Müzeyyen Keskin Şiirleri - Şair Müzeyyen ...

137

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Müzeyyen Keskin

sevgili şiir dostları ve bütün insanlar küçücük bir bebeğin nasıl bir vahşice ve canice o minik yavruya yaşatılan bu durum hangi ruh hastası.hangi her ne olursa olsun o anne denen okadının.o 3 ahlaksızın linç edilmesini ne önleye bilirki.Ahlaksızın bile masum kaldığı.Lütfen bu insanlara sessiz kalmayalım minik bir bedenin ve ruhun da açılan bu yarayı tamir edemeyiz ama ağlarken bile anne diye ağlayan bu bebeğe yapılanların sessiz kalınmaması.Toplumumuzda ve insanlarda çok kötü şeyler yaşanıyor.Lütfen herkes önce ailesinden başlayarak çocuklarımıza ayıpı.,günahı ve inançlı olmayı saygılı olmayı örf ve annanelerimizi öretmeliyiz. Çünkü bireyler topumu oluşturu lütfen herkes elinden geleni yapmalı bizler öyle bir ecdatların çocukları ve torunlarıyız ki bunu onlara borçluyuz.Sevgi ve saygılarımla. Paylaşım adına.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Yaklaşık 15 gün önce hayatını kaybeden fakat henüz yeni öğrendiğim
Değerli Bestecimiz Sn.Tahir SIRAL beyfendiyi kaybetmiş bulunuyoruz.

O güzel yürekli dost ses kimseyi incitmeye kıyamayan benim Bir şiirimi ''Beni Arar Sorar Mısın ''adlı şiirimi besteleyen ve bir çok bestelere imza atan. Merhum Tahir SIRAL beyfendiye Allah'dan Rahmetler dilerken kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Seni hiç unutmayacağız dost yürek güfteler bestelenmeyi bekliyor notalar sessiz kaldı.Mekanınız cennet olsun.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Sevgili dostlar Esençay Şahin Yaylası Şenlikleri'nden Kucak dolusu selamlarını iletiyorumBu sene 5.si kutlanan Esençay Şahin Yaylası Şenlikleri 25-26.07 2009 tarihinde çok büyük coşku ve görkemle kutlandı. Sn Belediye Başkanımız İlhan Arduç tarafından yapıldı. Dostlar bilmem kelimeler yeterlimidir anlatmaya.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

2011
ŞİRİN AMASYA’M


Bağrın pare pare, uygarlık izi
Şehzadeler şehri, Şirin Amasya’m

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Yeşil Ayna Boraboy-Tamamı

YEŞİL AYNASIN BORABOY

Dillerden düşmeyen kelamlardasın
Hem gönüllerdesin hem niyazdasın

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

İşte dostlar bir yılı daha arkaya atacağız bir kaç gün sonra iyisiyle kötüsüyle geldi ve gidiyor. Umarım 2010 yılı hayırlı vede uğurlu gelir. Sağlık ve mutluluk huzur dolu bir dünya barış dolu bir dünya olmasını dilerim.Selam ve sevgiler gönderiyorum yürekten Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Uyanmaktasın her gün
Güne merhaba diyerek
Bir gün gelecek ki
Gün sana merhaba diyecek
Ama sen cevap veremeyeceksin.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Kalp krizinin 12 belirtisi
Kalp krizi nedir?

Kalp, istirahatte dakikada 60-80 kez tüm vücuda kan pompalayan güçlü bir pompadır. Tüm vücudun kan ihtiyacını karşılarken kendisinin de beslenmesi ve kan alması gerekir. Kalbin kendini besleyen bu damarlara koroner arterler adı verilir. Koroner arterlerin dolaşımında bir bozulma olduğunda koroner yetersizlik meydana gelir. Koroner yetersizlik tabloları koroner damarlardaki darlıkların tipine derecesine ve yerine göre değişir. Bazı hastalarda sadece fiziksel aktivite sırasında ortaya çıkan ve dinlenmekle geçen göğüs ağrıları olabileceği gibi, bazen damarların ani olarak tıkanması sonucu gelişen, şiddetli göğüs ağrısıyla başlayan ani ölüme yol açabilen kalp krizi (enfarktüs) de ortaya çıkabilir.

Kalp krizinin 12 belirtisi

Devamını Oku