Seyfi Karaca Antoloji.com

Kimi hayal kimi üryan….
Topragindan türemedikce her yasam belirtisi sararip solup özden itibardan inanirligini güvenirligini samimiyetini sagligini varligini dirligini direncini donanimini dayanikliligini aslini neslini degerini düzenini sogularak sönmeye mahkumdur.
Gönül heybesinde bir lokma sevgi, yürek sandalinda bir damla ask, ömür servetinde bir nefeslik dünya konar göcerlik bilinciyle, vadesinde yasayacagi hayati hic kimseyi kendi yerine kefil koymaksizin ödesebilen can borcunu asla vazgecemeyen yasama hakkiyla akil, fikir, ar, namus, ahlak, onur, özgürlük, cesaret, vicdan, hukuk, bilinc,yol, yön, yordam, sevgi, ilgi, emek, ilim, yetenek, deneyim, katilim, sorumluluk, aidiyetlilik, devamlilik, tutarlilik, samimiyet, iletisim ve paylasim zengini tüm yeryüzü masallarini kedisinde dengeleyip karsilayacak olan kisilige karaktere büyütüp cogaltmalidir insan.
Oysa gecmisten bugüne sürekli daha cok istah kabartarak zulme soyguna vurguna talana tecavüze sömürüye siddete ayristirmaya yagmaya yikima isgale kiyima ölüme katliama kine nefrete savasa sürgüne daha cok zaman pay kalite ve karakter azdirip yaratiklastikca yaratiklasan dünya Patron-tanrilari, ekmekten sudan histen saygidan sevgiden yagmurdan iklimden ormandan dagdan denizden haktan hukuktan özden yurttan yuvadan ilgisini iletisimini kesmis yorgun yitik yilgin yapay ve yapmacik insan icat edip uydurdular.
Bu suni solunumlu insanlik ve hayat öldürüp söndüren tezgahta anne babasi kim olursa olsun hic farketmeyen; fakat bütün kokusmus cürümüs cökmüs kopuk kaypak kirli gürültülü ölmüs sogulmuslugu kalibinda depolayip barindiran genel kamsamli ve genis yogunluklu vitrin seckisiyle, `Tektiplilik` türevlendirilip ürünlestirildi. Gidasiniysa kafa ve kalip yapisi uygun siir sanat müzik roman resim mimari bilim medya sinema siyaset usak ve dalkavuklugu memur kilindi.
Davranisi dengesizligi doyumsuzlugu degiskenligi yilginligi bencilligi yalnizligi öfkesi kuskusu karamsarligi güvensizligi mutsuzlugu tükenmisligi kini bunalimi acimasizligi kayitsizligi endisesi korkusu bagimlilgi birincilik askisi labaratuar ürünü mamülleyen birebir benzerlik bakimindan birbirinden türemeli ve birbirini tamamlayan olarak bu kasip kavuran labaratuarda insanligin kiyamet hali tezgahlanip piyasaya sürüldü.
Öyle ki…acizlik caresizlik yetersizlik kayitsizlik karamsarlik özgüvensizlik korku ürkü eksiklik endise gibi kisiyi kücültüp asagilayan kusatilmislik dürtülerini bütün bunlari karsilayan kavramlardan siyirip söküp soyutlastirarak, ahlakini bilgisini özgürlügünü sevgisini özünü sözünü iradesini idrakini ilgisini iletisimini dayaniksiz dengesiz devre disiliga birakma kurakligiyla kendini kendine cogaldikca bezmis bikmis carpik corak sorunlar cözümsüzü gördüren gerek sözlü, gerek yazili, gerek görsel - tinisal bütün insani duyum ve duyarlliklar, sürekli biri digerini ezen üzen yoran bogan bogazlayan kuru gürültü koparmalarin devamli üstün gelene benzeme veya en öne cikarilandan huy hüner kalip kilif kabuk sekil yahut marifet mayalama müzik sanat edebiyatciligiyla besleyici kiskirtici bileyici suikast mal ve malzemesi olarak donatip devremülkleyen yikimin, ayni yaratiklasmis lbaratuarciligindan baska bir sey degildir.
..

Devamını Oku
 • Düşsel Enfeksiyon
  Düşsel Enfeksiyon 14.05.2014 - 16:11

  kendimce espri yaptığımı düşünüp yazınızın altına yorum yapmıştım
  bir hafta önce sanırım

  şimdi yazınızı okuduğumda anladım ki;
  aslında doğru ve güzel yazıyorsunuz.

  belki yanlış yerde yayımlamanızdan kaynaklanan bir durum
  pek okunmuyor.
  ki ben de okumuyordum
  son yazınıza kadar.
  .. ...

 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu 04.02.2012 - 00:42

  Merhaba sizi kurucusu bulunduğum ŞAİRLER DÜNYASI GRUBU' na ve YENİ KURMUŞ OLDUĞUM - ANTOLOJİ ŞAİR KALPLER GRUBU adlı gruplarıma davet ediyorum birine veya ikisinede üye olabilirsiniz her iki grubumunda link adresleri aşağıdadır gelirseniz çok sevinirim katılırsanız onur verirsiniz güzel paylaşımlard ...

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Anam

  Hacı İbrahim Sağır

  04.04.2017 - 19:59

  Yürek incisi dert yarasi derman yarisi, ANNE cagrisina gönül verip göz kulak olandan, daha nice nicelerine sevgili kardesim.

 • Zevk meselesi

  Niyazi Şahin

  28.10.2010 - 23:08

  Tam isabet. Hayatı özetleyen ygüzel yüreğe sevgiyle.

 • Bendensin

  Seyfi Karaca

  08.05.2010 - 15:46

  Sayfa: 1


  Seyfi Karaca
  Bu uye su anda Online!

  08.05.2010 15:42
  Hayatı algılama gücü kendinden menkul üç...dört yahut dörtle beş arasında sızıntı yapan her kimse kim..Tüm herşeyi numaralalık askıntı plakalardan ya da dereceli gözlüklere ihtiyaç duymadan ne duyar ne de görebilir. Yüreğin ...

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • şu an ne dinliyorum

  23.07.2017 - 11:26

  Ey güzel insan sus benden saz senden, de ki sözümüz sohbetimiz sevgiden beri gelsin...!

 • serbest kürsü

  23.07.2017 - 11:20

  Yani reklamciligini kendi kendilerine parlatip afisledikleri sosyal demokratik hukuka hakka dayalli döseli gibi degil; Oliver Kaan,Heidi Kulump, Tomas Gotschalk, Günter Jauch, Cem Özdemir, Claudia Roth, Dieter Bohlen ve Bülent...sekiltüründe modadan müzige, siyasetten medyaya, sipordan sohbete sayisiz insan avanaklayip afyonlama kiralik katilleriyle, yüzde beslik bir azinligin yüzde doksanbeslik cogunlugu en kaliteli yöntemlerle soyup sömürüp ezip bozup baglayip zorlayip susturup sindirip lime lime hasta edip öldürene kadar nasil bogup bunalttigini PARAVANLAYAN aygit alet mal ve malzemeleri vardir. Bu kurduklari demir disiplinli acimasiz sevgisiz umarsiz kiyim makinasiyla Avrupa örnek mode Almanya, her yanlisini dogru gösteren devlet aygitini tüm soyan sömürenlerin memuriyet dairesi olarak calistirip isletirken, Merkel`inde bizdeki Bop esbaskanligiyla hic mi hic, zerrece ayirdolan fark ve özelligi deyoktur.
  Hele biri sosyal siyasal hak iddasinda bulunsun, bulunduguna bulunacagina tövbe bllah ettiren tepeden tirnaga INSAN ucuz Pazar kölesini birebir kendileri kiskirtip muhtac sgintilar yollarina düsürdügünün garantisiyle, ülkeye yigar ve geleni de elde bulunani da `bundan baska hayatiniz yok böyle buyuruyor böyle emrediyorum` kader yaziciliginin kör kavsaginin tutsaklikt Patrontanriciligini yapar Almanya…
  Avrupa`dan damilip süzülme Amerika`da, tüm bu yapisal özelligi cok daha fazlasina ören ve örgütlesen olarak, kim asili tabelasindan daha cok ilgi ve yakinlik görürse, maykil monro veya buruce leee gibi, saf disi birakilip kullanilmaz hale gelisinin defini dürer..
  ( Cehdi Cürümü Carkit Iskarta`dan )

 • serbest kürsü

  23.07.2017 - 11:18

  YAKA-MOZ...
  Yanlissin yanilmaktasin sevgili kardesim. Insanlik cagalip büyüdükce insan ona göre kaygisini derdini davasini FIKRiNI DÜSÜNCESINI ve YASAM KAVGASINI tedarik ve temin etmesi gerekir. Aksi takdirde her sarta razi ve bütün kkusmus cürümüslükleri icinde barindiran duyarsiz DÜSÜNCESIZLIGE IHMAL KOYARSA insan, üstünde kendine yük saydigi tüm yasam degerleriyle birlikte sürgün sefil sürülerine mahvolur. Bir de böyle bak meseleye istersen.

Toplam 169 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR