Ben Kürt Asıllı Bir Türküm

Menşure Öktem
143

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Ben Kürt Asıllı Bir Türküm

bu bir şiir değildir..sadece içimin acıyan yanını sizlerle paylaşmak istedim.ülkemizde yaşanan son olaylar insan olabilen herkes gibi beni de derinden yaralamıştır.evet.ben kürt asıllı bir türküm. her zaman kürt olmakla da türk olmakla da gurur duydum. hangi gerekçe ile olursa olsun masum insanların katlini hoşgörmek insan olma vasfını taşıyan hiç kimseye yakışmaz.yine analarımız ciğerlerine ateş düştü ve onlarla beraber bizimkilere de..şimdi birlik olma zamanıdır. bu işin kürdü türkü sağcısı solcusu yok arkadaşlar.sonuçta acıyan aynı yerdir.Atatürk ''size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum biz ölene kadar diğer mehmetçikler yetişişir''dedi. şu anda da böyle bir durumdayız.ewet kürt olabilirim ama aynı zamanda ve daha önemlisi türküm.bu vatanın bütünlüğü için gerekiyorsa seve seve canımı veririm.ölüm kaçınılmaz bir gerçek olduğuna göre vatanım için ölmek bana büyük bir gurur verir.kimden neden korkalım.birlik olunca bizi hiç bir kuvvet yıkamaz.şimdi yapmamız gereken yaşlarımızı içimize akıtıp. lazı kürdü çerkezi ile elele bu vatana sahip çıkmaktır..unutmayalım ki tepkisiz kalmak da olayı bir nevi kabullenmektir.benimsemektir.dış mihrapların oyununa gelmeyelim. göz yaşlarımızı görüp mutlu olmalarına izin vermeyelim.kürtlere değil PKK ya lanet olsun. ve onu destekleyenlere..

Not: bu yazımı okuduktan sonra şiirlerimi listelerinde tutmak istemeyen arkadaşlar olabilir. saygı duyarım.rahatlıkla silebilirler.çok da mutlu olurum ayrıca..

Menşure Öktem
Kayıt Tarihi : 22.10.2007 14:29:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


teröristlere ve onları destekleyen iç ve dış mihraplara lanet olsun bir kez daha..

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Sevil
  Sevil

  Sizi yüreğinizden öpüyorum sevgili kardeşim. Vatan evladı böyle olur. Kaleminize sağlık.

 • Cevap Yaz
 • İnci Germenliler
  İnci Germenliler


  CESUR YÜREĞİNİZİ VE İLHAMINIZI BESLEYEN
  KAYNAKLAR KURUMASIN.
  SEVGİLER..........
  İNCİ GERMENLİLER

 • Cevap Yaz
 • Âşık Çağlari Muammer Çalar
  Âşık Çağlari Muammer Çalar

  çok güzeldi bu güzelliği yazan yüreğe ve kaleme selam olsun,
  gönül pınarınız hep çağlaya seller gibi inşallah.
  saygılar.

 • Cevap Yaz
 • Murat Nail Güney
  Murat Nail Güney

  Merhaba şiirdaşım, bacım...Açık yürekliliğiniz için gerçekten de tebrik ederim.Bu ülkede yaşayan ve Devletimizin kimlik belgesine T.C. yazarak onayladığı her vatandaşımız TÜRK tür.etnik köken elbette olacak.örneğin ben de Laz çocuğuyum.Ama bu ülke için 26 yıl asker olarak görev yaptım.İhtiyaç doğarsa gene de yaparım.Türk oluşumla da gurur duyuyorum.
  Dileyen dilediği gibi düşünebilir ama sizin gibi özü sözü bir kardeşlerimiz oldukça, hainler asla başarılı olamıyacaklardır...
  Selam ve sevgiler kardeşim...

 • Cevap Yaz
 • Rahmi Simsek
  Rahmi Simsek

  hic bir siirinizi listeme almamistim onun icin ne silmeme ne de eklememe gerek yok. ama bence yazdiginiz sey cok sloganist ve havadan ve sudan seyler. insanin bana hic bir sey vermedi. siz ne siniz inanin pek kimsenin umurunda degil tipki benim umurumda olmadigim gibi. bence kisilik catismasi yasayacaginiza size bir türk olarak sunu söyleyebilirim. bende türküm ama cözüm istiyorum.


  ........f.s.m

 • Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (54)