Deneme Beni Seviyorum Şiiri - Rahim TAŞ

Rahim TAŞ
127

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Deneme Beni Seviyorum

Beni Seviyorum

Gün geceye dönüşmüştü. Göz kapaklarım yer çekimine karşı direncini yitirmeye başlamıştı. Ay gümüş pudra serpmişti odama. Çocuksu bir sevinçle aralamıştım gözlerimi. Kesik kesik solumalar eşliğinde dudaklarımın acıdığını hissetmiştim dişlerimin arasında. İçi terlemişti, bilinçsizce sıktığım avuçlarımın. Sen gelmiştin.

Bilinmeyene sürgün etmiştim uykuyu. Sayfalarını rastgele açtığım kitaptaki şiirle gelmiştin. Radyodaki şarkıyla gelmiştin. Sıradaki şarkı olup sana gelmek istemiştim ben de. Sigaranın dumanı yükseldikçe adının harflerine dönüşmüştü. Gökkuşağı bulaşmıştı o gece düşlerime.

Sabah buseleriyle uyandırmıştı güneş. Sen gitmemiştin. Enstrümanı olmuştu su, yarım söylenmiş türkülerimin. Ne kan değmişti gömleğimin yakasına, ne de ocakta çay taşmıştı. Daha bir açılmıştı iştahım. Alt yazılı verir gibiydi haber bültenleri adını, manşetten. Bulmacalardaki tüm boşlukları adının harfleriyle doldurmuştum, tüm soruların yanıtı senmişçesine. Lokmalarını çalmıştım önünden. Bir insan kaç kişiye ve kaç kişiyle şımarabilir ki?

Dalmıştım yürürken. Hem herkesi sana benzetmiş, hem de kimse sana benzemez demiştim. Dalgınlığımı çarptığım ağaç dağıtmıştı. Şefkatle atmıştı doktor dikişleri. Acı değil, seni hissetmiştim sargının altında. Dudaklarımın kenarında biriken kanı silerken beni sevmiştin.

Ben de beni seviyorum, seni sevdiği için.

Rahim Taş

Rahim TAŞ
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!