İkinci Kucak Şiiri - Önder Karaçay

Önder Karaçay
606

ŞİİR


51

TAKİPÇİ

İkinci Kucak

Emperyalist bir devletin birini diğer bir emperyalist devletle hizaya geleceğini sanan zavallılık ancak dost görünümlü bir düşmana müttefik diyen bir zihniyetin tavrı olabilir.

Geçmişte Rusya'yı Komünizmi yayıyor korkusu ve dost görünümlü diğer emperyalist düşman olarak ülkeye bela olarak getirip onun bir talebi olarak sağ/sol kavgası ile kardeşi kardeşe kırdıran bunlar değil miydi?

Rusya ve Amerika silah üretim, düşman üretim ve silah satarak zenginleşmek konusunda ortak bir zihniyettir hiçbir zaman birbirleri ile savaşmadılar savaşmazlar. İkisinin de ortak amacı sömürecek yerler konusunda ya tek yada ortak sömürmektir.

Düne kadar tek sömürge vardı bugün bu ihanet zihniyeti o sömürgeye yeni bir ortak daha kattı.

Kıbrıs konusunda Rusya yanınızdayız derken bile amaç silah satmaktır. Göreceksiniz her ikisi de satacak her ikiside sömürecek.

Kıbrıs konusunda savaşarak bağımsızlık kazanmış bir ülke ne olduda bugün yine pazarlık konusu oldu? Rauf Denktaş'a yapılanları anlamayanlar Kıbrıs'ı geçmişte İngiltereye peşkeş çeken 2.Abdulhamit vakasının yaşanmasına hazır olsunlar. Sonra biri demedi demesin kimse.

Kıbrıs ve çevresindeki petrol ve doğalgaz kaynakları bu emperyalist ulkelerce paylaşılıyor bugüne kadar seyredenler şimdi çaresizliği başka bir kucak arayışın da arıyorlar.

Görülen Lüzum Üzerinedir

Önder Karaçay
Kayıt Tarihi : 31.7.2019 23:45:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!