Bekle Beni Şiiri - Uğur Demirkan

Uğur Demirkan
6

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Bekle Beni

Bekle beni. Seni benden ayıran ne varsa hepsini yok etmeye yemin ettim. Sözümü tutarım bilirsin. Şimdi senden uzağım diye kesme ümidini sakın. Bu aşk bizim yazgımız. Ne kadar zor olursa olsun,hangi engel çıkarsa çıksın bu aşk yaşanacak mutlaka. Sakın ''O gitti artık'' diyenlere inanma. Bedenim yanında olmasa da yüreğim sende,ruhum sende.
Kapa gözlerini ve düşün beni.Hisset yüreğimi. Elbet biticek bu ayrılık günleri.
Bekle beni. Senden uzakta olmak kolaymı sanıyorsun? Kolaymı dayanmak buna?
Hiç kimselere söyleyemediğim derdim içimi öyle acıtıyorki. Özlem besliyorum habire.Biliyor musun,seni özlemek bazen korkunç bir sancı oluyor. Bu sancıyla uyumak mümkün değil. Evin içinde volta atarak karşılıyorum sabahı. Aklımda sen.
Aklımda kavuşma anımız. O büyük an.
Bekle beni. Yüreğimi elime alıp geleceğim kapına. Beni gülerek karşılayacaksın. Hani dedim ya,seni özlemek korkunç bir sancı diye,bir tek gülüşünü hatırladıgımda zayıflıyor o sancı. Beni hayatta bir aşkın birde gülüşün tutuyor. Sen güldükçe bu ayaz günlerin yerini bahar bahçe alıyor. Ah sevgilim kalbim hala senin için atıyor.
Bekle beni ''Gelmez'' diyenlere inat geleceğim mutlaka. Beni gören herkes şaşıracak,sen hariç. Çünkü bekliyor olucaksın beni. Çünkü inandın bana.Çünkü benim gibi seni de hiçbirşey vazgeçiremedi bu aşktan. Sahi,hatırlıyormusun ilk göz göze geldiğimiz anı? ikimizin de insanlara güvenimizin hiç olmadığı bir zamandı. Yaralanmış yüreklerimizi iyileştiricek ilaç gibi sarıldık birbirimize. Bilseydik bu kadar zor olucağını yine yaşarmıydık bu aşkı? Yine böyle delice bir tutkuyla bağlanırmıydık birbirimize? Bence evet,söyleselerdi bize,''Sizi tahmin bile edemeyeceğiniz kadar zor günler bekliyor'' deselerdi,yine de dinlemezdik.
Aşk gelmişti kapımıza bir kez,reddetme şansımız yoktu. Aşkın reddedilmeyeceğini bilecek kadar büyümüştük ikimizde.
Bekle beni. İnan bana hiç kimseyi bu kadar çok istemedim ben. Evet başka aşklarda yer buldu yüreğimde ama hiç biri senin gibi değildi. Gelip talan ettiler kalbimi sonra derin yaralar açıp gittiler. Ben inandım sana. Bunca zaman sonra ilk kez kalbimde yara açmayacak birini bulduğuma inandım.
Gitmedim ben,zorunlu bir ayrılık bizimkisi. Elbet biticek. Ve bittiğinde sevgilim,Beklediğine Değecek..

Uğur Demirkan
Kayıt Tarihi : 24.10.2006 20:42:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Salim Kanat
  Salim Kanat

  aşk'ın yüzleri çoktur.. yazıda şiirsel bir anlatımla kimi itiraflarla samimi kılınan aşk sözleri ve kararlılık aşkta.. güzeldi..

  Cevap Yaz
 • Salim Kanat
  Salim Kanat

  bu bir şiirsi nesir.. tebrikler..

  Cevap Yaz
 • Muhsin Yener
  Muhsin Yener

  Hiç sevmedim kimseyi senin kadar Yüreğim yanmadı hiç bu kadar cehennem oldu inan bana Yanınıp kavrulsamda Seninle cennet buraları...........yorumum.............tebrikler

  Cevap Yaz
 • Sabiha Rana
  Sabiha Rana

  Sevgi özlem gerçekleşmesi düşlenen anların hepsi bir kazana atılmış kaynıyor

  İşte bu şiirsel düz yazı da bize ulaşan yanık sesleri ifade ediyor.
  Şimdi Allah kolaylık versin.
  Çünkü duyguların pişmesi için çok sabır gerekiyor...

  Melekler yüreğinizden öpsün.

  Sabiha Rana

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (4)

Uğur Demirkan