Cemil Meriç: Hakkında ziyaretçi görüşleri..

Cemil Meriç
12 Aralık 1916 - 13 Haziran 1987
16

ŞİİR


134

TAKİPÇİ

 • Cahit Karaç
  Cahit Karaç 08.01.2020 - 18:33

  Sevgili Şair, Düşünür ve Yazar Dostlarım.Hepimizin bir hayat hikayesi var. Bunu hiç kimse inkar edemez. Öyle değil mi?

  Aşk gönül, anlayış akıl işididir.

  Ben bu yaşıma kadar, hiç hastaneden kurtulmadım ki, şiir yazayım. Ben ortaokula gittiğim yıllarda sadece arkadaşlarım bir şey söylediklerinde, beynimde çakan şimşekler beni başka dünyalara götürüp, düşte hayalde çok gezdirirlerdi.

  Ben de onlara hiç aldırmadan onlara onlarca şiir okurdum.

  Sonraları başıma gelen bu son kaza beni öldürmedi belki ama ölümden de beter etti.Bütün düş ve hayalimi beynime gömdü. Artık benden geriye kafama gömülmüş onlarca şiir yada başka şeyler kafamda gömülü şekilde kaldı.

  İşte O, şair, Düşünür ve Yazar hikayeleri kafamda gömülü kaldı. Benim onları kafamdan çıkarmam için yıllar gerekir. Bende yılgınlık yoktur. Onların hepsini inşallah bir gün hafızamdan çıkarır, bir gül destesi gibi bir gün başkalarının elinde okunurken görürüm inşallah.

  İnşallah buna da Yılmaz ERDOĞAN vesile olur inşallah.

  Cahit KARAÇ
  Şair, Düşünür ve Yazar

 • Cahit Karaç
  Cahit Karaç 24.06.2018 - 19:59

  Arkadaşlar; Bazen öyle safdirik şeyler oluyor ki, adam şair yada yazar olmuş. Benim düşünceme erişmesi en az on yıl alır. Adam büyümüş ama, hiç bir adama da benzemiyor.

  ADAMIN KİM OLDUĞU BELİRSİZ

  Biraz büyütmemiz lazım.
  Herkes öyle durup, durduk yerde şair yazar olunmuyor. Nasıl ki kravat takdığımız da iki yakası bir araya zorla gelmiş olsa da, yine de adama adam diyoruz.