - ELAZIĞ