Müzeyyen Keskin Şiirleri - Şair Müzeyyen ...

137

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Müzeyyen Keskin

Bir gün tanıdık biri
Canımsın vazgeç üzülmekten
Dedi

Üzülmüyorum artık
Dedim

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Karanlık mahsenlerde
Hasretim gün ışığına
Hasretim dost yüzüne
Hasretim dostlar hasretim

Hasretim beyaz zambaklara

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Aylardan 22 Mart 2000 miniğim
Lale,sümbül gül bebeğim
Eceler kıskanacak güzelliğini
Yaradan'a şükür meleğim
Nasibin bol,şansın güzel olsun
Ay-i nurum bir tanem,ömrün uzun olsun

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

AMASYA SEVDASI İLE GİZEMLİ ŞEBİNGÜLÜ.../Hikmet OKUYAR

Şehzadeler Şehri, Genelge Şehri Amasya'dan yola çıkarak Amasya ilçelerindeki özellikler güzellikler içinde Kelkit Vadisi ile Şebinkarahisar çevresinde Giresun ve Ordu yöresinde Keskinler sülalesinden, Kezzikler ile Kesikler sülalesine kadar ulaşıp, Amasya bağlantısını araştırırken; Anavatanı Giresun olduğu iddia edilen Aslıkara Kirazı ile ilgilenirken Şebinkarahisar'da '' Tamzara '', Kütküt Bağları içinde Şebingülü bahçeleriyle Şebinkale eteklerinde; Şebincevizi, Şebindutu, Şebinbülbülü ile ilgilenirken gördüm Amasyalı Keskin Ozan muhteşemliğini..

5 Yıldızlı Amasya Elması Tanıtımları ile Ünlü Amasyalı Şair, Şiir Yorumcusu, Müzeyyen Keskin olduğunu da Amasyalılar Tanıtım Günleri'nde, Amasya Sevdası Dostları Şiir Sohbetleri ortamlarında öğrendim..Taşova, Esençay, Şahin Yaylası Etkinlikleri ile Borabay Şiir Günleri havasında..Hatıra notlarını karıştırırken de Keskin Ozan izlerine rastladım övünçle..

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

16. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Yayınlandı..

Türkiye genelinde geleneksel olarak tertiplenen 16. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması şartnamesi yayınlandı.

Yarışma sonunda yapılacak değerlendirmede belirlenecek, 10 Adet şiir için

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Ne kadar şanslı mutlu ve kutlu insanlarız ve bu ülke de yaşamak böylesi özel liderle sahip olmak her Türk ve Türkiye' ye nasip oldu. Şükürler olsun Rabbime Türk olmaktan daima şeref duyacağım ''Ne Mutlu Türküm Diyene'' Tüm gençlerimizin. Bayramı Kutlu Olsun. Bu ülkeye bu millete layık ilim ve irfanda çağdaşlıkta daima ilerde olmak ve olabilmek ümidimiz gençlerimiz sizlere emanet. Bu vesile ile tüm gençlerimizin gözlerinden öper yetiştiren anne,babaya ve öğretmenlerimize çok çok teşekkür ederim. Selam ve Saygılarımı gönderiyorum. Allaha Emanet Olunuz

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Sevgi bestesinin tınılarını yüreğinizde hissedeceğiniz, ümitlerinizin dostluklarla pekişeceği, gülücüklerinizin hiç bitmeyeceği, sevgi, huzur ve barış dolu bir yıl dileğiyle...Selam ve saygı sevgilerle...

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

AMASYA SEVDASI Tanıtım GÜNLERİ Başladı
Kelkit vadisi, Karadeniz Bölgesi ve Türkiye coğrafyasında birçok bakımdan önemli bir konuma sahip olan; Amasya ve İlçelerinin özelliklerini güzelliklerini şiirlerle aksettirme k gayesiyle proje çalışması olarak Ankara, Çankaya’da hazırlanan, Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Amasya Sevdası ilk tanıtımı; Dünya Şairleri Şöleni, Şiir Bayramı, Nevruz Bayramı, Ağaç Bayramı, Türkiye Sevdası Doğum Günü ve Aşık Veysel Şiir Etkinlikleri Haftası vesilesiyle; 21 Mart 2013 tarihinde Ankara, Ulus Meydanında Amasyaşat Başkanı Müzeyyen Keskin sunumuyla, Amasyalı Şiir Yorumcusu Mustafa Yasin’e armağan edilerek başlatıldı..
Tanıtım turizm kültür sanat eseri Amasya Sevdası hazırlık çalışmalarına Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı iken yıllar önceden başlayan Müzeyyen Keskin PROJE çalışmaları ile ilginç bir kaynak kitap hazırladığını söyledi.
AMASYA ilgi yoğunluğu, Amasyalı Kadın Şair Mihri Hatun ŞİİR geleneği, 5 Yıldızlı Amasya Elması Tanıtımları ile Ünlü Amasyalı Keskin Ozan Müzeyyen Keskin tarafından güzel sanatlar öncüsü kültür sanat dostları ile sanatsever Amasyalılar ile hayranlarının beğenisine arz edilen AMASYA SEVDASI’nın Birinci Baskı Tarihi: 21 Mart 2013
Genel Yayın Yönetmeni Hikmet Okuyar olan kapağı Müjde Peder tarafından yapılan Tasarımı da Kültür Ajans tarafından gerçekleştirilen Eser; A - 4 Ebadında, Renkli Kapak içinde toplam 72 sayfa.

Devamını Oku