Ben “Su” Yum. Şiiri - Mustafa Ünal

Mustafa Ünal
3

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ben “Su” Yum.

Ben “Su” yum be arkadaş.Formülüm karışık belki ama benim adım su sadece.Söylemesi bile kolay.Hidrojenim yada oksijenim ama ben sadece suyum be arkadaş.
Kimi yerde kıymetliyim,kimi yerde bol ama hücreleri olan her şey için değerliyim ben.Senin dostunum,kıymetimi bildiğin sürece.
Bir bardakta ne kadar durgunsam bir denizde o kadar kasvetli,ihtişamlı ve inatçıyım.Benim rüzgarıma denk gelme,beni hep bardakta hatırlamaya çalış.
Dedim ya ben çok basitim aslında,benim adım sadece su.Ama kızarsam adımı bile söyletmeyecek kadar kısa bir sürede yutarım seni.Benle iyi geçinir,kıymetimi bilirsen de sana başka hiçbir şekilde elde edemeyeceğin hediyeler veririm.Senin için yaşamım ben.Ben olmadan bir gün mutlu olursun belki,ikinci gün mutsuz ama üçüncü gün yok olursun.Ama ben sensiz milyarlarca yıldır vardım bu dünyada bunu unutma.
Kolayım,basitim ben be arkadaş.Bunda anlamayacak ne var.Sende bana benzesen biraz ne olur sanki ne güzel geçinirdik o zaman.Rengim yok benim,içim neyse dışım da o.Farklı bir şey görürsen bil ki katıklıyım.Sende öyle ol.Dışarıdan bakınca için görünsün. Seni bilmeyen karışık sansın boş ver.Kimse kimyanı bilmesin ama SENİ SU OLDUĞUN İÇİN SEVSİN.
İnatçı ol ama sınırını bil benim gibi be arkadaş.Akan su gibi her zaman yol bul kendine yokuş aşağı giden bu hayatta.Herkesin hayatında barajlar var bende olduğu gibi bak.Ama ben yine akmaya devam ediyorum.Neden biliyor musun? Çünkü bana engel olamayacaklarını biliyorlar ve yol veriyorlar.Çünkü ben “Su” yum…! Ben akar yolumu bulurum.Bulamazsam birikir kendime yol yaparım.Halbuki o kadar basitim ki beni anlayana…
Sıcakta olsam,soğukta olsam benim adım su.Uçsam,buhar olsam da donsam buz olsam da yine döner gelirim sana bir gün.Sen bıraktığım yerde olmazsın belki ama ben seni bulurum sen istemesen de.Dünya da ki her şeyden daha sadığım farkında olmasan da.
Benim gibi ol sen de. Basit ol,açık ol,doğal ol,inatçı ol,kararlı ol,sabırlı ol,sadık ol ama kimseyi kendine muhtaç hissettirmeye kalkma be arkadaş,mütevazi ol.Su gibi aziz ol ama alçak gönüllü ol.İşte o zaman benim gibi sevilirsin.Göründüğüm gibi kimya değilim ben.O kadar karmaşık değilim,sadece “Su” yum ben.Bunu anlayabilirsen senle çok iyi anlaşırız

Mustafa Ünal
Kayıt Tarihi : 30.4.2016 02:04:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!