Filimtrakmani Şiiri - Seyfi Karaca

Seyfi Karaca
3362

ŞİİR


7

TAKİPÇİ

Filimtrakmani

Hep filimlerin konusudur. Adam istanbula gelir, Haydarpasa`dan akip giden denize limana binalara martilara vapura ve insan seline bakakaldigi safligin derinliklerinde bulanip bogulurken, uyanigin ipsiz conoglani `yüz gayme bayilacaksin `der. Niyesini soran caresizlik göcebesine `niyesi var mi istanbulu`a bakmak yüz gayme buralar da benden sorulur…der.

Dün yani Otuz Ekim aksam haberlerine düsen ISTANBUL UYANIGI sayisiz cinoglanlardan biri, bütün gözde kentköse kiyilarini yüksekten bakip gören eski hurda bir hanin dü tavanini bugünün parasiyla dakkasina `YÜZ GAYMEYELiK` sirf fotograf cektirtme manzaraligi olarak kullandirip, adeta sapasaglam damardan alistirilmis zorunluluk bagimlisi gibi gibi kemik köfte kurrabiye her madde ve malzemelerle torbalayip yemleyerek ayni icraata kapali gise firfir mesaisiyle martilari da rüsvetleyip keyfinin zevki safasi kirasina ortak ettigi dekorluk olarak kullanarak, bes saat icinde onyedibin haybiyeci paraya para demiyormus.

Duruma ara sira zabita el koyup mühür basiyormus. `bugüne kadar yüzüncü kez mühürlediler, yüz kez ben de aninda gidip duruma calisabilirsin ayarini verdirttim. Ne yani enayi degiliz zaten herseyi kacak yasamiyor muyuz ? Biz de uyanigiz haber mahiytli reklamimi yaptigin bu saat bundan hemen sonra da talep artacagi icin fiyata fiyat artirip zam zumlayacagim…` diye her bulup yakaladigi zayiftan sahsi cikar firsati cullanip üsüsen kapaklanmalarla devlet de benim kanun da hickimse anlamina gelen ve bütün filim ezberlerini bozan cinoglan cinligige kalibini basan gercekligin beyanatinda bulundu.

Seyfi Karaca
Kayıt Tarihi : 2.11.2019 19:58:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!