CüCE ŞUBAT Şiiri - Yorumlar

İnci Germenliler
419

ŞİİR


37

TAKİPÇİ

24 ŞUBAT SABAHI

Yanıyordum
Yanar mı insan eksi on beşlerde
Saçaklar kılıç kılıç buz
Gözlerimde pus
Sokaklar diz boyu kar

Tamamını Oku
 • İmam Sürensoy
  İmam Sürensoy 15.02.2017 - 23:30

  insanların hayatından bazı unutulmaz acı hatıralar mutlakaki vardır. sizlerin de hayatınıza soğuk bir şubat günü yer edinmiştir. eksilerde insanlar yaşadığı acıların, dertlerin ve kederlerin etkisiyle yanarmı yanar. hava buz olupta yere düşse dahi insanların yüreğindeki o ateş sönmez, yaktıkça yakar insanı. yarın elleri insanın ellerinden akıp giderken, gözlerinin içine bakan gözleri asla unutulmaz. her insanın yaşadığı acılardan sizlerde yaşamışsınız sanırım. hayat kendi sürecinden devam edip giderken böyle acılarla iç içe yaşatıyor insanoğlunu. allahtan sizlere sabır ve yüreğinizdeki yanan o ateşi sönmesini dilerim sayın. inci hanım.

  Cevap Yaz
 • Halenur Kor
  Halenur Kor 01.03.2013 - 14:08

  Canım kardeşim, yüce Allah sabrını veriyor. Ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Hayat arkadaşını, hem de böyle gencecik yaşında kaybetmek onulmaz bir acı. İnsanın böyle acılara nasıl dayanabildiğine halâ şaşarım.
  Ben de 21 yaşındaki canım oğlumu Sıcak bir Ağustos ayında kaybetmiştim. Evlât acısı bin beteri olmalı.
  Eğer insanoğlunda bu sabır, bu dayanma gücü olmasa yaşayamazdık.
  Allah, sevdiği kullarını çabuk alırmış derler. Bizlere teselli için de söylenmiş olsa, elden hiç bir şey gelmiyor ki... Emir büyük yerden. Ve çâresi yok.
  Sabretmek düşüyor bizlere canım arkadaşım. Ne desk boş..
  Artık onların yanına biz gideceğiz bir gün.
  Allah hepsine rahmet eylesin.
  Sabırlar diliyor, hayatınıza başka keder görmeyin diyorum.
  Selam ve sevgilerimle...

  Şiir, acınızı,o zamanın duygularını çok iyi anlatmıştı.

  Cevap Yaz
 • Şahin Ertürk
  Şahin Ertürk 28.02.2013 - 12:01

  allah eşinize gani gani rahmet eylesin
  acıların en büyüğünü yaşamışsınız
  allah kimselere böyle acılar vermesin..AMİN

  Cevap Yaz
 • Hüseyin Varyeter
  Hüseyin Varyeter 26.02.2013 - 23:45

  Önce hangisini söylesem?Kutlasam mı acınızı böyle güzel anlatışınızla,yoksa yıllar yıllar önce yaşadıklarınıza mı Allah(cc)sabırlar,kolaylıklar,yardımlar mı versin diye dua mı etsem.Her ikisi de bir birinin önünde..Hayat mı kime ne zaman nerde güler,kimi nerde ne zaman ağlatır bilinmez.Yaradan nasıl isterse öyle geçer ömür,öylesiyle karşılaşır yaratılan...Allah(cc)kimseleri bırakmasın yalnız...
  Sağlıcakla kalın...

  Cevap Yaz
 • Mehmet Özparlar
  Mehmet Özparlar 25.02.2013 - 23:06

  Öncelikle kaybettiğiniz hayat arkadaşınız için Allah'dan rahmet diliyorum,acılarınızı ve hasret dolu özleminizi o kadar ustalıkla dile getirmişsiniz ki,elbetteki insan yaşadığı müddetçe acıyıda görecek,sevinci de.Ben şiirinizi okurken epey duygulandım.Tam puan + Antoloji.

  Cevap Yaz
 • Halil Müftüoğlu
  Halil Müftüoğlu 25.02.2013 - 15:37

  Hocam.. sade bir tebrikle buda diğerlerinin yanında. selam ve dua ile

  Cevap Yaz
 • Naime Özeren
  Naime Özeren 25.02.2013 - 00:59

  Unutulmaz can arkadaşım...Unutulur acı değil. Üstelik kucağında bir bebekle, 24.ünde... Kader işte... O gün benim doğum günüm ne yazık... Bu garip dünya böyle... Kimi doğar, kimi ölür... Ölenin ardında yaşam devam eder zor da olsa...Aradan yıllar geçse de derin acınızı paylaşıyorum içtenlikle. Işıklar içinde yatsın sevgili eşiniz...

  Cevap Yaz
 • Nehir Özen
  Nehir Özen 24.02.2013 - 23:21

  sevgili İnci hanım, acılar yürekte kavrulup köz oluyorken Şubatın her gelişinde hatıraların yeniden canlanması ne yazık ki acıdır.. ama bir yönde de güçlü bir sevgiyi hatırlatması güzel.. şiir vesilesi ile beyefendiye allahtan rahmet diliyorum.. güzel yüreğiniz bundan sonra acı görmesin... kutluyorum..

  Cevap Yaz
 • İnci Germenliler
  İnci Germenliler 24.02.2013 - 22:57

  Kimden : Basri Yıldız (Bay, 60)
  Kime : İnci Germenliler 1
  Tarih : 24.02.2013 21:44 (GMT +2:00)

  Konu : Yn: 24 ŞUBAT SABAHI

  Yüreğine sağlık,beni çok uzaklara çocukluk günlerime götürdün.Sevgi ve selamlarımla.

  Cevap Yaz
 • Talat Semiz
  Talat Semiz 24.02.2013 - 22:34

  Kim ölümden söz ederse, donuyor, donuyor, donup kalıyorum... Dilim tutuluyor, söylenecek söz bulamıyorum. Ah... Şu zamansız ölüm, arkasında bıraktığı, acı, gözyaşı, içimizi derinden yaralayan iz... Ölüm karşısında ne denli çaresiziz. Eşinizin ruhu şad, mekânı cennet olsun... Ebedi sonsuzluk boyunca aziz ruhu Tamrı'nın merhametinden, sevgisinden, şefkatinden ve moğfiretinden yoksun kalmasın... Başınız sağolusun muhterem hemşirem... acınızı paylaşmak için sözler yetersiz biliyorum...+...+

  Cevap Yaz

Bu şiir ile ilgili 18 tane yorum bulunmakta