Müzeyyen Keskin Şiirleri - Şair Müzeyyen ...

137

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Müzeyyen Keskin

Senin yanından geçtim dut ağacı
Eskiden ne kadar güzeldi bahçemiz
Hayat vardı bütün canlılıkları yaşatırdın
Hatırlar mısın bir gün sen

Beni kollarında misafir etmiştin

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Mübarek 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının tüm Türkiye ve islam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim. Bütün kötülüklerin yok olduğu,bolluk ve bereketin,güzel ibadetlerin yapıldığı Muhteşem bir ay bol bol yararlanmak lazım. Tekrarına kuvuştuğumuz içinde Allaha hamdolsun. Selamlar Allaha Emanet Olunuz

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

CAN MERZİFON ŞEN GÖNÜLLER OTAĞI / Müzeyyen KESKİN

İlk yerleşim merkezi çevrenin incisidir..
Amasaya'da Merzifon, şen gönüller otağı.
Vadi'de yediveren, gülünün öncüsüdür..
Amasaya'da Merzifon, şen gönüller otağı.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

=
ANNELER GÜNÜ HATIRASI / Müzeyyen KESKİN
........
Bu gün anneler günü; bir radyo programında dinlediğim bir annenin feryadları. İnanın göz yaşlarımı tutamadım..
Bir bakım evinden sesleniyor. Bunca yaşanan olaylar çekilen kederler, dertler, açlık dokluk,parasız, pulsuz, sevgisiz…6 çocuk büyüttüm diyor dayak yiyerek.. Onları sevdim el kapılarında çalıştım. Kimseye muhtaç etmedim. Okuttum el sırasına kattım hepsini. Kendim aç kaldım onlara yedirdim; derken o fersiz, yorgun gözlerinden gözyaşları sel olup akıyordu. Ama Ah… etmiyor onları çok seviyorum diyordu…
Herşey boşmuş bilemedim diyor.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Var olma sebeblerimiz annelerimiz,babalarımız.
Bütün annelerin anneler gününü kutlar.Sağlık ve esenlikler dilerim.
Hiç bir anne yavrusuz, hiçbir yavru da annesiz kalmasın inşallah
Bu dünyadan ayrılan annelerinde ruhları şad olsun,mekanları cennet olsun inşallah.Elleri öpülesi annelerimiz onlar için ne yapsak azdır sevgili dostlar. Sevgi ve saygıylakalın hoşcakalın efendim.

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

Yeşilırmak Şiir Vadisi Antoloji Katılım Listesi


B – KATILIM LİSTESİ:


Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

=
AMASYA SEVDASI MERZİFONLULAR ile BULUŞACAK..

Ünlü Amasyalı Şair Şiir Yorumcusu Müzeyyen Keskin tarafından yayınlanan Amasya Sevdası için Merzifon merkezinde 17-21 05 2013 tarihleri arasında TANITIM yapılacak, İMZA GÜNÜ düzenlenecek AMASYA SEVDASI konulu ŞİİR SERGİSİ açılacak..

Özellikleri ve Güzellikleri ile Amasya Ve İlçeleri şiirlerle tanıtılacak diyerek ilginç bir proje çalışması yapan ve şiir müzik beste yorum saz ses şarkı türkü resim fotoğraf karikatür el işi ve örgü ile yakından ilgilenen özel yetenekli öğrencileri ve yöresel ürünleri daha iyi tanıtıp ilgi yoğunluğu oluşturmak için yoğun çaba harcayan Ünlü Amasyalı Şair Müzeyyen Keskin tarafından yayınlanan tanıtım turizm kültür sanat eseri Amasya Sevdası için Merzifon merkezinde AMASYA SEVDASI konulu ŞİİR SERGİSİ açılacak İMZA GÜNÜ tertiplenecek okullarda ve Merzifonlular arasında TANITIM yapılacak..17 Mayıs 2013 günü Kaymakamlığı ve Belediyeyi ziyaret ile etkinliklerini başlatacak ozan Ünlü Amasyalı Şair Şiir Yorumcusu ve Şiir Programları Sunucusu Müzeyyen Keskin mkeskin6@hotmail.com etkinliklerini 21 Mayıs 2013 tarihine kadar sürdürecek.Sanatsever Merzifonlu hemşehrilerim ile sevgili öğretmenlerimiz velilerimiz ve öğrencilerimiz ile Amasya Sevdası güzelliğinde buluşup tanışmaktan mutluluk duyacağım..Amasya Sevdası isimli eserim Türkiye genelinde olduğu gibi Merzifon merkezinde de okullarında da çevresinde de çok alınsın çok okunsun hediyelik marketlerde kırtasiyecilerde kitapçılarda kitap severlere arz edilsin isterim '' dedi..Müzeyyen Keskin, Merzifon konulu '' CAN MERZİFON ŞEN GÖNÜLLER OTAĞI '' isimli şiirini; Merzifonlular ile Amasyalılar ve Amasya Dostu canlara ARMAĞAN ettiğini bildirdi..

Devamını Oku
Müzeyyen Keskin

AMASYA SEVDASI İLE YAZILMIŞ ŞİİRLER.. / Hikmet OKUYAR

Amasya ve İlçeleri Tanıtım Turizm Kültür Sanat Etkinlikleri ile ilgili yazılarımızı yazarken Amasyanın ilçelerinin köylerinin ve mahallelerinin, ünlü isimlerin, ünlü ürünlerin ve mekanların şiirlerle aksettirilmesini istemiştik.

Yazılan şiirlerin 5 Yıldızlı Amasya Elması Tanıtımlarıyla Ünlü Amasyalı Şair Amasyaşat Başkanı Amasyalı Keskin Ozan tarafından hazırlıanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri AMASYA SEVDASI isimli antolojide yayınlanacağını söylemiştik.

Devamını Oku